تیتر های مرتبط ...
5 آبان 1392

5 چیزی که زوج شما در مورد مسائل مالی بهتان نمی گوید!

پدر و مادرها رازهای فراوانی خصوصا در مورد پول را از همدیگر مخفی می کنند.

Things Your Spouse Won't Tell You

1.  من بیشتر از آن چیزی که برای تــــــو خرج می کنم، برای عـــــشـقــــم خرج می کنم
طبق آمار General Social Survey حدود 15 درصد از آمریکایی های متاهل تایید کرده اند که رابطه های پنهانی دارند- روابطی که در دهه های قبل امری نادر بود. نه تنها در بین زوج های متاهل خیانت وجود دارد، بلکه آنها پول هایی که با سختی به دست اوردند را برای معشوقشان  خرج می کنند. طبق این آمار مرد متاهلی که معشوقه دارد هدیه ای که برای معشوقش  می گیرد معمولا دوبرابر قیمت هدیه ای است که برای همسرش می گیرد. اما در مورد خانم ها، آنها کمتر از مردان برای معشوق خود هدیه های گران قیمت می گیرند؛ چون محتاط تر هستند و کمتر از خود مدرک باقی می گذارند.

2. من یک حساب بانکی مخـــفـــی دارم.
طبق تحقیقات مجله فوربس در مورد مسائل مالی، 15 درصد از افراد متاهل حساب بانکی ای دارند که از همسر خود پنهان می کنند. برای بعضی از آنها دلایل این کارشان به اندازه کافی معصومانه است: شاید قبل از ازدواج این حساب را باز کرده بودند و بعد برای بستن آن اقدامی نکرده اند. اما مقصود برخی افراد دیگر زشت تر است. افراد متاهل گاهی اوقات برای روز مبادا و طلاق حساب بانکی خود را مخفی نگه می دارند، یا برای اینکه بتوانند برای سرگرمی های گران قیمت  و دیگر علایقشان پول خرج کنند. Tina Tessina روان شناس می گوید: جنگیدن بر سر سه چیز را متوقف کنید: پول، رابطه جنسی و بچه ها. او می گوید مردها بیشتر حساب بانکی مخفی دارند، آنها شاید برای قمار یا مصرف مواد مخفیانه خرج می کنند. زن ها هم برای چیزهایی نظیر خرید هدایا برای بچه ها، بیرون رفتن با دوستان، خرید کردن برای خودشان و وسایل خانه مخفیانه پول خرج کرده و به شوهرشان نمی گویند.
اما کسانی که حساب بانکی مخفی دارند باید آگاه باشند، اغلب اوقات شریک زندگی شان مچشان را می گیرد- معمولا به صورت تصادفی مثلا هنگام باز کردن نامه بانکی. و بعد از ان اتفاقات ناگواری، حتی طلاق و جدایی و یا دعوا و مشاجره پیش می آید.

3. من یک «زوج اداری» دارم .
او تولد شما را یادش هست، او می داند چه غذایی دوست دارید، حتی می داند پدر و مادرتان چه مشکلات مالی دارند. اما این فرد همسرتان نیست. در هر سه نفر یک نفر «زوج اداری» دارد- همکار خانم یا آقایی که به او نزدیک است, البته نه به روش افلاطونی. نقش این فرد این است که با زوج اداری خود رازهای شرکت را درمیان بگذارد، از او حمایت مالی کند و همراه و شریک او در کارهای اداری باشد.
اغلب اوقات این نوع روابط کاملا بی ضرر هستند، خصوصا وقتی افراد این موضوع را با همسر خود درمیان می گذارند. اما در دیگر موارد می تواند منبع روابط صمیمانه یا حسودی شریک زندگی فرد شود، خصوصا وقتی که طرف مقابل فکر می کند زن یا شوهرش زیاده از حد به همکارش نزدیک شده است. در مورد زن ها این نوع حسادت شدید تر است. اگرچه ثابت شده هر دو جنس زن و مرد در مورد خیانت احساسی حسادت می کنند، اما دیده شده که زنان حتی آن را از خیانت جنسی بدتر می دانند.

