3 بهمن 1392

10 روش ویژه برای کمک به خوابیدن بچه

10 روش ویژه برای کمک به خوابیدن بچه

هر آدمی به استراحت نیاز دارد خوابیدن یکی از بهترین راه ها برای به آرامش رسیدن است. و درحالیکه هر آدمی به یک خواب آرام نیاز دارد، اهمیت خواب شبانه خوب در بچه ها بیشتر است. درحقیقت اندازه زمانی خواب آنها نسبت به بزرگتر ها باید دوبرابر باشد. مغز کودک در زمان خواب توسعه پیدا کرده و پیشرفت پیدا می کند. بنابراین مقدار زمان خواب کودک بر روی هوشیاری اش، حس و حالش، و توانایی اش در تمرکز کردن و اجتماعی تر شدن تاثیر می گذارد. تحقیقات نشان داده که اهمیت کیفیت خواب بچه با تغذیه او برابری می کند.

وقتی که بچه کاملا بیدار است از محیط اطراف صداها و حرکت هایی دریافت می کنند که او را وادار می کند برای پشت سر گذاشتن یک روز کامل انرژی فیزیکی و روحی داشته باشد، چون بچه ها با راه های مناسب برای برخورد با صداها و حرکات مجهز نشده اند. تنها راه برای شارژ شدن و انرژی گرفتن دوباره کودک  بعد از فعالیت های روزانه خواب مناسب و کافی است. خوابیدن پناهگاهی برای محیط فیزیکی و اجتماعی بچه  فراهم می کند. با این حال  بعضی از بچه ها به سختی به خواب می روند. والدین گاهی اوقات تماما روش های ممکن را امتحان می کنند ولی نتیجه ای نمی گیرند. دراینجا ده روش ویژه برای خواباندن بچه را به شما یاد می دهیم.

  Ways to Help Baby Sleep

 

 

 

10. دمیدن آرام جلوی صورت کودک

یکی از بهترین راه ها برای خواباندن بچه این است که درحال آواز خواندن و صحبت کردن با کودک به آرامی کلمات را روی صورت او بدمید. هوایی که به صورت کودک می دمید کمک می کند چشمانش بسته شده و صداهای مادرانه شما او را تسکین داده و به خواب می برد. وقتی دیدید فرزندتان چشمانش را می مالد، گوش هایش را می کشد یا موهایش را در دستانش می چرخاند، اینها به وضوح نشان می دهد که او می خواهد بخوابد. و اگرچه قبل از اینکه خواب شبانه خوبی داشته باشد خوابیدنش خیلی وقت می گیرد، دمیدن نسیم گرم و آرام مادرانه شما به کودک یکی از ایده آل ترین راه ها برای کمک به خواباندن بچه هنگام شب است.

 

9. استفاده از صدای سفید

یکی دیگر از بهترین راه ها برای خواباندن بچه هنگام شب داشتن صدای سفید است. شما می توانید یک موسیقی آرام را روی موبایل خود دانلود کنید یا سی دی هایی که مخصوص خواباندن بچه است را خریداری کنید. مطالعات نشان داده که صدای سفید می تواند کمک کند فرزندتان زودتر از آنچه فکر می کردید به خواب رود و همچنین می تواند اعصاب آشفته او را تسکین دهد.

 

 

8. به مادرتان زنگ بزنید

باورتان می شود این کار یکی از ده روش برتر برای خواباندن بچه باشد؟ وقتی که خواباندن کودکتان خیلی سخت می شود، به مادرتان یا حتی یک دوست زنگ بزنید. می توانید درحالیکه فرزند خود را روی بازوهایتان تکان می دهید در مورد هرچیزی صحبت کنید. ثابت شده صحبت کردن هم کمک می کند خودتان آرام شوید و هم زمان نوزاد را آرام و برای خواب آماده می کند.

 

7. تکان دادن تختخواب

یکی از جالب ترین راه های برای خواباندن کودک تکان دادن تخت او است. دراینجا شما هر دو دست خود را روی رختخواب او قرار داده و به آرامی تخت او را به دو طرف تکان می دهید تا وقتی که به خواب برود. تخت فرزند شما همیشه باید رختخواب مناسب داشته باشد و روی سطح سفت قرار گرفته باشد. از استفاده بالش برای نوزاد تا وقتی که هنوز نمی تواند حرکت کند اجتناب کنید.

 

6. توپ بچه

این یکی دیگر از رازهای خواباندن بچه ها در شب است. اما شما برای انجام این کار به یک توپ بزرگ ورزشی احتیاج دارید. درحالیکه نوزاد خود را بین بازوهایتان بغل کرده اید، روی توپ بنشینید و به آرامی تکان بخورید. این کار نه فقط یک حرکت ورزشی است بلکه کمک می کند تا نوزاد به راحتی بخوابد.

 

5. یک کتاب بردارید

نه شما برای فرزندتان کتاب نمی خوانید تا بخوابد (اگرچه برای بعضی ها اثر می کند). درحالیکه به آرامی به پشت فرزندتان می زنید، این کار را ادامه داده و آرام تر و آرام تر کنید تا وقتی که آن را متوقف می کنید. وقتی فرزند شما در حالت نیمه خواب است، او را در تختش گذاشته و یک کتاب خیلی سبک روی کمرش قرار دهید. با این کار او تصور می کند دست شما پشتش قرار دارد. وقتی که کاملا به خواب رفت کتاب را بردارید.

