20 آبان 1392

5 عکس که تصورتان در مورد لوکیشن فیلم های ترسناک را نابود خواهد کرد

5 عکس که تصورتان در مورد لوکیشن فیلم های ترسناک را نابود خواهد کرد

تا حدودی ما می دانیم که فیلم اره به جای یک حمام خراب شده در یک استدیوی با دکور کثیف ساخته شده، ما برای اینکه فیلم ترسناک همیشه ترسناک بماند به جای تعمق و درگیر شدن وانمود می کنیم. اما گاهی اوقات دیدن لوکیشن هایی که فیلم های ترسناک آنجا فیلمبرداری شده آنچنان با فیلم مغایرت دارد که به فکرمان نمی رسد آن فیلم در چنین مکانی ساخته شده باشد.


Photos That Shatter
Your Image of
Horror Movie Locations


خانه روستایی کشتار با اره برقی در تگزاس حالا یک رستوران خانوادگی است.
درحالیکه صورت چرمی مشهوترین بخش از فیلم کشتار با اره برقی در تگزاس است که به یادمان می آید، ستاره واقعی این فیلم  خانه وحشتناک خانواده ادم خوارهاست. نوجوانان یکی یکی  زیادی به این خانه بزرگ و خراب کشیده شده و با ترس های زیادی مواجه می شوند (اکثرشان با قلاب های گوشت روبرو می شوند. پس طبیعی است که انتظار داشته باشیم صحنه های داخل خانه بر روی سن یا استیج درست شده باشد، چونکه چیزی بدین ترسناکی و وحشتناکی هیچ وقت در زندگی واقعی وجود نداشته، درسته؟
اما تقدیر اینگونه بوده که بیشتر اعضای این خانواده آدمخوار بدنام در یک رستوران خانوادگی فیلم بازی کرده باشند.
 

این عکس خانه با نام کافه مرکزی Grand است، مجموعه از یادبودهای فیلم کشتار با اره برقی در تگزاس در طبقه دوم دیده می شود، زیرا تماشا کردن به عکس های ادمخواری ترسناک دقیقا همان چیزی است که می خواهید قبل از غذا خوردن انجام دهید.
 
 
عجیب ترین قسمت این است که کسانی که خیلی راحت در این مکان می نشینند ظاهرا به مردم عجیبی که اینجا بودند فکر نمی کنند، و  اینکه پلکان براق  زیبا یک عنصر معنی دار مهم در این فیلم بود.

 


خانه فیلم هالووین تبدیل به دفتر یک Chiropractor ( پزشک ستون فقرات) شد

 
از وقتی مایکل مایرز (یا این شکلی که می بینید) مزایای یک مزدور یا کابوس زنده را به دست آورد، همیشه مجبور بود به جای تکیه بر این فیلم اسلشر بیشتر بر روی محیط و جو محل تکیه کند و به همین دلیل است که این خانه  تبدیل به نماد مجموعه فیلم های هالووین شد. اینجا جایی است که او اولین قتلش را مرتکب شد و بهانه ای شد تا دوباره به این خانه برگردد. پس طبعیتا این ساختمان واقعی باید بخشی از کابوس های جن زده باشد درست است؟ شما نمی توانید  ببینید که کشتارهای افسانه ای زیادی بدون ترس و وحشت زیاد روی دیوارهایتان نقش ببندد.
خوب اما اکنون این ساختمان تبدیل به مطب  chiropractor شده است.

 
پس از نظر تکنیکی مردم هنوز اینجا فلج می شوند.
اما طرفداران فیلم های ترسناک عاشق لوکیشن های انها هستند ( تا وقتی که نتوانید در این نقطه ای که به مایکل شلیک شد و از بالکن افتاد ناایستید یک طرفدار واقعی نیستید) و این طرفداران به هر طریقی که بتوانند هر شکلی از ترس و وحشت را در آغوش می کشند.
 
4. کمپ دریاچه Crystal ، Boy Scout Retreat

 
اگر فیلم جمعه سیزدهم را دیده باشید،  کمپ دریاچه Crystal را می شناسید، به طرز غیرقابل تغییری اکثر فیلم هایی که در چنین فضایی اتفاق نمی افتد با  تسامح اخلاقی یک چاه مستراح کثیف است. در این کمپ جوانان در نوشیدن الکل زیاده روی می کنند و زمانیکه در حال شنا کردن اند فردی با یک ماسک بهشان حمله کرده  و انها را به کام مرگ می فرستد. و حالا این مکان تبدیل به یک مرکز بازپروری شده است.
 