4. من می خواهم وانمـــــــود کنم هیچ وقت این جنس  خاص را نخریده ام ( یا حداقل در مورد قیمتش دروغ می گویم)
مربی به نام Syble Solomon که حدود 35 سال به افرادی که با مسائل مالی درگیرند کمک کرده می گوید که خودش خریدهای مخفیانه زیادی داشته که از شوهرش پنهان می کرده یا اینکه درمورد قیمت خریدها به شوهرش دروغ می گفته. او وقتی یک بلوز می خریده هفته ها ان را در کمد پنهان می کرده و وقتی بالاخره آن بلوز را می پوشیده و اگر شوهرش در موردش می پرسیده به شوهرش جواب می داده که آن را قبلا داشته است. او می گوید وقتی من بزرگ شده بودم و با مادرم به خرید می رفتم او همیشه بعد از خرید یه من می گفت:  به پدرت نگو خرید کردیم! من بدون اینکه متوجه بشوم پیام او را گرفتم، و هم اکنون من اینجا 40 سال است نمی گویم به خرید رفته ام!
از هر ده نفر بیش از یک نفرشان در مورد قیمت خریدهایشان به شریک زندگی خود دروغ گفته اند. انگیزه این افراد اغلب اوقات جلوگیری از جر و بحث بوده است، خصوصا وقتی که این شخص شک داشته باشد که همسرش خرید او را می پسندد یا قیمت خریداری شده را قبول دارد یا نه. اما نتیجه چنین دروغ هایی چه از نظر احساسی و چه از نظر مالی خطرناک است. چرا که افرادی بوده اند که بعد از کشف شدن خریدهای یواشکی همسرشان تصمیم به طلاق گرفته اند.

5. من بیشتر از آنچه تو فکر می کنی پــــــــول در می آورم.
درحالیکه مردم  با عمل کردن سعی می کنند ایرادهای خود را برطرف کرده تا جذاب تر به نظر برسند، برخی افراد با پنهان کردن چک پاداش یا پول اضافی که بیشتر از حقوقشان می گیرند راه برعکسی را پیش رو می گیرند. در تحقیقی در زمینه اقتصاد مشخص شد 10 درصد افراد متاهل گفته اند که به شریک زندگی خود در مورد میزان حقوقی که می گیرند دروغ گفته اند.البته زوج های جوان تر اکثریت این نوع دروغگوها را تشکیل می دهند: حدود 25 درصد از زوج هایی با سنین بین 18 تا 34 سال در مورد پول به همسر خود دروغ می گویند، درحالیکه تنها 3 درصد از زوج های 55 ساله و بالاتر در این مورد دروغ می گویند. برخی از افراد برای این دروغ می گویند چون می خواهند پس اندازی مخصوص به خود داشته باشند تا برای کارهایی که دوست دارند خرج کنند بدون اینکه مجبور باشند با همسر خود مشورت کنند. افراد دیگر  هم می ترسند اگر همسرشان در مورد پول های اضافی مثل پاداش ها چیزی بداند بخواهد آن را خرج کند.

6. چون بیشتر از تو پول در می آورم خوشحال تر هستم.
بله کسی که نان آور خانه است واقعا شخص مهمی است. مردانی که بیشتر از همسرشان درآمد دارند (مهم نیست چقدر بیشتر باشد) نسبت به مردانی که به اندازه همسرشان پول در می آورند رضایت شغلی بیشتری دارند. این رضایت اینگونه تعریف می شود که این مردها حس می کند قادرند نقش سنتی نان آور خانه بودن را کسب کنند. از طرف دیگر مردانی که این نقش سنتی را ندارند احساس خوشنودی نمی کنند. مردانی که از لحاظ مالی به همسر خود متکی هستند احساس عدم قدرت و عدم مردانگی دارند. آنها حتی ممکن است احساس کودک بودن داشته باشند و این دلیل برخی از اشتباهات و رفتارهای بدشان است. برای مثال مردانی که همسرشان خرج خانه را می دهد 5 برابر بیشتر  از مردانی که اندازه همسرشان درآمد دارند خیانت می کنند.
اما این حقیقت که رضایت شوهر- یا عدم رضایتش- از مقایسه خودش با درآمد همسرش نشات می گیرد موضوعی نیست که سر میز شام در موردش صحبت شود. برخی از مردان دوست ندارند طوری دیده شوند که گویی سر دستمزد با همسرشان رقابت می کنند. و مردانی که درآمد کمتری دارند نمی خواهند در مورد اینکه چقدر در می آورند و در مورد اینکه تحت سلطه همسرشان هستند صحبت کنند، آنها خودشان می دانند به همسرشان وابسته هستند.

