10 مهر 1392

5 عاملی که نمی دانستید بر روی وزن شما تاثیر می گذارند

5 عاملی که نمی دانستید بر روی وزن شما تاثیر می گذارند

آیا برای وزن کم کردن از کالری روزانه خود کم کرده یا به کلاس ورزش می روید؟ اما عوامل ظاهرا بدون ضرری هستند که جلوی کاهش وزن شما را می گیرند. تحقیقات بهتان می گوید که برای کمک به کاهش وزنتان مجبورید برخی عوامل دیگر را نیز حذف کنید.

Things you Never knew They Could
Influence your Weight


1. کیف دستی سنگین شما
میشل پراگر دکتر زیبایی بعد از توجه کردن به تعدادی از بیماران که چربی بیشتری در یک سمت از بدنشان داشتند، متوجه شد این چربی اضافه در سمتی است که آنها کیف های بزرگشان را نگه می دارند. قبل از انجام دادن عمل لیزر برداشت چربی، چربی اضافه قسمت های مختلف بدن را اندازه می گرفتم. تعداد زیادی از زنان در یک سمت بدنشان چربی بیشتری داشتند و چاقی شان ناجور بود.  تنها چیزی که در این زنان مشترک بود کیف های دستی خیلی بزرگ بود.ایوانا دانیل متخصص Postural می گوید دکتر آزمایشات میشل پراگز تاثیرات کیف های سنگین را روی ظاهر ما نشان می دهد. یک وضعیت نادرست در طول زمان منجر به توزیع نامتعادل چربی در بدن می شود. ایوانا دانیل می گوید: وضعیت و حالت ما در قسمتی از بدن که چربی ذخیره می شود تاثیر می گذارد.
اگر در یک سمت بدن بار وزنی بیشتری تحمیل کنید- مثل حمل کردن کیف سنگین- نه تنها ماهیچه های یک سمت را بیشتر فعال می کنید، بلکه عدم تعادل استخوانی و ماهیچه ای ایجاده کرده که سبب ناهمگونی چربی در بدن می شود.
نصیحت او؟ بار زیادی حمل نکنید، چونکه روی حالت شما تاثیر می گذارد و حالت خوب شما ظاهر لاغرتری بهتان می دهد. و اینکه کیف خود را از یک سمت به سمت دیگر بیندازید. با این کار در حالیکه توزیع چربی متعادل می شود، دردهای گردن، شانه ها وکمر نیز کاهش پیدا می کند.
در طول زمان وضعیت بد ما که در اثر استفاده از کیف های سنگین به وجود می آید با توریع نامتعادل چربی در ظاهرمان نیز تاثیر می گذارد.


2. کرم های برنزه
سال های زیادی مردم فکر می کردند که کرم های برنزه رنگ پوست را تیره تر کرده و در نتیجه  ظاهر لاغرتری پیدا می کنند. اما آیا این برنزه کننده ها در طول زمان می توانند ما را چاق کنند؟ دانشمندان سوئدی کشف کردند که  مواد شیمیایی phthalate در لوسیون های برنزه کننده ما را به سمت اضافه وزن سوق داده و حتی احتمال به وجود آمدن بیماری دیابت نیز وجود دارد.این مواد شیمیایی در لوازم آرایشی، محصولات تمیز کننده و ظروف پلاستیکی نیز یافت شده اند. این تحقیق نگرانی ها را در مورد phthalate بالا برد که می تواند بدنتان را ترغیب کند که چربی را قسمت شکم دخیره کند  چونکه این مواد تعادل هورمونی را بهم می ریزند ( به همان شکلی که در دوران بلوغ و یائسگی اتفاق می افتد) که این عدم تعادل سبب اضافه وزن می شود. مونیکا لیند نویسنده محقق می گوید: این phthalate ها سبب چاقی می شود. تعدادی از اینها در محصولات پوستی مثل مواد برنزه کننده استفاده شده و جذب بدن و رگ های خونی زیر پوست می شوند .

