23 آذر 1392

یک اتاق آفتابی رویایی

یک اتاق آفتابی رویایی

روزهایی که هوا خوب و آفتابی است، انرژی بیشتری دارید و هرقدر هم صبح زود از خواب بیدار شوید حس و حال خوبی دارید و زمان بیشتری را به تحسین و تمجید عظمت و شکوه طبیعت پرداخته و از آفتاب گرفتن لذت می برید. فرض کنید بعد از یک روز سخت کاری به خانه برگشته اید. تمام استخوان هایتان بعد از یک رانندگی طولانی درد می کند و حداقل چند لحظه در یک گوشه دنج خانه با خود خلوت می کنید و شاید یک لیوان آبمیوه بخورید. آخر هفته ها هم هست، روزهایی که همیشه خواهانش هستید. می توانید ساعات باارزشی را با اعضای خانواده داخل خانه لذت ببرید یا دوستانتان را به خانه دعوت کنید. قطعا مجبور نیستید آسایش و راحتی داخل خانه را ترک کنید. فقط می توانید فضای بیرونی را به داخل خانه بیاورید.

Making your
Sunroom Dream
Come True

اگر بدانید که در کدام بخش خانه این برنامه ها را داشته باشید جواب ساده است. تنها وقتی که یک اتاق آفتابگیر به خانه تان اضافه کنید، تمام مناظری که در بالا شرح داده شد وارد زندگی شما می شود. اتاق آفتابگیر کاری بیش از بسط دادن و بزرگ نشان دادن فضای زندگی تان می کند. اتاق آفتابگیر درگاهی است برای بهتر کردن کیفیت زندگی. یکی از مطمئن ترین راه ها برای بالار بردن ارزش خانه و جالب تر کردن آن. اتاق آفتابگیر ارتباط شما با دنیای خارج است. این اتاق راه فرار شما از تمام سر  و صداها و فعالیت های داخل خانه است. همچنین نقطه طلایی محل خندیدن، شوخی کردن و اوقات به یادماندنی است که با عزیزانتان می گذرانید.

اگر به فکر اضافه کردن یک اتاق آفتابگیر به خانه تان هستید، قطعا تصمیم درستی برای خود و خانواده تان گرفته اید. اما این کار یکی از پیچیده ترین مهارت های بهسازی  خانه است که حتما برای انجام دادنش نیازمند کمک هستید. در اینجا 5 قدم برای شروع کار درست کردن اتاق آفتابی رویاهایتان را معرفی کرده ایم:

1. محل اتاق را شناسایی کنید:  قبل از طرح ریزی کردن برای یک اتاق آفتابگیر لازم است یک مکان مناسب برای آن انتخاب کنید. آرام ترین کنج خانه تان می تواند یک نقطه ایده آل برای ساختن اتاق آفتابگیر باشد. قسمتی را انتخاب کنید که بیشترین مقدار نور طبیعی را دریافت کند این بهتان کمک می کند در نورپردازی تان صرفه جویی کنید. اتاق آفتابگیر باید روشن ترین و زیباترین اتاق خانه تان نیز باشد و انتخاب کردن یک کنج تیره خانه تنها هدر دادن هزینه هاست. شما همچنین می توانید ایده ساخت اتاق آفتابگیر را درقسمت بیرونی خانه مثل ایوان با پاسیو اجرا کنید. با این کار نه تنها کل پروژه زمان کمتری خواهد برد، بلکه نسبت به ساخت اتاق در داخل خانه خیلی به صرفه تر است.

2. برای بودجه خود برنامه ریزی کنید. اکثر اوقات بازسازی و تعمیرات خانه از پس اندازمان بیشتر هزینه می برد و این مشکل در اثر عدم برنامه ریزی مناسب به وجود می آید. اگر نمی خواهید از پس اندازتان بیشتر خرج کنید برای خود حد و مرزهای سخت تعیین کنید. برای خود محدودیت های سفت و سخت مشخص کرده و بعد طبق آن کار را شروع کنید. پس اول کارهای اساسی که بودجه تان اجازه می دهد را انجام دهید و از برخی ایده ها که سبب از دست دادن هزینه می شود صرف نظر کنید. اگر بدون فکر و برنامه کار کنید مثل پیمان کاران بی ملاحظه کارتان نصفه می ماند.

 3. جواز لازم این کار را تهیه کنید: شما قرار است یک اتاق جدید به خانه تان اضافه کنید پس لازم است مجوز قانونی ساخت اتاق را داشته باشید. ابتدا باید از شهرداری برای رفتن مجوز اطلاعات کسب کنید. اما اگر فکر اضافه کردن ستون و دیوار شما را می ترساند نگران نشوید، پیمان کارانی هستند که این کار را برایتان انجام داده و کارتان را یک مرحله جلو می اندازند.