7. از اینکه نان آور باشم نفرت دارم
یک زن ممکن است عشقش به کار خود را اعتراف کند اما انتظار نداشته باشید در مورد تاثیراتی که بر روی خوشبختی اش در خانه می گذارد صادق باشد. در سال 1960 تنها 11 درصد از زنان نقش اصلی را در خرج و مخارج خانه داشتند، اما تا سال 2011 این رقم به 40 درصد رسید.
و درحالیکه داشتن سهم بزرگ زنان در خرج و مخارج خانواده سبب رضایت شغلی بیشترشان می شود، اما منجر به پایین تر رفتن سطح رضایت خانواده می شود. این نارضایتی ریشه در حس گناهی دارد که تعداد زیادی از زنانی که نقش های سنتی مربوط به جنس زن و مرد را می شکنند بهشان دست می دهد. در اینگونه مواقع زنان به خاطر اینکه زمان و انرژی ندارند که 100 درصد در اختیار خانواده باشند احساس گناه و خجالت می کنند.
شاید زنان به خاطر ظرف های نشسته و کپه لباس های کثیف شکایت کنند، اما آنها احساس نارضایتی خانوادگی که اغلب از نان اور اصلی خانواده بودن ناشی می شود را کمتر با شوهرشان در میان می گذارند. بیشتر زنان دوست ندارند به شوهرشان احساس عدم مردانگی دست بدهد. برای این زنان راحت تر است که به کار کردن ادامه داده، وانمود کنند همه چیز خوب است و قدرت کافی برای انجام دادن تمام کارها را دارند.

8. من به خاطر پول با تو ازدواج کردم
برخی از زنان و مردان به جای تلاش کردن ترجیح می دهند با فرد پولداری ازدواج کنند. دو سوم زنان و نیمی از مردان گفته اند که اگر فرد مورد نظرشان پولدار باشد حاضرند با فردی ازدواج کنند که چهره و ظاهر معمولی دارد. مردها وقتی سنشان بالاتر می رود بیشتر به خاطر پول ازدواج می کنند ( 61 درصد مردها در دهه 40 زندگی در مقایسه با 41 درصد در دهه 20)، درحالیکه زنان در دهه 30 زندگی برای ازدواج پول را اولویت اصلی می دانند.
به خاطر دلایل زیادی مردم پول را فاکتور اصلی ازدواج می دانند، دلایلی مثل خواستن احساس امنیت یا آزادی بیشتر، یا اینکه فکر می کنند پول داشتن عزت نفس و ارزش و احترامشان را بالا می برد. و اما حقیقت این است که اگرچه پول در ابتدا می تواند بر عیب و ایرادها سرپوش بگذارد.. اما بعد از تمام شدن ماه عسل مشکلات برملا می شود.

