6 آبان 1392

مجموعه عکس شگفت انگیز

مجموعه عکس شگفت انگیز

به سفری به دور جهان با زیباترین، عجیب ترین و درخشان ترین منظره ها. آثار عکاسان خلاق...

Awesome Photo Series

 

 غذاهای برش خورده
Beth Galton  عکاس حرفه ای در حال حاضر هنر عکاسی اش را به عکاسی از غذاها اختصاص داده. Beth  در برخی از دراماتیک ترین عکس هایش  با همکاری Charlotte Omes شات های مفهومی با فوکوس بر روی غذاهای برش خورده کار کرده است، البته نه با یک شیوه عادی.  بت و شارلوت هر روز غذاهایی را آورده و برش می دانند تا زیبایی های درونی دونات ها، بستنی ها، تخم مرغ و حتی نوشیدنی ها و غذاهای مایع را فاش سازند. شارلوت و بت روش های استفاده از ژلاتین و دیگر عناصر سفت کننده را کشف کردند تا بتوانند قسمت داخلی غذاها را در موقعیت های طبیعی شان در حالیکه از وسط به دو نیم شده اند را در عکس ها ثبت کنند. غذاهای مایع دلپذیر شامل شات هایی از قهوه بود در حالیکه شیر به داخلش ریخته شده بود و همچنین نودل های ramen  و سوپ های خوشمزه. این عکس ها به ما نشان می دهد زیبایی غذاها فقط به همان چیزی که روی میز می بینیم خلاصه نمی شود.


ابر قهرمان
اگر ابرقهرمان های ما در زمان جنگ نبرد کرده بودند چه شکلی بودند؟ آیا جنگ ها در مدت زمان کوتاه تری تمام می شد؟ یا زندگی های شهروندان بی گناه نجات پیدا می کرد؟ به دنیای Agan Harahap قدم بگذارید و خودتان خواهید فهمید. او با استفاده هوشمندانه از تکنیک های فوتوشاپ ابرقهرمان های ما را در سناریو های جالب قرار داده است.


جنگجوی نرم
این مجموعه جالب اثر هنرمند انگلیسی به نام Kyle Bean برای یک مقاله در مجله CUT در مورد تمرینات جنگی  بدون ضرر خلق شده، که شامل guerilla gardening و yarn bombing  است. این مجموعه شامل تنوع اسلحه هاست که از مواد بی ضرر جالبی برای این مجموعه استفاده شده است. در این مجموعه چاقوها یی از جنس پر، پنجه مشت زنی از جنس نان، و اسلحه های جالب دیگری را می بینیم.


پوست عمیق
جولین گالان عکاس مجموعه پوست عمیق را به یک تحقیق در مورد "بدن، مجمسه های بی دوام از فرم انسانی.  یاد و خاطره لحظه ای از تصورات کلاسیک" منسوب می داند. پالاست بدن انسان را با پلاستیک هایی با رنگ های درخشان می پوشاند و همزمان آنها را پنهان کرده و نیز انحناها و خطوط را نمایان می سازد.


وزش سنگین
Tadas Černiauskas  عکاس اهل لیتوانی احمقانه ترین عکس هایی که تابحال دیده اید را انداخته است. بازدیدکنندگان استودیوی TADAO CERN برای شریک شدن در یک جلسه عکلسی بی نظیر به نام وزش دعوت شده اند.  در این مکان هوا با فشار به صورتشان برخورد می کند و در صورت آنها حالت های واقعا خنده داری ایجاد می کند.


بدان کجا ایستاده ای
ما روی زمین هایی قدم می گذاریم که حوادث بزرگی آنجا اتفاق افتاده است. گذشته و حال تلاقی می کنند. این موضوع عکس های Seth Taras عکاس آمریکایی است که سعی می کند در مجموعه عکس های «بدان کجا ایستاده ای» منتقل کند. ما در یک عکس یک محل را در دهه های متفاوت می بینیم که زمان حال با عکس های رنگی از حوادث گذشته جدا شده است.


پرنسس های شکست خورده
یکی از زیباترین خاطرات کودکی مان این بود که آخر داستان های افسانه ای با این جمله به پایان می رسید: و انها بعد از این  به خوبی و خوشی به زندگی شان ادامه دادند. اما اگر زندگی شان در گذشته خراب می شد و پایان خوشی نداشت چه اتفاقی می افتاد، و ما قطعا می توانستیم از آنچه بر سر پرنسس های زیبا و شوالیه هایشان آمده درس عبرت بگیریم؟ عکاسی به نام Dina Goldstein در عکس هایش که برنده جایزه هم شدند زندگی پرنسس ها را طور دیگری تصور کرده است.