3. مهارت های چندگانه
برای اکثر زنان، یک جزو لاینفک زندگی روزمره شان این است که مدام از یک کار سخت به یک کار سخت دیگر مشغول می شوند. اما تحقیقات جدید نشان داده که مدام تعویض کردن مهارت ها بخشی از مغز را که مربوط به منظم کردن قوه خودداری است را خسته می کند.
وقتی که به بچه هایتان در انجام تکالیف کمک می کنید، بعد برای چک کردن ایمیل پای کامپیوتر می روید و بعد دوباره برای کمک به تمرینات جبر پیش بچه ها برمی گردید، کارهایی را انجام داده اید که نیازمند قوه های ذهنی خیلی متفاوتی دارد. دالتون وونگ مربی شخصی جنیفر لاورنس بازیگر فیلم های بازی های گرسنگی می گوید: پرمشغله بودن روی غذاهایی که انتخاب می کنید هم تاثیر می گذارد. وقتی پرمشغله هستید نمی توانید درست فکر کنید، بنابراین برای ادامه کار بیشتر از همیشه تمایل به خوردن یک قهوه با بیسکویت زیاد دارید.

بااین حال درحالیکه این نوع خوراکی بهتان سریع انرژی می رساند، اما منجر به استرس و خستگی بیشتر می شود. شکر مصنوعی میزان قند خون را منقطع کرده و سبب خستگی و میل زیاد به خوردن قند می شود،  و خوردن بیش از دو یا سه فنجان قهوه باعث بالا آمدن هورمون استرس cortisol در بدنتان می شود.
دالتون وانگ توصیه می کند که هیچ وقت زمانی که آشفته هستید غذا نخورید (چون به خاطر عجله داشتن خوب غذا را نمی جوید و برای این شکمتان باد می کند). او همچنین بهتان می گوید که باید تا وقتی کاملا از این سرگردانی رها نشده اید وعده های خوراکی مثل آجیل، انواع توت و یا سبزیجات بخورید.
4. جوراب شلوری و ساپورت
یک جفت جوراب مشکی که در کمد لباس همه پیدا می شود می تواند ایرادهای زیادی را پنهان کند. اما پوشیدن  اینها می تواند چاقتان کند؟ سامی مارگو روان درمانگر که با تیم فوتبال انگلیس کار می کند در مورد پوشیدن جوراب های خیلی تنگ هشدار داده که می تواند سبب تنبل شدن ماهیچه ها شده که نتیجه اش هم در شکم، باسن و پاهای شل و نرم مشهود است.
جوراب های شلواری تنگ ماهیچه های باسن و ماهیچه های مرکزی شکم را به سفتی نگه داشته و محافظت می کنند، درحقیقت کاری را انجام می دهند که قرار بوده ماهیچه ها انجام دهند.


درنتیجه ماهیچه ها اجازه پیدا می کنند که استراحت کرده و بیکار شوند. پس وقتی در فصل گرم سال وقتی بعد از مدت طولانی جوراب شلواری خود را در می آورید دیگر بدنتان آنطور که باید باشد راحت حرکت نمی کند و محکم نیست. سامی مارگو توصیه می کند افرادی که قبلا جوراب تنگ می پوشیدند اگر می خواهند ظاهر بهتری داشته باشند باید کش های String Workout را امتحان کنید.
او توضیح می دهد: شکم خود را تو بدهید و اندکی بعد نفس خود را بیرون بدهید.
یک تکه از کش را دور شکم سفت ببندید و بگذارید تمام روز بماند. این روش شما را مطمئن می سازد که می توانید با ماهیچه های شکمتان کار کرده و اجازه نمی دهید که شل شوند.

5. کفش پاشنه بلند
شاید با نگاه کردن به ظاهر فوق العاده لاغر ویکتوریا بکهام این را باور نکنید، اما کفش های پاشنه بلند سبب بزرگ شدن شکم می شود. این نظریه مربی شخصی داکس موی است، او فکر می کند که پوشیدن کفش هایی با پاشنه های خیلی بلند اغلب اوقات می تواند سبب جلو آمدن ماهیچه های شکم شود.

