28 دی 1392

تست بارداری خانگی

تست بارداری خانگی

تست های بارداری خانگی هورمون chorionic gonadotropin انسان یا hCG را در ادرارتان اندازه می گیرد. اما برخی از تست ها نسبت به بقیه حساس ترند. تست های حساس تر شاید بتوانند تراکم پایین hCG را ظرف مدت 4 روز قبل از اینکه موعد عادت ماهانه تان شود را نشان بدهند. اما این بدین معنی نیست که هر بارداری انقدر زود تشخیص داده می شود.

How Soon To Take A Home Pregnancy Test 

 

استفاده خیلی زود از تست بارداری حتی با تست های حساس،  ممکن است جواب منفی اشتباه بهتان بدهد (یعنی گرفتن جواب منفی حتی زمانی که باردار هستید). و متخصصان تذکر می دهند برای گرفتن جواب درست، بهترین کار این است که زمانی تست را انجام دهید که زمان عادت ماهانه تان شده است یا دو هفته از تخمک گذاری گذشته است. صبح وقتی از خواب بیدار شدید این تست را بگیرید، چون میزان هورمون در ادرار در بالاترین حد است.

 

 

 

جواب منفی هم می تواند به معنای عدم بارداری باشد، یا اینکه آنطوری که فکر می کنید مدت زمان زیادی از بارداری تان نگذشته است و بنابراین میزان hCG به اندازه کافی نیست که تشخیص داده شود. متخصصین توصیه می کنند اگر جواب منفی گرفتید، اما عادت ماهانه تان عقب افتاد یا علائم اولیه بارداری را داشتید، دوباره چند روز بعد تست را تکرار کنید. آزمایش خون هم دقیق تر است و می توانید برای انجام آزمایش نزد دکتر یا آزمایشگاه بروید.
< <
آخرین های : بارداری و زناشویی
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
علائم زودهنگام و اولیه باداری چیست؟

علائم زودهنگام و اولیه باداری چیست؟

بسیاری از زوج هایی که امیدوارند بچه دار شوند با دیدن کوچکترین ناخوشی ای واکنش نشان داده امیدوارند که اینها از علائم اولیه بارداری همسرشان باشد. البته ، تعیین بارداری سریع به طور تخصصی مشکل است در حالیکه برخی از ناخوشی هایی که خانم احساس می کند ممکن است چیزی غیر از علائم اولیه بارداری باشد. علائم زیر وجود دارد اما ممکن است به طور خاص با بارداری رابطه خاصی نداشته باشد:

16 روش آماده سازی برای زایمان طبیعی موفق

16 روش آماده سازی برای زایمان طبیعی موفق

برای داشتن زایمان طبیعی موفق حتما باید برنامه ریزی داشته باشید. در اینجا 16 روش آماده سازی برای یک زایمان طبیعی موفق را معرفی می کنیم.

مراقبت های پس از عمل سزارین

مراقبت های پس از عمل سزارین

ممکن است از اینکه زایمان به پایان رسیده و خود و کودکتان سلامت هستید ، خوشحال و سپاسگزار باشید است. ممکن است از اینکه همه چیز مطابق برنامه پیش رفته به وجد آمده باشید. یا ممکن است از اینکه بر خلاف تصوراتتان ، زایمان را به شکل طبیعی انجام نداده اید ، ناراحت و نا امید باشید. اگر همه چیز به سرعت در طول وضع حملتان تغییر کرده و یک سزارین غیرمنتظره و اورژانسی داشتید ، ممکن است از آنچه بر شما گذشته یا حس کرده اید عمیقاً ناراحت باشید. دوباره فکر کردن به دلایلی که باعث شدند زایمان به شکل فوری انجام شود می تواند به بهتر شدن احساساتتان کمک کند.

10 چیزی که باید در مورد بچه های تازه به دنیا آمده بدانید

10 چیزی که باید در مورد بچه های تازه به دنیا آمده بدانید

در اینجا چند اصل را بهتان معرفی می کنیم که لازم است در مورد فرزند نورسیده تان بدانید.

دلایلی که برخی از بچه ها دیر راه می افتند!

دلایلی که برخی از بچه ها دیر راه می افتند!

زمانیکه بچه برای اولین بار قدم های خود را بر می دارد و شروع به راه رفتن می کند مادر سرشار از شادی می شود... اگر هر گونه تاخیری در این زمینه رخ دهد ، به جای آن احساس ترس و پریشانی می کند مخصوصا اگر بچه دیگری در همان سن در اطراف شما وجود داشته باشد که شروع به راه رفتن کرده است و اینجاست که شما شگفت زده می مانید ....