22 دی 1392

10 ساختمان جالب دنیا

10 ساختمان جالب دنیا

شکل های عجیب، طراحی های جاه طلبانه، مواد جدید، سبک های متفاوت جدید همراه با معماری مدرن در ساختمان های امروزی دیده می شوند. هدف از ساخت چنین ساختمان هایی همیشه در طراحی شان دیده نمی شود. موزه های futuristic و خانه های اپرا تبدیل به یک چیز عادی شده اند. امروز ما لیست ده ساختمان جالب را به شما معرفی می کنیم.

10 Most Amazing Buildings In The World

خانه های مکعبی
، روتردام، هلند
Piet Blom دهه 70 ایده ساخت خانه های مکعبی را داشت. تعدادی از آنها  در هلموند ساخته شدند و از او درخواست شد در شهر روتردام بر بالای یک پل پیاده رو خانه بسازد و او این مدل خانه ها را انتخاب کرد.


ساختمان رقصان
، پراگ، جمهوری چک
ساختمان رقصان نام مستعاری است که به ساختمان ملی هلندی ها که در شهر پراگ قرار دارد داده شده است. معمار کرواواتی-چک Vlado Milunić این ساختمان را با همکاری Frank Gehry  کانادایی در سال 1996 تکمیل کرد. این ساختمان به جای ساختمانی که سال 1945 در یک بمبگذاری در پراگ خراب شده بود ساخته شد.


خانه یوفو، Sanjhih ، تایوان
خانه یوفو در Sanjhih ، تایوان قطعا پروژه ساخت پناهگاهی دور از زندگی شهرنشینی بوده است. این نام مستعار را به خاطر طراحی عجیب futuristic به این خانه داده اند.


کتابخانه عمومی شهر کانزاس، میزوری- ایالت متحده
طبق گفته مردم شهر کانزاس رفتن به کتابخانه شهر که به شکل کتاب درست شده به انسان انگیزه می دهد.
این محل امروزه تبدیل به پارکینگ ماشین ها شده است. و اما شکل آن هنوز هم شگفت انگیز است، اینطور نیست؟ و من چه می توانم بگویم؟ یک ساختمان مناسب برای انبار کردن کتاب ها.


Ferdinand Cheval Palace شناخته شده با نام Ideal Palace، فرانسه
ساختمان Ferdinand Cheval Palace  در Hauterives فرانسه توسط یک پستچی ساخته شد،  او قصد داشت از این مکان به عنوان آرامگاهش استفاده کند اما نتوانست جواز لازم را کسب کند. حالا این مکان در تمام دنیا شناخته شده است.


ساختمان مارپیچی جنگلی Hundertwasser
  در Darmstadt آلمان
ساختمان مارپیچی جنگلی در سال 2000 ساخته شد. معمار و نقاش استارلیایی به نام Friedensreich Hundertwasser کار طراحی آنرا که 105 آپارتمان با طرح های ارگانیک و شکل های رنگارنگ دارد را انجام داده است.


موزه گوگگنهایم، بلبائو، اسپانیا
موزه گوگنهایم رود Nervion از هنر مدرن و معاصر را Frank Gehry  معمار آمریکایی-کانادایی  طراحی کرده است. این ساختمان ضدنوربا طرحی که تصادفا به شکل کشتی شده، طبق گفته معمار در جلب کردن نور کمک کرده است.


خانه بهایی مخصوص عبادت معروف با نام معبد لوتوس، دهلی، هند
خانه بهایی مخصوص عبادت را که اکثرا با نام معبد لوتوس می شناسند در سال 1986 ساخته شد و مادر معابد در شبه قاره هند محسوب می شود. درب  این محل برای مردم تمام ادیان باز است.


ساختمان Ripley ، آبشارهای نیاگارا، اونتاریو، کانادا
Ripley به خاطر مجموعه آثار هنری باور نکردنی و عجیبش معروف است. چه باور داشته چه نداشته باشید او تنها می تواند مجوز درست کردن چنین ساختمانی را داشته باشد!


خانه کج و معوج، لهستان
ساخت و اتمام این خانه کج و معوج در سال 2003 بود و به تقلید نقاشی ها و عکس های نقاش سوئدی Per Dahlberg و هنرمند و تصویرگر کتاب کودک  هلندی Marcin Szancer ساخته شده است.

< <
آخرین های : دکوراسیون
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
ایده جالب: برای استفاده از وسایل بدون استفاده

ایده جالب: برای استفاده از وسایل بدون استفاده

آیا وقتی به جارختی خود نگاه می کنید احساس رضایت ندارید؟ خوب یک نفس عمیق بکشید و دوباره نگاه کنید. فقط به خاطر اینکه فکر می کنید لباس هایتان خسته کننده شده اند انها را دور نریزید. دوستانتان را صدا زده و ازشان بخواهید ایده های خوب و کاربردی شان برای ساخت وسایل دست ساز را بهتان بگویند تا بهتان کمک کنند از لباس های کهنه تان دوباره استفاده کنید.

12دکور دلپذیر برای روز ولنتاین

12دکور دلپذیر برای روز ولنتاین

شما علاوه بر تزئین کردن درب و طاقچه بالای شومینه برای 14 فوریه ممکنه بخواهید نگاهی هم به کارهای دستی مخصوص این ماه بیندازید. ما برای کمک کردن به شما 12 نمونه از دکور روز ولنتاین را برای شما آماده کرده ایم. اینها بامزه، خلاقانه و فوق العاده رمانتیک هستند. پس خانه تان را با تزئینات آراسته کنید و مطمئن باشید بیشتر از قبل عشق را احساس خواهید کرد، من این را تضمین می کنم.

12 وسیله خلاقانه برای بالکن خانه تان

12 وسیله خلاقانه برای بالکن خانه تان

همه مردم دوست ندارند برای غذا خوردن در فضای باز به پارک بروند. چون در پارک آدم های زیادی هستند، سر و صدا زیاد است، و سگ ها ممکن است همبرگرتان را بدزدند که این خودش یک مانع است. اگر شما بیشتر از ظاهر باربیکیو تابستانی در آرامش خانه تان لذت می برید، پس یک گریل می خواهید. با این حال اگر بالکن کوچکی دارید که نمی خواهید راه رفت و آمد را با یک وسیله فلزی سنگین بگیرید، پس این نوع طراحی برایتان ایده ال است.

بهترین ایده ها برای آینه های حمام و دستشویی

بهترین ایده ها برای آینه های حمام و دستشویی

حمام و دستشویی های روشن و مجلل همان چیزی است که همه خواهانش هستند. اگر حمام و دستشویی شما حس وضفای خاصی ندارد شما می توانید با گذاشتن چندین آینه مدرن زیبا به آن حال و هوای مدرن بدهید. آینه های حمام می توانند به شما کمک کنند راحت تر آماده شوید و حسی از عظمت و شکوه به حمام شما هدیه میکنند.

ده مدل طراحی آپارتمان کوچک

ده مدل طراحی آپارتمان کوچک

فضاهای کوچک هرجا را که نگاه می کنیم ما را در برگرفته اند. دانشجوها، پیشه ورها و حتی خانواده ها. اکثر آدم ها در فضاها و خانه های کوچکی زندگی می کنند که طراحی کردن چنین فضاهایی چالش بزرگی استمن چگونه قرار است خانه خود را طراحی کنم؟ با انواع رنگ، و چند تکه مبلمان کاربردی شروع خوبی است.