9. ترجیح می دهم بهم خیانت کنی تا در مورد مسائل مالی دروغ بگویی
چه چیزی بیشتر بهتان اسیب می زند- زوجی که خیانت می کند یا زوجی که در مورد پول دروغ می گوید؟ در تحقیقات فوربس از هر 4 نفر آمریکایی یک نفرشان گفته که صداقت در مورد پول از صداقت در مورد روابط مهم تر است.و اگر شما در مورد مسائل مالی روراست هستید باید ناامیدتان کنیم چون از هر سه آمریکایی یک نفر گفته که به شریک زندگی اش در مورد مسائل مالی دروغ می گوید.
اما چرا در مورد صداقت و وفاداری مالی اینهمه جنجال است؟ متخصصان می گویند دلیلش این است که پول با احساسات شخصی زیادی همراه می شود، یک خائن در مسائل مالی می تواند فرد ویرانگری باشد. پول یک چیز شخصی است- آدم ها برای به دست آوردنش از خون و عرق و اشک خود مایه گذاشته اند- پس دروغ گفتن در مورد پول احساس خیانت و عدم اطمینان را در طرف مقابل ایجاد می کند. علاوه براین تاثیرات خیانت مالی حتی می تواند فراتر از تاثیرات خیانت عشقی باشد. این نوع دروغ ها گاهی اوقات غیرقابل بخشش است و اعتبار آینده و  آزادی تان را به خطر می اندازد.

10. من پس اندازم را به خاطر یک فروشنده زیبا به باد دادم
شاید شما هم زوج خوشبختی باشید، اما این دلیل نمی شود که شوهرتان دربرابر قدرت های یک زن زیبا مصون باشد. مردان اغلب وسیله ای گران را از فروشنده زن زیبا می خرند به دلیل اینکه مردان با این کار به خانم فروشنده نشان می دهند که فرد موفقی هستند.
بخشی از این رفتارها شاید به دلیل عدم بلوغ احساسی اتفاق افتاده باشد. این مردها با جهان خیالی شان پیش می روند و نتیجه و پی آمد عملشان را نادیده می گیرند. اما بخشی از دلیل آن هم از بیلوژیک انسان ناشی می شود. دیدن یک زن زیبا باعث می شود میزان تستسترون در بدن مرد بیشتر شده و ریسک پذیری اش نیز بالا رود. و وقتی این میل در مردان به تکامل می رسد برای نشان دادن قدرت و سلامت خود به یک زن در رقابت با مردان دیگر خود را به خطر می اندازند.

< <
آخرین های : اقتصاد
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
راه های کمک به کودکان و نوجوانان برای پس انداز کردن پول

راه های کمک به کودکان و نوجوانان برای پس انداز کردن پول

هر پول سیاهی که پس‌انداز شود، سودی است که کسب شده است- بنجامین فرانکلین از پدران بنیانگذار ایالت متحده بیشتر بچه ها به محض اینکه پولی می گیرند تمام آن را خرج می کنند. تنها 20 درصد از بچه ها پس انداز می کنند و این کار را با جدیت هر ماه تکرار می کنند. به بچه ها کمک کنید پس انداز کنند- و بهشان یاد بدهید درست پس انداز کنند. اینجا بهتان می گوییم چگونه:

تاریخچه پول

تاریخچه پول

پول چیست؟ پول در معنی یعنی یک شی ارزشمند. اما در 10.000 سال پیش، شکل و مواد پول تغییرات زیادی داشته است- از گاو و گوسفند و صدف گرفته تا پول های الکترونیکی امروزی. دراینجا ما نگاهی به تاریخچه پول می اندازیم.

ثروتمندان چگونه می اندیشند؟

ثروتمندان چگونه می اندیشند؟

یک جمله معروف است که می گوید: آدم پولدار، پولدارتر می شود و این افراد جزو اقلیت مردم بوده و همیشه افراد خیلی خوش شانسی به نظر می آیند.

پدر و مادرها رازهای فراوانی خصوصا در مورد پول را از همدیگر مخفی می کنند.

دنبال یه کار جدید هستید؟

دنبال یه کار جدید هستید؟

تعداد زیادی از مردم هنگام کار کردن در بعضی از لحظه ها احساس اشتیاق به کار ندارند. علامت های خطر که باید مراقبشان باشید- نشانه های عمده از اینکه زمان ترک کردن شغلتان رسیده است. یک بار که یک علامت خطر دیدید باید یک ارزیابی جدی از محلی که آنجا کار می کنید و جایی که می خواهید باشید داشته باشید. اینجا ده علامتی را می بینید که بهتان نشان می دهد باید دنبال کار دیگری باشید.