ترسناک ترین انتخاب آنها فونت لوگو بوده است.
قطعا اینجا اول کمپ Boy Scout بوده یک مرکز بازپروری که کمپ نامیده می شده. تمام تصاویر نمادین در این فیلم در همین ساختمان فیلمبرداری شده جاییکه Cub Scouts نشان های شایستگی را برای معماری مناظر به دست آورد.
 
 


3. هتل فیلم شاینینگ در یک فیلم کریسمسی بود

 
هیولای فیلم شاینینگ استنلی کوبریک فقط جک نیکلسون نبود، بلکه هتلی بود که فیلم را این چنین ترسناک کرده بود، و بهمین خاطر کوبریک تلاش زیادی کرد تا  این ساختمان را تبدیل به یک کاراکتر واقعی کند. شکل داخلی ساختمان که فرم هندسی ندارد و تصاویر تکرار شده  بومی آمریکایی این حس را برمی انگیزد که خود ساختمان با ساکنینش در جنگ بوده. و درحالیکه شات های داخلی همه روی سن گرفته شده اند، ساختمان تنها در شات های خارجی استفاده شده،  Timberline Lodge گذشته خشن و جن زده دارد، اما نه صبر کنید در اینجا یک فیلم موزیکال کریسمسی فیلمبرداری شده است.

 
این فیلم داستان گروهی از مردم ثروتمند که از کریسمس و آواز خواندن لذت می برند را روایت می کند. Jingle Belles با عنوانی که غلط املایی داشت وقتی در سال 1941 اکران شد تنها فیلم موزیکال با موضوع کریسمس بود که با استانداردها همخوانی داشت، اما بعد از فیلم کوبریک کمی نگران کننده شد چونکه مردم زیادی بودند که تصمیم می گرفتند با جک نیکلسون ملاقات می کردند.
 
 

2. جنگل ها جادوگر بلیر محل سکونت خانواده های زیادی بود.

 
قبلا هم ذکر کردم که پروژه جادوگر بلر یک پروژه 8 روزه بود، در این فیلم شما هیولایی نمی بینید. فیلمسازان ناامیدانه در یک منطقه جنگلی به دام افتادند که امکان فرار نداشتند، اهمیت ندارد که چقدر با خستگی در هر مسیری قدم برداشتند، گویی که درختان مرده و هوای سردی که آنها را احاطه کرده بود تهدید و خطر واقعی بودند. ساحره فیلم توسط این مناظر در خود تجسم یافته بود یا می توانست یکی از صدها توریستی باشد که بدون دوربین قدم می زنند.
پروژه جادوگر بلیر در پارک ایالت سنکا فیلمبرداری شد. در این پارک فعالیت های زیادی انجام می شود مثل ماهیگیری، قایق رانی، اسب سواری و دو دسته جمعی. تعداد زیادی از افرادی که در فیلم دیدم خانواده های خوشحالی بودند که برای دوچرخه سواری آمده بودند و مردم بیگناهی که به تعطیلات امده اند که حتی نمی دانند چگونه از دوربین استفاده کنند.

 

درست است: در فیلم های ترسناک هیچ چیز واقعی نیست و قربانیان در فیلم های ترسناک تنها بازیگرانی هستند که وانمود می کنند در دردسر وحشتناکی افتاده اند که هیچ وقت با آن روبرو نشده بودند.
1. آسایشگاهی که الهام بخش Arkham Asylum شد، حالا یک ساختمان Trendy Condo است.
 


Danvers State در فیلم Asylumدرماساچوست یکی از پرنفوذترین ساختمان ها است: این ساختمان نه تنها اینکه عنصر اصلی برای آسایشگاه Arkham، در داستان کوتاه چیزی روی پلکان درب اثر اچ.پی لاوکرفت بود (و بنابراین الهام بخش شهر گوتام Arkham Asylum شد)، بلکه  اخیرا هم به عنوان لوکیشن فیلم ترسناک Session 9 مورد استفاده قرار گرفت. این فیلم در مورد مردی است که در جستجوی رویدادهای  مرموز است و عاقبت می فهمد که شخصیت جایگزین خودش انسان ها را می کشد.

 Wiki
این از معماری مدرسه «شدیدا مخرب» است.