4. یک پیمان کار استخدام کنید: اگر انتخاب عاقلانه ای داشته باشید، هیچوقت با مشکل مواجه نخواهیدشد. انتخاب عاقلانه یعنی اینکه این فرد بااعتبار، باتجربه و دارای مهارت های لازم باشد. برخی از پیمان کاران به تمام جنبه های پروژه شما اعم از طراحی، گرفتن جواز، ساخت و تاسیسات رسیدگی می کنند. لازم به گفتن نیست که برخی از پیمان کاران بهتر با شما کار می کنند. شاید هم بخواهید نگاهی به تنوع سبک های این افراد بیندازید تا ببینید با بودجه تان جور در می آید یا نه و بعد با این شخص کار کنید.

5. کارهای طراحی و دکوراسیون را انجام دهید: اگرچه برای طراحی اتاق آفتابگیر استفاده از نیروهای حرفه ای کار خوبی است، اما فراموش نکنید که رویاهای شما به آن اتاق شکل و فرم می دهد. شاید در مورد اینکه می خواهید اتاقتان چگونه دیده شود بهترین ایده ها را داشته باشید، پس از اینکه در طراحی اتاق عضو فعالی باشید تردید نداشته باشید. همینکه اتاق درست شد می توانید جلو رفته و کار چیدمان مبلمان و دکوراسیون را به روشی که دوست دارید شروع کنید. اتاق آفتابگیرتان نه تنها باید بازتابی از سلیقه شخصی تان باشد، بلکه باید نمایانگر هدفی که به خاطرش آنرا درست کرده اید باشد.

پس در این متن با 5 قدم ساده آشنا شدید که کمکتان خواهد کرد اتاق آفتابی رویایی خود را داشته باشید و طوری زندگی کنید که گویی همیشه زنده اید! 

< <
آخرین های : دکوراسیون
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
ایده جالب: برای استفاده از وسایل بدون استفاده

ایده جالب: برای استفاده از وسایل بدون استفاده

آیا وقتی به جارختی خود نگاه می کنید احساس رضایت ندارید؟ خوب یک نفس عمیق بکشید و دوباره نگاه کنید. فقط به خاطر اینکه فکر می کنید لباس هایتان خسته کننده شده اند انها را دور نریزید. دوستانتان را صدا زده و ازشان بخواهید ایده های خوب و کاربردی شان برای ساخت وسایل دست ساز را بهتان بگویند تا بهتان کمک کنند از لباس های کهنه تان دوباره استفاده کنید.

12دکور دلپذیر برای روز ولنتاین

12دکور دلپذیر برای روز ولنتاین

شما علاوه بر تزئین کردن درب و طاقچه بالای شومینه برای 14 فوریه ممکنه بخواهید نگاهی هم به کارهای دستی مخصوص این ماه بیندازید. ما برای کمک کردن به شما 12 نمونه از دکور روز ولنتاین را برای شما آماده کرده ایم. اینها بامزه، خلاقانه و فوق العاده رمانتیک هستند. پس خانه تان را با تزئینات آراسته کنید و مطمئن باشید بیشتر از قبل عشق را احساس خواهید کرد، من این را تضمین می کنم.

12 وسیله خلاقانه برای بالکن خانه تان

12 وسیله خلاقانه برای بالکن خانه تان

همه مردم دوست ندارند برای غذا خوردن در فضای باز به پارک بروند. چون در پارک آدم های زیادی هستند، سر و صدا زیاد است، و سگ ها ممکن است همبرگرتان را بدزدند که این خودش یک مانع است. اگر شما بیشتر از ظاهر باربیکیو تابستانی در آرامش خانه تان لذت می برید، پس یک گریل می خواهید. با این حال اگر بالکن کوچکی دارید که نمی خواهید راه رفت و آمد را با یک وسیله فلزی سنگین بگیرید، پس این نوع طراحی برایتان ایده ال است.

بهترین ایده ها برای آینه های حمام و دستشویی

بهترین ایده ها برای آینه های حمام و دستشویی

حمام و دستشویی های روشن و مجلل همان چیزی است که همه خواهانش هستند. اگر حمام و دستشویی شما حس وضفای خاصی ندارد شما می توانید با گذاشتن چندین آینه مدرن زیبا به آن حال و هوای مدرن بدهید. آینه های حمام می توانند به شما کمک کنند راحت تر آماده شوید و حسی از عظمت و شکوه به حمام شما هدیه میکنند.

12 مدل پریز خلاقانه

12 مدل پریز خلاقانه

در اینجا یک پروژه جالب از مردی ژاپنی را می بینید که خیلی باسلیقه پریزهای برق را در خانه اش مخفی کرده است. اینها درهای کشویی هستند که از چوب ساخته شده اند. این کار ایده خوبی برای کسانی است که به ندرت از پریزها استفاده می کنند. او کارهای دکوری دیگری نیز انجام داده مثل یک صفحه Shoji که از وسط باز می شود و یک درب کشویی تکی شبیه درهای کوچک بالایی.