پوشیدن کفش هایی با پاشنه های خیلی بلند منجر به کج شدن لگن خاصره شدن و درنتیجه باعث می شود شکم به سمت جلو بیاید. و این دلیل شکم جلو آمده بسیاری از زنان است که به اشتباه فکر می کنند چربی شکم است.


دالتون وانگ می گوید کفش پاشنه بلند شکم را ضعیف کرده و منجر به بزرگ شدن شکم شده که گاهی اوقات فقط در قسمت زیر ناف می باشد. او می گوید من به مشتریانم می گویم این کفش ها را روی فرش قرمز بپوشند، اما زمانی که نشسته اند آنها را دربیاورند.
پس کفش پاشنه بلند را برای یک قرار زیبا در رستوران اختصاص دهید اما آن را در لحظه آخر بپوشید و وقتی که نشسته اید کفش خود را در آورده و زیر میز بگذارید. وقتی هم در خانه هستید پابرهنه راه بروید. این کار ماهیچه های پا که به خاطر پوشیدن کفش پاشنه بلند ضعیف شده را قوی می کند.
< <
آخرین های : تغذیه و تناسب اندام
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

خواه شما برای بارداری اقدام می کنید یا باردار هستید ، راه حل های گیاهی به علت قدمت شان مورد احترام و ایمن هستند. چندین گیاه دارویی به طور گسترده بوسیله ماماها توصیه می شود و برای استفاده در طول دوران بارداری ایمن و سالم تشخیص داده می شود. برخی دیگر بحث برانگیز هستند و هنوز در مورد استفاده از آنها شک و تردید وجود دارد. چهار گیاه زیر بهترین گیاهان دارویی در طول دوران بارداری به شمار می روند. بهتراست به میزان استاندارد از آنها استفاده کنید البته بستگی به وزن و قد و قامت خودتان دارد.

درمان گیاهی بیماری های اعصاب و روان

درمان گیاهی بیماری های اعصاب و روان

درمان تحریک پذیری اعمال عصبی، افسردگی یا دپرسیون عصبی و اضطراب توسط گیاهان دارویی...

راههای طلایی برای داشتن شکمی صاف و زیبا

راههای طلایی برای داشتن شکمی صاف و زیبا

اگر نگران این هستید که چرا تمرینات ورزشی روی اندامتان اثری ندارد ؟ شاید نکته ای را جا انداختید .در ابن مقاله چند راه ساده برای اثر بخشی بهتر برای شما تهیه کردیم...

رژیم غذایی آدریانا لیما چگونه است؟

رژیم غذایی آدریانا لیما چگونه است؟

رژیم غذایی آدریانا لیما دیوانه کننده است. آیا رژیم غذایی آدریانا لیما به شما کمک می کند که در طول دو هفته ده پوند وزن کم کنید؟آیا رژیم غذایی آدریانا لیما به شما کمک می کند که در طول سه روز ده پوند وزن کم کنید/.و آیا رژیم غذایی آدریانا لیما به شما کمک می کند که در طول یک ماه 20 پوند وزن کم کنید؟

ده غذای پرکالری که هیچ وقت نباید قبل از خواب بخورید

ده غذای پرکالری که هیچ وقت نباید قبل از خواب بخورید

همه ما می دانیم که نباید با شکم پر بخوابیم. بدن ما بعد از یک روز سخت در محل کار یا دانشگاه، نیاز به استراحت از فعالیت هایی دارد که بدن در طول روز انجام می دهد، و سیستم گوارشی نیز از این قاعده مستثنی نیست. همچنین خوردن وعده های چرب قبل از خواب می تواند سبب سوزش معده شود. با این حال اگر واقعا می خواهید قبل از خواب چیزی بخورید پس بهترین کار را کرده و وعده ای سبک بخورید، و حداقل دو تا سه ساعت قبل از رفتن به رختخواب غذا بخورید.