این بیمارستان سال 1992 بسته شد و تحت تعمیرات واقع شد. اگرچه زمان ساخت فیلم Session 9 هنوز از هم پاشیده بود و بیشتر قسمت هایش در سال 2007 خراب شد، اما قسمت خارجی آن هنوز پابرجاست. و در یک تلاش واقعی برای موفق شدن در شغل املاک واقعی و هم در مقاله انتقادی بیرحمانه هزلی  در کلاس بالارتبه آمریکایی، یک نفر تصمیم گرفت ساختمان سابق asylum را با مالکیت های مشترک جدید تجملی پر کند.
 

ظاهرا حتی  ترسناک ترین لوکیشن های فیلم های ترسناک نیز در برابر اشغال شدن توسط دیگران مصون نیستند. ساختمان جدید Avalon Danvers به استخر شنا، سالن ورزش، و زمین بستکبال خود می بالد و تمام اینها در همان مکانی است که مردان دیوانه با قدرت هایی به طرز ظالمانه ای تحت تاثیر بیماری روحی قرار گرفته بود و شخصی که فیلم Avalon Danvers را ساخت بودند. ما نمی دانیم که چرا این دو نمایششان را به بعد از نمایش آن یکی موکول کرده اند، ما از روی صداقت عمدا این کار را انجام نمی دهیم.

< <
آخرین های : سینما و تلویزیون
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
10 فیلم ترسناک برتر در سال 2013

10 فیلم ترسناک برتر در سال 2013

برخی از افراد واقعا نمی توانند از دیدن فیلم های ترسناک اشباع بشوند. آنها فیلم های ترسناک زیادی می بینند و با کمال تعجب اینکه یک فیلم را بارها و بارها می بینند. و درحالیکه اکثر بیننده ها معمولا از دیدن فیلم های ترسناک لذت نمی برند، چرا برخی از افراد جذف فیلم های ترسناک می شوند؟ متخصصان می گویند این افراد به یک دلیل ساده فیلم ترسناک می بینند و دلیلش جدید بودن آن است. اینها از تماشای ژانرهای معمولی سینما خسته شده ند و برای تغییر ذهن های ماجراجوی خود به ژانر وحشت روی آورده اند.

آیا سلطان وجود داشته است؟

آیا سلطان وجود داشته است؟

مجموعه «حریم سلطان»، یکی از مجموعه های ماهواره ای است که طی مدت نمایش توانسته مخاطبان بسیاری را در ایران جذب کند. این سریال که با دوبله فارسی در شبکه های ماهواره ای نمایش داده می شود، داستان حکومت سلطان سلیمان یکی از پادشاهان عثمانی را روایت می کند. «دوبلورهای حریم سلطان دستگیر شدند»؛ این خبر را ابتدا خبرگزاری سینمای ایران مخابره کرد. در این خبر آمده بود: «بینندگان سریال تلویزیونی «حریم سلطان» از این پس باید این سریال را با زیرنویس فارسی یا به زبان اصلی ببینند چون دوبلورهای این سریال که در ایران اقدام به دوبله این سریال می کردنددستگیر و برای انجام مراحل قضایی راهی بازداشتگاه شده اند.

10 ستاره زن سینمای اکشن

10 ستاره زن سینمای اکشن

فیلمی مثل «به دردنخورها» را در نظر بگیرید که تمام ستاره های اکشن برای خلق شگفت انگیزترین فیلم اکشن کنار هم جمع شده اند البته با فرض اینکه تمام این ستاره ها زن باشند. در این متن به جای اینکه جذاب ترین زنان هالیوود را معرفی کنیم می خواهیم به بررسی بهترین بازیگران زن سینمای اکشن بپردازیم.

ماجرای رفتار عصبانی آدل در مقابل کریس براون چه بود؟

ماجرای رفتار عصبانی آدل در مقابل کریس براون چه بود؟

در عکسی که در مراسم گرمی 2013 روز یکشنبه دهم فوریه گرفته شده بود نشان میداد که این خواننده 24 ساله نگاهی با عصبانتیت به سوی کریس براون 23 ساله می اندازد.

ازدواج های کوتاه مدت ستاره های گلدن گلاب

ازدواج های کوتاه مدت ستاره های گلدن گلاب

گاهی اوقات زندگی های خصوصی ستارگان گلدن گلاب به اندازه نقش های دراماتیکشان روی صحنه شلوغ و پرهمهه است. این نامزدها و برنده های گلدن گلاب نیز تشکیل خانواده داده اند اما نه برای مدت طولانی...