27 مهر 1392

برای سگتان غذای خانگی درست کنید

برای سگتان غذای خانگی درست کنید

توجه داشته باشید که ما می توانیم رژیم غذایی سگ خود را یک شبه تغییر دهیم ، چرا که ممکن است باعث ناراحتی معده اش شود . به تدریج شروع به مخلوط کردن خوراک همیشگی حیوان با غذای پخته شده ی خانگی کنید تا زمانی که کاملاً به غذای خانگی عادت کنند.

How to Prepare Home Cooked Food for Your Dog


1. این مواد را خریداری کنید : هویج - آرد جوی دوسر -  گوشت

 


 
2- مقدار کلی مواد به این شکل است که 40 درصد پروتئین ، 30 درصد غلات و 30 درصد سبزیجات  باید وجود داشته باشد
 


3- مقداری روغن زیتون در ماهی تابه بریزید و گوشت ها را بپزید

 

4- برنج را بپزید ( می توانید به جای برنج از غلات دیگر هم استفاده کنید)
 


5- سبزیجات را برای  جذب شدن بهتر در بدن حیوان ، به خوبی له یا خرد کنید
 


6- زمانی که گوشتها تقرباً پختند ، سبزیجات خرد شده را به قابلمه اضافه کنید
 


7- سبزیجات را بیش از حد نپزید. آنها را نیم پز کنید
 

8- سه عدد تخم مرغ اضافه کنید و درون قابلمه با سبزیجات بپزید تا غذای حیوان ، خوش مزه تر شود.
 

نکات
• برای راحتی ، وعده های غذایی ِ یک هفته (یا بیشتر) حیوان خانگیتان را یکجا بپزید. بقیه ی سهم روزانه را به طور جداگانه ، در فریزر بگذارید.
• هنگام غذا دادن به حیوان ، دمای غذا را به کمک قرار دادن ظرف در مقداری آب گرم ، به دمای اتاق برسانید . سپس مکمل های لازم مانند ویتامین C، روغن کتان ، روغن ماهی آزاد ، ویتامین E و غیره را اضافه کنید
• فقط  به یاد داشته باشید که وعده ی غذایی روز بعد را از فریزر به محفظه ی چیلر یخچالتان منتقل کنید که برای فردا آماده شود. یک تکه کاغذ روی فریزتان بچسابید که به شما اینکار را یادآوری کند چرا که اگرا اینکار را نکنید حیوان خانگی بیچاره ی شما هیچ غذایی برای خوردن نخواهد داشت.

اخطار
• توجه داشته باشید که ما می توانیم رژیم غذایی سگ خود را یک شبه تغییر دهیم ، چرا که ممکن است باعث ناراحتی معده اش شود . به تدریج شروع به مخلوط کردن خوراک همیشگی حیوان با غذای پخته شده ی خانگی کنید  تا زمانی که کاملاً به غذای خانگی عادت کنند.
• شما باید مکمل کلسیم را به غذای جدید اضافه کنید که جایگزین کلسیمی که حیوان از استخوان در ؤزیم غذایی قبلی دریافت می کرد باشد. از دامپزشک حیوان خود برای راهنمایی دادن در مقدار استفاده از کلسیم کمک بگیرید . عدم تعادل کلسیم / فسفر علت عمده ی مشکلات سلامتی مربوط به غذاهای سگ های خانگی می باشد.
• سگ خود را به دقت زیرنظر داشته باشید و به دنبال علامت تغییر در خلق و خو، بازیگوشی، و سلامت او باشید. اگر سگ شما مریض و یا بی حال به نظر می رسد به تغذیه کردن او با غذاهای آماده ی تجاری مخصوص حیوانات برگردید.

 

< <
آخرین های : حیوانات
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
10 حیوان خیلی کوچک سمی که انسان را نابود می کنند

10 حیوان خیلی کوچک سمی که انسان را نابود می کنند

اکثر افراد از هر نوع مار یا عنکبوت های خیلی بزرگ که سر راهشان قرار می گیرند دوری می کنند. یک منطق و استدلال در مورد حیوانات هست که می گوید: هرچه بزرگ تر مرگبارتر.

باهوش ترین نژاد سگ ها

باهوش ترین نژاد سگ ها

اگرچه تمام سگ ها باهوش هستند، اما برخی از نژادها در انجام مهارت های خاص از نژادهای دیگر باهوش ترند. ما می دانیم که هر سگی متفاوت است و برخی از نژادهای مختلط جزو باهوش ترین ها هستند، بنابراین می خواهیم این نژادهای باهوش را معرفی کنیم. اگر شما نژاد دورگه یا مخلوط (یا هر نژادی) دارید، در یک مهارت خاص تبحر دارد.

6 حقیقت شگفت انگیز در مورد میمون ها

6 حقیقت شگفت انگیز در مورد میمون ها

اورانگوتان ها عاشق خوردن صابون هستند. آنها قبل از خوردن صابون ها با دست هایشان کف درست می کنند. جالب اینکه صابون معده شان را اذیت نمی کند.

جالب ترین حیوانات دورگه

جالب ترین حیوانات دورگه

یک zebroid (با نام های دیگر zedonk، zorse، zebrule و قاطر گورخر) نتیجه جفت گیری بین گورخر نر و حیوان ماده از خانواده equidae (نوعی اسب) است.

نکات خیلی جالب برای دوستداران هاسکی

نکات خیلی جالب برای دوستداران هاسکی

هاسکی از نژادهایی با جثه ی متوسط است و جز نژادهای کاری است . در حرکاتش , سریع و چابک هست . بدنی چابک , پر مو , گوشهایی ایستاده و دم قلمو شکل خود را میراثی است که از سیبری و شمال به یادگار برده است . یکی از خصوصیات ظاهری آنها , راه رفتن محکم و در ظاهر راحت و روان آنهاست . یکی از مهارت های اصلی آنها , کشیدن سورتمه و حمل بار با سرعت متوسط اما در مسافت های طولانی است . فرم , شکل و ابعاد بدن هاسکی , منعکس کننده ی تعادلی بین قدرت , سرعت و استقامت آنست .