 

 

 

4. صدای قلب

یکی دیگر از راه های خواباندن بچه این است: یک ساعت کوچک که تیک تاک می کند را برداشته و یک پتوی نرم دورش بپیچید. ساعت را نزدیک کودک بگذارید تا بتواند به راحتی صدای خفه آن را بشنود. فرزند شما به آرامی می خوابد چون این صدا صدای ضربان قلب مادر  را برایش تداعی می کند. همچنیم مهم است که یک ساعت قبل از اینکه بچه را به رختخواب می برید از انجام دادن فعالیت های فیزیکی شدید اجتناب کنید، درغیر این صورت با این صدا بیشتر او را تحریک می کنید و خواباندنش خیلی سخت می شود. قبل از خوابیدن بچه او را حمام ببرید،  ماساژ دهید و برایش لالایی بخوانید.

 

3. دوچرخه ایستاده

یکی دیگر از راه های آرام خوابیدن بچه در رختخواب استفاده از دوچرخه است. خیلی ساده بر روی دوچرخه ایستاده خود در خانه فعالیت کرده  و نوزاد خود را در آغوشی جلوی خود قرار دهید. ورزش کنید و اضافه وزن بارداری خود را کم کنید و نوزاد شما نیز به آرامی به خواب می رود.

 

 

 

2.رایحه متمایز مادر

دومین راه ویژه در لیست ما برای خوابیدن بچه رایحه و بوی آرامش بخش مادر است. یکی از لباس هایی که وقت شیر دادن تنتان بوده را در تماس نزدیک با نوزاد خود قرار دهید. این لباس بوی شما را به یاد او می اورد و بنابراین به او یک فرصت سریع برای خوابیدن می دهد.

 

1. از پدرش بخواهید تا بچه را بخواباند

اگر برای خواباندن بچه خیلی سختی کشیده اید، چرا به خودتان استراحت نمی دهید و از شوهرتان نمی خواهید شانسش را امتحان کند؟ از او بخواهید روزنامه ورزشی اش را با کودک بخواند یا هرچیز دیگری مثل لالایی برای بچه بخواند. این کار فرصت خوبی برای شماست تا استراحت کنید و فرصت خوبی است برای شوهرتان تا با بچه خو گرفته و مسئولیت پذیر شود- کاری که خیلی از والدین انجام نمی دهند.

 

< <
آخرین های : بارداری و زناشویی
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
علائم زودهنگام و اولیه باداری چیست؟

علائم زودهنگام و اولیه باداری چیست؟

بسیاری از زوج هایی که امیدوارند بچه دار شوند با دیدن کوچکترین ناخوشی ای واکنش نشان داده امیدوارند که اینها از علائم اولیه بارداری همسرشان باشد. البته ، تعیین بارداری سریع به طور تخصصی مشکل است در حالیکه برخی از ناخوشی هایی که خانم احساس می کند ممکن است چیزی غیر از علائم اولیه بارداری باشد. علائم زیر وجود دارد اما ممکن است به طور خاص با بارداری رابطه خاصی نداشته باشد:

16 روش آماده سازی برای زایمان طبیعی موفق

16 روش آماده سازی برای زایمان طبیعی موفق

برای داشتن زایمان طبیعی موفق حتما باید برنامه ریزی داشته باشید. در اینجا 16 روش آماده سازی برای یک زایمان طبیعی موفق را معرفی می کنیم.

مراقبت های پس از عمل سزارین

مراقبت های پس از عمل سزارین

ممکن است از اینکه زایمان به پایان رسیده و خود و کودکتان سلامت هستید ، خوشحال و سپاسگزار باشید است. ممکن است از اینکه همه چیز مطابق برنامه پیش رفته به وجد آمده باشید. یا ممکن است از اینکه بر خلاف تصوراتتان ، زایمان را به شکل طبیعی انجام نداده اید ، ناراحت و نا امید باشید. اگر همه چیز به سرعت در طول وضع حملتان تغییر کرده و یک سزارین غیرمنتظره و اورژانسی داشتید ، ممکن است از آنچه بر شما گذشته یا حس کرده اید عمیقاً ناراحت باشید. دوباره فکر کردن به دلایلی که باعث شدند زایمان به شکل فوری انجام شود می تواند به بهتر شدن احساساتتان کمک کند.

دلایلی که برخی از بچه ها دیر راه می افتند!

دلایلی که برخی از بچه ها دیر راه می افتند!

زمانیکه بچه برای اولین بار قدم های خود را بر می دارد و شروع به راه رفتن می کند مادر سرشار از شادی می شود... اگر هر گونه تاخیری در این زمینه رخ دهد ، به جای آن احساس ترس و پریشانی می کند مخصوصا اگر بچه دیگری در همان سن در اطراف شما وجود داشته باشد که شروع به راه رفتن کرده است و اینجاست که شما شگفت زده می مانید ....

10 چیزی که باید در مورد بچه های تازه به دنیا آمده بدانید

10 چیزی که باید در مورد بچه های تازه به دنیا آمده بدانید

در اینجا چند اصل را بهتان معرفی می کنیم که لازم است در مورد فرزند نورسیده تان بدانید.