18 مهر 1392

9 اختراع برتر چینی ها

9 اختراع برتر چینی ها

امروزه ، در حالیکه به نظر می رسد هر چیزی در چین ساخته شده ، بسیار ساده است باور کنیم این کشور تنها محصولات ارزان و بی کیفیت را تولید می کند. به هر حال ، شاید بسیاری بر این باورند اما واقعیت اینجاست که چینی ها مسئول بسیاری از اختراعاتی هستند که به تاریخ کمک کرده است که قابلیت اجراء و راحتی کاربرد آنها را به نمایش بگذارد. بدون پیشرفت ایجاد شده توسط چینی های باستان ،تکنولوژی و فرهنگ در طول قرن های زیادی برای رسیدن به جایگاه کنونی اش بی نتیجه بوده است. بنابراین ، بیایید بیشتر در مورد اکتشافات تاثیر گذار"ساخته شده در چین" بدانیم.

Top 10 Chinese Inventions


1- آنها اولین چرخه تولید کاغذ را داشته اند
شواهد تاریخی نشان می دهد که چینی ها خمیر اولیه کاغذ را در همه انواع آن داشته اند و حتی نشان می دهد که حتی در قرن  دوم مورد استفاده قرار می گرفته است. به هر حال ، تولید انبوه کاغذ بعد از آن میسر شد، زمانیکه "کای لین" تکنولوژی تولید آن را بهینه کرد. کای لین یک خواجه دادگاه بود که روندی مبتنی بر له کردن پوست درخت ابداع کرد،از آن پارچه کتانی ،کنف درست کرد ، آن را در آب خیساند و گذاشت خشک شود و در مقابل نور آفتاب قرار گیرد. بدون او ، اکتشاف بعدی عملی و قابل اجراء نبود.

 

2- چاپ اصلی
چاپ های مکعب چوبی و چاپ های قابل حرکت نیز از ابداعات چینی ها هستند ، اگر چه بعدها این موضوع مشخص شد. اصلیت این مکعب های چوبی چاپی شامل  حکاکی کارآکترهای چینی روی سطوح چوب بود و آنها با رنگ کردن مکعب ها می توانستند حروف مورد نظرشان را چاپ کنند. شواهد اولیه از این فرآیند از کاغذی کنفی برمی آید که به تاریخ 660AD باز می گردد. قدیمی ترین دوره حیات کاما الماس است که حول و حوش 858AD بوده است. زمانیکه چاپ قابل حرکت مورد استفاده قرار گرفت ، مفهوم و تصور کلی در 1088 AD شکل گرفت. اما تنها 210 سال بعد ، در سال 1298AD بکار گرفته شد. برخلاف مکعب های چوبی چاپی ، کارآکترهای مختلف قابل حرکت بر مبنای قافیه طرح روی سطح میز مدور با سوله مرتب شد.
 


3- آتش بازی و باروت

بسیاری از ما با این حقیقت آشناییم که چینی ها مسئول اکتشاف باروت هستند ،اکتشافی بدون اینکه مردم امروزه بفهمند چقدر برای کشتن یکدیگر پیچیده است. از طرف دیگر ، ما آتش بازی نداشتیم. به هر حال ، این کشف تصادفی بود و به قرن نهم باز می گردد. اصولا به عنوان پودر رفع روح مورد استفاده قرار می گرفت ، بعضی از اسلحه ها پنهانی از باروت استفاده می کردند و 200 سال بعد زمانیکه کیمیاگران چینی فرمولی 6 برابر مشتعل کننده از این ترکیب ارائه دادند اوضاع متفاوت شد.در حالیکه آنها قادر نبودند که  آن را منفجر کنند ، باروت های تفنگ های اولیه به طور خطرناکی آتش افروز بودند بطوریکه برای تیراندازی و شعله افکن های اولیه عالی به نظر می رسیدند.
 

