22 بهمن 1392

چگونه از سرماخوردگی پیش گیری کنیم؟

چگونه از سرماخوردگی پیش گیری کنیم؟

اگر سیستم ایمنی بدن شما در انجام عملکردهایش موفق نباشد، شما به راحتی هر ویروسی را جذب می کنید، که یکی از معمولی ترین آن سرما خوردگی است. و اگرچه اغلب اوقات در چنین موقعیتی بیماری اجتناب ناپذیر است....

اگر سیستم ایمنی بدن شما در انجام عملکردهایش موفق نباشد، شما به راحتی هر ویروسی را جذب می کنید، که یکی از معمولی ترین آن سرما خوردگی است. و اگرچه اغلب اوقات در چنین موقعیتی بیماری اجتناب ناپذیر است، با انجام دادن کارهای اندکی می توانید جلوی سرماخوردگی را بگیرید.  ما دراینجا چند مورد را جمع آوری کرده ایم که ثابت شده برای بیشتر مردم موثر بوده است.
قبل از اینکه راه های مقابله با سرماخوردگی را ذکر کنیم، باید بگوییم که ثابت شده سرماخوردگی یک بیماری به شدت واگیردار است که در هرفصلی به سراغ تان می آید. شما از طریق تنفس کردن هوای آلوده، تماس با محیطی که فرد بیمار درآنجا است از طریق بینی، دهان، یا تماس دستی ویروس را وارد بدنتان می کنید. (حدودا 100 ویروس وجود دارد که تولید بیماری سرماخوردگی می کند). پس وقتی علائم سرماخوردگی را حس کردید تا جایی که امکان دارید احتیاط های لازم را رعایت کنید تا دیگران را بیمار نکنید.


راه هایی که بهتان کمک می کند از سرماخوردگی معمولی اجتناب کنید.
1. دست هایتان را بشویید. این قانونی است که هرگز نباید بشکنید. این کار همیشه موثر بوده و وقت خیلی اندکی ازتان می گیرد. اگر در موقعیتی هستید که نمی توانید دست هایتان را بشویید، از دستمال مرطوب استفاده کرده و از تماس دست با صورت اجتناب کنید.

2. بیشتر بخوابید: خواب ناکافی مشکل نسل امروز است. ما فکر می کنیم چون قوی هستیم و غذای سالم می خوریم، اگر ساعات کمتری را به خواب اختصاص دهیم هیچ اتفاقی نمی افتد. این نظریه به طور قطع اشتباه است. تحقیقات ثابت کرده که احتمال بیمار شدن افرادی که کمتر از 7 ساعت در شب می خوابند در مقایسه با کسانی که 8 ساعت یا بیشتر می خوابند، سه برابر است. علاوه براین برای اینکه بدنتان را در شرایط خوبی نگه دارید باید تمام این ساعات را بدون بیدار شدن به صورت یکسره بخوابید.

3. از استرس دوری کنید. می دانم که الان می گویید ما همیشه و همه جا با استرس روبرو می شویم. درست می گوید. اما ما هنوز باور داریم که می توانید حداقل تا اندازه ای آن را کنترل کنید. طبق تحقیقی که در بالا هم به آن اشاره شد کسانی که با استرس های مدوام روبرو هستند بیشتر از افرادی که اینگونه نیستند سرما می خورند. مواجه طولانی مدت با استرس بدن را بیشتر مستعد جذب ویروس ها می سازد.  برای مقابله با استرس یوگا، مدیتیشن یا هر تکنیک دیگری که بدنتان با آن سازگار است موثر است.
4. زمان بیشتری را با دیگران بگذرانید. مطالعات نشان داده که افرادی که دوستان زیاد و خانواده پرجمعیت دارند نسبت به کسانی که تنهایی را ترجیح می دهند به ندرت سرما می خورند.  علاوه بر این با تنها نبودن و در جمع بودن شادتر بوده و زندگی طولانی تری خواهید داشت.
5. ورزش کنید. ورزش منظم نه تنها کمک می کند اندامتان مناسب بماند بلکه سیستم ایمنی بدن را نیز بهبود می بخشد. علاوه بر این ثابت شده که افرادی که ورزش می کنند اگر سرما بخورند سریع تر بهبود می یابند.
6. ویتامین C  مصرف کنید. باوجود اینکه ادعاهایی مبنی بر اینکه آیا مصرف قرص ویتامین C برای سلامتی خوب است یا نه وجود دارد،  اکثریت متخصصان عقیده دارند که مصرف مقدار اندک ویتامین C همراه با مایعات فراوان محافظی مفید و موثر در برابر سرماخوردگی است. اما این تجویز که «بیشتر همیشه بهتر است» در مورد ویتامین C صدق نمی کند. اگر فردی مقدار زیادی قرص ویتامین C مصرف کند و آب بدنش را هم از دست داده باشد،  ویتامین C  در کلیه ها و مثانه متبلور شده و باعث وراد شدن فشار استخوان ها به این دو اندام می شود.

سالم بمانید و از زندگی تان لذت ببرید!
< <
آخرین های : اخبار و تازه های پزشکی
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

خواه شما برای بارداری اقدام می کنید یا باردار هستید ، راه حل های گیاهی به علت قدمت شان مورد احترام و ایمن هستند. چندین گیاه دارویی به طور گسترده بوسیله ماماها توصیه می شود و برای استفاده در طول دوران بارداری ایمن و سالم تشخیص داده می شود. برخی دیگر بحث برانگیز هستند و هنوز در مورد استفاده از آنها شک و تردید وجود دارد. چهار گیاه زیر بهترین گیاهان دارویی در طول دوران بارداری به شمار می روند. بهتراست به میزان استاندارد از آنها استفاده کنید البته بستگی به وزن و قد و قامت خودتان دارد.

5 قاعده کلی برای داشتن پوستی شفاف

5 قاعده کلی برای داشتن پوستی شفاف

بدون شک داشتن پوستی‌ سالم و شفاف از آرزوهای هر خانومیست.. این مقاله که بر اساس آخرین مقالات مجله پر طرفداره پوست و زیباییی Allure تهیه شده , ۵ قاعده اصلی‌ برای شفاف سازیِ پوست و درمان آکنه را به شما یاد میدهد....

5 استفاده عجیب از سیر که تاکنون نمی دانستید!

5 استفاده عجیب از سیر که تاکنون نمی دانستید!

ترکیبات فعال در سیر با اسید آراشیدونیک تعامل داشته یک اسید چرب امگا در گوست وابسته با پسوریازیس ایجاد می کند. روغن سیر می تواند مستقیما روی نواحی با دوبار استفاده در روز تاثیر بگذارد.

پوستی زیبا با ماسک خیار

پوستی زیبا با ماسک خیار

پوست، علاوه بر زیبایی از ورود هرگونه آسیبی به اعضای داخلی و خارجی بدن محافظت می کند. حدود ۹۰درصد از وزن خیار را آب تشکیل می دهد و به این خاطر به عنوان یک خنک کننده به کار می رود.

چگونه بدون ورزش کالری بسوزانیم..

چگونه بدون ورزش کالری بسوزانیم..

اگرچه ورزش یکی‌ از راه‌های بسیار خوب برای سوزاندنِ کالری و تناسب اندام شما می‌باشد با این وجود راه‌های دیگری نیز برای سوزاندنِ چربی‌ اضافه بدن شما وجود دارد به عنوان مثال برخی‌ از مواد غذایی میتوانند تا حد زیادی با افزایش متابولیسم و سوخت و ساز بدن شما به این پروسه کمک کنند ..