6 مهر 1392

چرا باید چای سبز بنوشیم؟

چرا باید چای سبز بنوشیم؟

با خواندن متن زیر با مزایای نوشیدن چای سبز اشنا می شوید.

Green Tea

 آنتی اکسیدان

چای سبز غنی از آنتی اکسیدان هایی است که catechin نام دارند، این نوع آنتی اکسیدان رادیکال های آزادی که سبب لخته های خونی، سرطان، بیماری قلبی و حتی آسیب دیدگی دی ان ای می شوند را از بین می برد. چای سبز همچنین قادر است میزان HDL کلسترول را افزایش داده و LDL کلسترول را پایین بیاورد.
کاهش وزن
چای سبز با بالا بردن میزان سوخت و ساز بدن که نتیجه آن چربی سوزی است، می تواند در کاهش وزن بهمان کمک کند. این چایی می تواند بهتان کمک کند روزی 80 کالری بسوزانید.

افزایش طول عمر
طبق مطالعاتی که سال 1994 در ژاپن بر روی 40.000 نفر از افرادی  که روزانه 5 فنجان یا بیشتر چای سبز می نوشیدند انجام شد، مشخص شد در تمام این افراد خطر مرگ در سنین پایین کاهش پیدا کرده است.

چای سبز جوش و اگزما را درمان می کند.
انواع زیادی از محصولات درمانی پوست صورت حاوی چای سبز هستند. یکی از بزرگ ترین فواید چای سبز این است که می تواند از به وجود آمدن جوش و اگزما جلوگیری کند. برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید روزانه حداقل 3 فنجان چای بنوشید.

فلوراید
اگر بفهمید چای سبز حتی برای بهداشت دندان ها مفید است شگفت زده می شوید. این چای دندان ها را از سموم محافظت کرده، به دلیل اشباع فلوراید طبیعی به سلامت دندان ها کمک کرده و کاری می کند نفسی خوش بو داشته باشید.

با علائم پیری می جنگد.
این ماده حاوی آنتی اکسیدان ها و ویتامین   های C و E که اگر به طور موضعی مصرف شود  کمک می کند ظاهری جوان تر داشته باشید.

بهبود حافظه و توانایی یادگیری
یکی دیگر از فواید خوب چای سبز این است که عملکرد ذهنی و حافظه و توانایی یادگیری را بهتر می سازد. EGCG هم که در آن چای سبز به کار رفته می تواند از آسیب مغزی جلوگیری کند.

< <
آخرین های : تغذیه و تناسب اندام
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

خواه شما برای بارداری اقدام می کنید یا باردار هستید ، راه حل های گیاهی به علت قدمت شان مورد احترام و ایمن هستند. چندین گیاه دارویی به طور گسترده بوسیله ماماها توصیه می شود و برای استفاده در طول دوران بارداری ایمن و سالم تشخیص داده می شود. برخی دیگر بحث برانگیز هستند و هنوز در مورد استفاده از آنها شک و تردید وجود دارد. چهار گیاه زیر بهترین گیاهان دارویی در طول دوران بارداری به شمار می روند. بهتراست به میزان استاندارد از آنها استفاده کنید البته بستگی به وزن و قد و قامت خودتان دارد.

درمان گیاهی بیماری های اعصاب و روان

درمان گیاهی بیماری های اعصاب و روان

درمان تحریک پذیری اعمال عصبی، افسردگی یا دپرسیون عصبی و اضطراب توسط گیاهان دارویی...

راههای طلایی برای داشتن شکمی صاف و زیبا

راههای طلایی برای داشتن شکمی صاف و زیبا

اگر نگران این هستید که چرا تمرینات ورزشی روی اندامتان اثری ندارد ؟ شاید نکته ای را جا انداختید .در ابن مقاله چند راه ساده برای اثر بخشی بهتر برای شما تهیه کردیم...

رژیم غذایی آدریانا لیما چگونه است؟

رژیم غذایی آدریانا لیما چگونه است؟

رژیم غذایی آدریانا لیما دیوانه کننده است. آیا رژیم غذایی آدریانا لیما به شما کمک می کند که در طول دو هفته ده پوند وزن کم کنید؟آیا رژیم غذایی آدریانا لیما به شما کمک می کند که در طول سه روز ده پوند وزن کم کنید/.و آیا رژیم غذایی آدریانا لیما به شما کمک می کند که در طول یک ماه 20 پوند وزن کم کنید؟

ده غذای پرکالری که هیچ وقت نباید قبل از خواب بخورید

ده غذای پرکالری که هیچ وقت نباید قبل از خواب بخورید

همه ما می دانیم که نباید با شکم پر بخوابیم. بدن ما بعد از یک روز سخت در محل کار یا دانشگاه، نیاز به استراحت از فعالیت هایی دارد که بدن در طول روز انجام می دهد، و سیستم گوارشی نیز از این قاعده مستثنی نیست. همچنین خوردن وعده های چرب قبل از خواب می تواند سبب سوزش معده شود. با این حال اگر واقعا می خواهید قبل از خواب چیزی بخورید پس بهترین کار را کرده و وعده ای سبک بخورید، و حداقل دو تا سه ساعت قبل از رفتن به رختخواب غذا بخورید.