 
4- روش درمان جامع
درحالیکه شواهدی برای اکتشاف دارو با هم وجود ندارد ، چینی ها به طور قطع مکتشفان روند جامع درمان از قرن چهارم هستند حتی موسسه مشخصی برای متخصصانی که به امپراتور کمک می کردند داشتند و روی اجزاء تشکیل دهنده مواد غذایی نظارت می کردند. علاوه بر این ، کتابی در قرن چهارم AD منتشر شد که جزئیات آن در مورد غذاهای مختلف در درمان بسیاری از امراض مختلف نوشته شده بود، این نوشته ها از طریق آزمون و خطا توسط هو سیهوئی بدست آمده بود. در همان زمان ، داروی جامع چینی راه هایی داشت که در مورد تعادل هورمونی که همه امروزه در موردش صحبت می کنند کاربرد داشت.


 

5- چنگال و چوب های غذاخوری چینی

اگر شما فکر می کنید که چوب های غذاخوری چینی علامت تجاری و نشان غذا خوردن در چین هستند پس باید احتمالا بدانید که قبل از آن چنگال ها ابداع شده بودند. شواهد نشان می دهد که چنگال های استخوانی با 2 تا 3 پره ، تقریبا به سال4200BC می رسند. برخلاف این حقیقت که زمان حقیقی این اختراع ناشناخته است این ابزارهای غذاخوری تسط نجبا اختراع شده و به نظر می رسد که نشان دهنده شخصیت اجتماعی افراد بوده است. همچنین لازم است که به این نکته اشاره شود که چنگال ها در اروپا 4هزار سال بعد مورد استفاده قرار گرفتند. به هر حال ، چوب های غذاخوری اقبال بیشتری از استقبال مردم را در بر داشتند و در بشقاب های سنتی چینی ها رواج بیشتری داشته اند به طوری که آنها بعدها به چوب های کوچکتر و ظریفتری تبدیل شدند.6- اولین قطب نمای ثبت شده در تاریخ
دیگر اکتشاف تصادفی نظیر باروت ، اولین قطب نماست که برای هدف در نظر گرفته شده به کار برده نمی شد و نه مبتنی بر آهن ربا بود. در حقیقت ، آنها نیروی تولید شده آهن ربا را از طریق آهن حرارت دیده مستغرق در مایع ایجاد کردند و اولین کاربرد آنها به عنوان فال و پیشگویی بود. باستان شناسان همچنین قطب نمایی پیدا کردند که قرن سوم AD ابداع شده بود. و بر مبنای یک سیستم دنده ای و پیچیده کار می کرد و ارابه بندکشی نامیده می شود. این عقربه آهن ربایی قطب نما بعدها در سال 1088 توسط شین کو کشف شد و نوعی بود که ممکن است عینا نشان دهنده شمال باشد و بوسیله نیروی دریایی چین در سال 1119 مورد استفاده قرار می گرفت.7- پول کاغذی
پول کاغذی بیشتر به عنوان رسید مورد استفاده قرار می گرفت و اولین بانکی که از این مورد برای پول استفاده کرد به قرن 7 ام AD باز می گردد. در حالیکه در اولین مورد تنها طبقه های ثروتمند و قدرتمند می توانستند از این پول کاغذی استفاده کنند ، کمبود مس باعث بوجود آمدن این نوع پول شد و بیشتر از سکه های آهنی مورد استقبال قرار گرفت. به هر حال ، اسکناس کاغذی چاپ شده بعدها بوجود آمد و در قرن 11 مورد استفاده قرار گرفت یعنی با اختراع مکعب های چوبی چاپی!

 

8- ذوب فلزات

متخصصین ذوب فلزات اولین ابداع کنندگان آهن و فرایند ذوب آن و همچنین استیل بودند(یعنی در قرن 5 ام BC).همانطور که می دانید دوره ذوب آهن آلات از سال 202 BC تا 557AD رواج داشت. درست بعد از اینکه شرکت های خصوصی توسط ایالت جذب شدند یک امتیاز انحصاری ایجاد کردند. کیوو هایوین به عنوان مبدع این فرایند شناخته می شود.

 
9- ساعت های مکانیکی
ای ایکسینگ ریاضی دان و تارک دنیایی بود که مبدع و مکتشف ساعت های مکانیکی مورد استفاده قرار گرفته تا امروز شناخته می شود. به هر حال کشف ابتدایی او سیستمی بود که با آب چکیدن کار می کرد بعدها نوع پیشرفته آن با کارکردی نظیر نوع اولیه آن وارد بازار شد. مدلی پیچیده تر از آن 200 سال بعد توسط سو سانگ ایجاد شده و مورد استقبال عموم قرار گرفت.

