30 بهمن 1392

غذاهایی که در دوران بارداری اجازه ندارید بخورید

غذاهایی که در دوران بارداری اجازه ندارید بخورید

از جمله این غذاها می توان به انواع پیتزا، برگرها، غذاهای چرب، چیپس و غیره اشاره کرد.بدترین رژیم غذایی برای یک خانم باردار این است که گوشت را بیش از حد پخته و مصرف کند....

از جمله این غذاها می توان به انواع پیتزا، برگرها، غذاهای چرب، چیپس و غیره اشاره کرد.بدترین رژیم غذایی برای یک خانم باردار این است که گوشت را بیش از حد پخته و مصرف کند چرا که گوشت براحتی با باکتری های مضر ترکیب می شود؛ این باکتری ها در گوشت های بیش از حد پخته شده به کمک عامل های محیطی مانند گرد و غبار و آلودگی بیشتر خودشان را نشان می دهند.این عوامل باعث می شوند که یک سری اختلالات در عملکرد و پیچیدگی هایی  در دستگاه گوارش بوجود آید و خود را بیشتر به صورت اسهال و تهوع نشان می دهند به طوریکه فرد باردار دچار خطراتی مانند سقط جنین و علائم زایمان زودرس خواهد شد.غذاهای خطرناک برای خانم های باردار عبارتند از گوشت خوک، گوشت قرمز، جوجه بیش از حد پخته شده، گوشت های فرآوری شده، غذاهای دریایی خام و سوشی و ...

غذاهایی که در دوران بارداری نباید بخورید!
تخم مرغ برای خانم های باردار می تواند بسیار خطرناک باشد و غذاهایی که از تخم مرغ تهیه می شوند نیز این ماده سمی را در خود دارند و سم غذایی زیادی تولید می کنند چراکه باعث بیمارهای دور از انتظار برای یک خانم باردار می شوند.کره شیرینی، سس سالاد مانند سس سزار؛ مخلوط زرده تخم مرغ و شیر و حتی برخی اوقات بستنی های خانگی می توانند مواد سمی ای ایجاد کنند که مستقیما به رشد جنین داخل شکم مادر آسیب وارد می کند. همچنین خانم های باردار باید خودشان را از بیماری هایی مانند پوکی استخوان محافظت کنند که این کار را می توان با نوشیدن روزانه یک لیوان شیر به حداقل رساند؛ با این کار می توان به استحکام استخوان ها کمک کرد تا براحتی نشکنند اما شیر دارای نوعی باکتری به نام لیستریا است که می تواند باکتری خطرناکی برای سیستم ایمنی بدن باشد. این باکتری می تواند در غذاهای دیگری مانند آب میوه های صنعتی و انواع مختلفی از پنیرها یافت شود.


یک نوع خاص از غذاهای دریایی هستند که:ماهی ها به ایجاد امگا3 و اسیدهای چرب که برای بدن بسیار مهم هستند کمک می کند؛ این اسیدها برای رشد مغز جنین بسیار موثر است اما از طرف دیگر نیز ماهی می تواند شامل نوعی جیوه متیل باشد که روی سیستم عصبی جنین بدنیا نیامده مادر تاثیر بگذارد. ماهی هایی که دارای انواع این جیوه ها هستند عبارتند از:اره ماهی،بی فنیل که بیشتر در محیط های سمی است و به این ترتیب سلامتی جنین را تهدید می کند. خانم های باردار باید به بسته بندی مواد غذایی ای که خریداری می کنند بسیار دقت داشته باشند تا مواد غذایی ای خریداری نکنند که دارای بسته بندی جعلی باشند که براحتی به فروش بروند. مواد سمی می تواند داخل نوشیدنی های قندی و شیرین نیز یافت شود چرا که مواد سازنده آن از اسپارتام ساخته می شود که از جمله مواد خطرناک برای خانم های باردار است.

بسیار واضح است که مواد شیمیایی موجود در مواد غذایی براحتی می تواند سلامتی جنین داخل شکم مادر را تهدید کند. یک خانم باردار باید همیشه مراقب باشد که از نوشیدنی های الکی نیز دوری کند. چرا که الکل در قسمت بالا جزو غذاهای ناسالم اشاره نشده اما این نوشیدنی یکی از مهمترین مواردی است که به بدن آسیب می رساند و به رگهای ظریف و ساختار ماهیچه های جنین صدمات جبران ناپذیری وارد می کند.مشکل اساسی این است که در مهمانی های شبانه که غذاهای سرو شده آن زیاد سالم به نظر نمی رسند اما سعی کنید از غذاهایی که مواد طبیعی بیشتری در آن به کار رفته است میل کنید.

< <
آخرین های : بارداری و زناشویی
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
علائم زودهنگام و اولیه باداری چیست؟

علائم زودهنگام و اولیه باداری چیست؟

بسیاری از زوج هایی که امیدوارند بچه دار شوند با دیدن کوچکترین ناخوشی ای واکنش نشان داده امیدوارند که اینها از علائم اولیه بارداری همسرشان باشد. البته ، تعیین بارداری سریع به طور تخصصی مشکل است در حالیکه برخی از ناخوشی هایی که خانم احساس می کند ممکن است چیزی غیر از علائم اولیه بارداری باشد. علائم زیر وجود دارد اما ممکن است به طور خاص با بارداری رابطه خاصی نداشته باشد:

16 روش آماده سازی برای زایمان طبیعی موفق

16 روش آماده سازی برای زایمان طبیعی موفق

برای داشتن زایمان طبیعی موفق حتما باید برنامه ریزی داشته باشید. در اینجا 16 روش آماده سازی برای یک زایمان طبیعی موفق را معرفی می کنیم.

مراقبت های پس از عمل سزارین

مراقبت های پس از عمل سزارین

ممکن است از اینکه زایمان به پایان رسیده و خود و کودکتان سلامت هستید ، خوشحال و سپاسگزار باشید است. ممکن است از اینکه همه چیز مطابق برنامه پیش رفته به وجد آمده باشید. یا ممکن است از اینکه بر خلاف تصوراتتان ، زایمان را به شکل طبیعی انجام نداده اید ، ناراحت و نا امید باشید. اگر همه چیز به سرعت در طول وضع حملتان تغییر کرده و یک سزارین غیرمنتظره و اورژانسی داشتید ، ممکن است از آنچه بر شما گذشته یا حس کرده اید عمیقاً ناراحت باشید. دوباره فکر کردن به دلایلی که باعث شدند زایمان به شکل فوری انجام شود می تواند به بهتر شدن احساساتتان کمک کند.

10 چیزی که باید در مورد بچه های تازه به دنیا آمده بدانید

10 چیزی که باید در مورد بچه های تازه به دنیا آمده بدانید

در اینجا چند اصل را بهتان معرفی می کنیم که لازم است در مورد فرزند نورسیده تان بدانید.

دلایلی که برخی از بچه ها دیر راه می افتند!

دلایلی که برخی از بچه ها دیر راه می افتند!

زمانیکه بچه برای اولین بار قدم های خود را بر می دارد و شروع به راه رفتن می کند مادر سرشار از شادی می شود... اگر هر گونه تاخیری در این زمینه رخ دهد ، به جای آن احساس ترس و پریشانی می کند مخصوصا اگر بچه دیگری در همان سن در اطراف شما وجود داشته باشد که شروع به راه رفتن کرده است و اینجاست که شما شگفت زده می مانید ....