دنبال من بیا
مراد عثمان عکاس با روشی خلاقانه سفرهایش به سراسر جهان را همراه با دوست دخترش با مجموعه ای به نام دنبال من بیا که هنوز هم ادامه دارد مستند کرده است.  این عکاس روسی تاریخچه نگاری ماجراجویی هایش در اینستاگرام را در هر عکس با ژست مشابه قرار داده است. ما هر منظره را از جایگاه عکاس می بینیم با دست کشیده شده اش که دست دوست دخترش که جلوتر از اوست را گرفته است.
دوست دختر عثمان که پشت به دوربین دارد و هیچ وقت صورتش برای بیننده ها افشا نشده، ما را به سفری به دور جهان با زیباترین، عجیب ترین و درخشان ترین منظره ها راهنمایی می کند. همچنین تنظیماتی آشنا و راحت با این عکس های سفری جالب ترکیب شده است. این زوج در حالیکه یک شب رومانتیک را در موسکو می گذارند یک ماجراجویی عجیب هم در آسیا دارند یا اینکه حتی برای بازی بولینگ می روند. به این صورت که عثمان عکس هایی از خودش به دنبال دوست دخترش انداخته و با عکس های دیگر ترکیب می کند.


عدم احتمال
Giuseppe Colarusso  هنرمند و عکاس ایتالیایی کاربرد وسایلی که برای کمک رساندن به ما هستند را در مجموعه با عنوان « عدم احتمال» زیر سوال برده است.


به سختی قابل توجه است
جان ویلیام کیدی عکاس در مجموعه اش با عنوان « به سختی قابل توجه است» ریشه هایی از استرس و حالت های عصبی متفاوتی را کشف می کند. او درحالیکه تلاش های خودش را برای مقابله با استرس در طول نه سال گذشته آزمایش می کرده و از دیگر بیماری های روحی بیرون می کشیده، با این تصاویر نگاهی روشن بینانه به رفتارهایی دارد که ناهنجار نامیده می شود و همزمان  ایده های نرمال و طبیعی بودن را به چالش می کشد. این مبحث جدی در یک مدل فریبنده تعریف شده است، مدلی که پنجره های کوچکی را به زندگی افرادی باز می کند که از بیماری های روحی رنج می برند. هر تصویر پاکتی حاوی اطلاعاتی است که گوشه کوچکی از یک عکس بزرگ تر را فاش می سازد.

< <
آخرین های : هنر و ادبیات
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
عکس هایی که هر پدر و مادری باید از نوزاد خود بگیرد

عکس هایی که هر پدر و مادری باید از نوزاد خود بگیرد

زمان به سرعت می گذرد و کسانی که بچه تازه به دنیا آمده دارند همیشه به گذشته برگشته و آرزو می کنند که ای کاش عکس های بیشتری از بچه خود می انداختند. اما خبر خوب این است که زیاد سخت نیست شات های خلاقانه با تنوع زیاد از فرزندمان بگیریم. این 17 شات را هر پدر و مادری باید از فرزندش بگیرد.

دماوند

دماوند

بلندترین قله رشته کوه های البرز، دماوند است که 5636 متر از سطح دریای مازندران و 5671 متر از سطج دریاهای آزاد ارتفاع دارد.

نقاشی های خلاقانه با تراشه های مداد

نقاشی های خلاقانه با تراشه های مداد

این نقاشی های خلاقانه کار مارتا آلتز نویسنده و تصویرگر کتاب کودک می باشد. او نقاشی هایش را خیلی خلاقانه با تراشه های مداد تکمیل کرده است.تراشیدن مدادهای چوبی یک چیز خاص به هر نقاشی اضافه کرده است.

نقاشی هایی که به جهان واقعی هجوم می آورند

نقاشی هایی که به جهان واقعی هجوم می آورند

«گایکو» هنرمند چینی خودش را داخل نقاشی های سوپر قهرمان های کتاب های کمیک مورد علاقه اش و شخصیت های علمی تخیلی مشهور می کند. این هنرمند بااستعداد با بتمن، ژوکر، کاپیتان آمریکا، مرد آهنی، مرد عنکبوتی و دیگر شخصیت های مشهور رودررو می شود.

12 نمونه تصویرسازی خلاقانه

12 نمونه تصویرسازی خلاقانه

حالا زمان این رسیده که عکس ها و تصویرسازی هایی که با هم ادغام شده را ببینیم. این مجموعه الهام بخش هنرمندانه را تصویرگری هندی به نام «نیتین رائو کومبلکر» با ترکیب عکاسی و تصویرسازی هنری خلق کرده است.