< <
آخرین های : تازه های تکنولوژی
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
10  چیزی که آرزو داریم روزی اختراع شود

10 چیزی که آرزو داریم روزی اختراع شود

چیزهایی زیادی در این دنیا هست که ما دوست داریم صاحبش باشیم. داشتن تعدادی از آنها امکان پذیر است و برخی هم از آنها هم اختراع شده اند. اختراعات همیشه نیازمند ایده هستند. ایده هایی که فراتر از درک و تفکر همه انسان هاست. هیچکس داشتن WiFi را بر روی موبایلش پیش بینی نکرده بود درسته؟ اما اختراعاتی هستند که می توانند به طور کل زندگی تمام جهانیان را عوض کنند. در لیست ده تایی زیر مثال هایی زده ایم از چیزهایی که آرزو داریم اختراع شوند. اختراع بعضی از آنها امکان پذیر و برخی از آنها فقط یک رویا است.

مدل جدید تلویزیون هوشمند سامسونگ رونمایی شد

مدل جدید تلویزیون هوشمند سامسونگ رونمایی شد

شرکت الکترونیکی سامسونگ کره جنوبی در اقدامی برای محکم کردن جایگاه و پیشتازی خود در بازار تلویزیون های هوشمند و وسایل الکترونیکی، سه شنبه اقدام به رونمایی از طیف وسیعی از مدلهای جدید و پیشرفته تلویزیون های مجهز به اینترنت نمود تا در شرایط رکود اقتصاد جهانی همچنان پیشتاز در این عرصه باشد.

فیبر نوری

فیبر نوری

مخابرات نوری روشی است که در آن اطلاعات توسط پالس های نوری توسط فیبر نوری از یک نقطه به نقطه دیگر انتقال می یابند. در این روش امواج نوری که در واقع امواج الکترومغناطیسی با فرکانس بالا هستند توسط اطلاعاتی که می خواهیم منتقل شوند، تغییر کرده و یا به عبارت دقیق تر مدوله می شود. برای آشنایی بیشتر با مخابرات نوری و شکل گیری فیبر نوری آشنایی با تاریخچه این تکنولوژی جالب توجه خواهد بود.

مرسدس بنز 2014

مرسدس بنز 2014

جدیدترین مدل مرسدس بنز SLS AMG سری Black در اتوشوی LA رونمایی خواهد شد. این مدل که اخیرا به سری Black پیوسته است، تاثیرگذارترین و خوش ساخت ترین عضو مجموعه است و در راستای ارتقای عملکرد و کاهش وزن اتومبیل های آن طراحی شده است. در زیر کاپوت آن یک موتور ارتقا یافته 6/2 لیتری 8 سیلندرv شکل نهفته است. نیروی تولیدی آن 39 اسب بخار افزایش یافته و به 622 اسب بخار رسیده است. محدوده دور موتور از 7200 دور در دقیقه به 8000 دور در دقیقه افزایش یافته است.

آشنایی با اساس کار موبایل

آشنایی با اساس کار موبایل

میلیونها نفر در سرتاسر جهان از گوشی های موبایل استفاده میکنند. همچنین گجتهایی وجود دارد که با استفاده از تلفن همراه خود میتوانید با هرکس روی کره زمین در هر نقطه ای صحبت کنید. امروزه گوشی های موبایل قادر به انجام کارهای متنوعی هستند و هر روز با سرعت زیاد و غیر قابل باوری کارکردهای جدید برای گوشی های موبایل ارائه میشود. از جمله کارکردهای گوشی های همراه بسته به مدل آن، میتوان به ذخیره کردن اطلاعات افراد در گوشی، ذخیره کردن برنامه روزانه خود تا گوشی آن را به شما یادآوری کند، استفاده از ماشین حساب خود گوشی برای محاسبات ساده، دریافت اطلاعات از اینترنت و اتصال به اینترنت، ارسال پیامک، بازی، و کارکردهایی که وسایلی همچون MP3 ها قادر به انجام آن هستند یعنی ضبط و پخش صدا، عکاسی و فیلم برداری و ... اشاره کرد.