2 شهریور 1392

3 ماده مغذی که به بهتر شدن خواب شبانه ارتباط دارند

3 ماده مغذی که به بهتر شدن خواب شبانه ارتباط دارند

همه ما می دانیم که خواب شب خوب برای سلامت بدنمان حیاتی است. افراد بدخواب قبل از اینکه قرص مصرف کنند باید جذب مواد مغذی در بدن و تاثیرش بر روی خواب را در نظر داشته باشند. دقیقا نمی دانم از کی این اتفاق افتاد، اما در آمریکا ظاهرا مردم زیادی به قرص ها عادت کرده اند. اگر مشکلی وجود دارد جای نگرانی نیست، چونکه دارویی برای آن وجود دارد. پس وقتی ما مشکل بدخوابی داریم طبیعتا نزد پزشک می رویم تا برایمان نسخه بنویسد. اگر از من بپرسید این نسخه ها، خصوصا آنهایی که اثرات جانبی خطرناکی دارند، باید آخرین راه حل باشد.

 Nutrients Linked To A Better Night

دلایل زیادی برای خوب نخوابیدن وجود دارد، که اغلب استرس هم در آن نقش دارد، اما تعداد کمی از تحقیقات نشان داده اند که مواد مغذی می توانند به استراحت شبانه خوب کمک کنند. پس چرا به جای مصرف Ambien، خوب غذا نخوریم؟

دراینجا سه مشکل معمول در ارتباط با خوابیدن را می بینید که با ویتامین یا مواد معدنی برطرف می شوند:
مشکل سخت به خواب رفتن: منیزیم در عملکرد بدن که خواب را تنظیم می کند نقش اساسی ایفا می کند. بی خوابی یکی از نشانه های کمبود منیزیم در بدن است و درحقیقت انالیز 2006 در ژورنال فرضیه پزشکی ارائه می کند که چنین کمبودی حتی سبب اکثر مشکلات سلامتی روحی و افسردگی جدی می شود.

منیزیم یک ماده معدنی فوق العاده مهم است. شما می توانید آن را در سبزیجات با برگ های سبز تیره، تخم کدو، کنجد، عدس و لوبیا، و بعضی از ماهی ها بیابید.

اشکال در خواب شبانه (بیدار شدن از خواب):  طبق تحقیقی در سال  1991 در ژورنال خواب برای کسانی که با خواب شبانه مشکل دارند پتاسیم مفید است. البته اگرچه پتاسیم به شکل دارو هم در دسترس است، من ترجیح می دهم اکثر مواد مغذی را به طور مستقیم را از منابعشان و با تغذیه سالم به دست آورم.

اکثر مردم وقتی به پتاسیم فکر می کنند یاد موز می افتند. موز حاوی مقدار خوبی از این ماده است (حدود 10 درصد از ارزش روزانه) اما بهترین منبع نیست. لوبیاها، سبزیجات پهن برگ و سیب زمینی پخته بهترین منابع هستند. آواکادو هم یک منبع عالی است.

خسته بودن در طول روز: درنتیجه یک مطالعه در سال 2012 در ژورنال Clinical Sleep Medicine مشخص شد، ارتباطی بسیار قوی بین خواب آلودگی مفرط در طول روز و کمبود ویتامین D در بدن وجود دارد. اشعه های خورشید بهترین منبع برای این ویتامین است، اما همه افراد به خاطر شرایط آب و هوایی محل زندگی و ترس از سرطان پوست نمی توانند به اندازه کافی از آفتاب بهره مند شوند.
منابع غذایی خیلی کمی برای دریافت ویتامین D وجود دارد، مثل اره ماهی، ماهی سالمون و ماهی تن و غذاهای تقویت شده، اما این تنها موردی است که من مصرف مکمل ها را پیشنهاد می کنم. چون احتمالا شما هم تنها از مواد غذایی یا نورخورشید ویتامین D کافی را دریافت نمی کنید.
< <
آخرین های : تغذیه و تناسب اندام
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

خواه شما برای بارداری اقدام می کنید یا باردار هستید ، راه حل های گیاهی به علت قدمت شان مورد احترام و ایمن هستند. چندین گیاه دارویی به طور گسترده بوسیله ماماها توصیه می شود و برای استفاده در طول دوران بارداری ایمن و سالم تشخیص داده می شود. برخی دیگر بحث برانگیز هستند و هنوز در مورد استفاده از آنها شک و تردید وجود دارد. چهار گیاه زیر بهترین گیاهان دارویی در طول دوران بارداری به شمار می روند. بهتراست به میزان استاندارد از آنها استفاده کنید البته بستگی به وزن و قد و قامت خودتان دارد.

درمان گیاهی بیماری های اعصاب و روان

درمان گیاهی بیماری های اعصاب و روان

درمان تحریک پذیری اعمال عصبی، افسردگی یا دپرسیون عصبی و اضطراب توسط گیاهان دارویی...

راههای طلایی برای داشتن شکمی صاف و زیبا

راههای طلایی برای داشتن شکمی صاف و زیبا

اگر نگران این هستید که چرا تمرینات ورزشی روی اندامتان اثری ندارد ؟ شاید نکته ای را جا انداختید .در ابن مقاله چند راه ساده برای اثر بخشی بهتر برای شما تهیه کردیم...

رژیم غذایی آدریانا لیما چگونه است؟

رژیم غذایی آدریانا لیما چگونه است؟

رژیم غذایی آدریانا لیما دیوانه کننده است. آیا رژیم غذایی آدریانا لیما به شما کمک می کند که در طول دو هفته ده پوند وزن کم کنید؟آیا رژیم غذایی آدریانا لیما به شما کمک می کند که در طول سه روز ده پوند وزن کم کنید/.و آیا رژیم غذایی آدریانا لیما به شما کمک می کند که در طول یک ماه 20 پوند وزن کم کنید؟

ده غذای پرکالری که هیچ وقت نباید قبل از خواب بخورید

ده غذای پرکالری که هیچ وقت نباید قبل از خواب بخورید

همه ما می دانیم که نباید با شکم پر بخوابیم. بدن ما بعد از یک روز سخت در محل کار یا دانشگاه، نیاز به استراحت از فعالیت هایی دارد که بدن در طول روز انجام می دهد، و سیستم گوارشی نیز از این قاعده مستثنی نیست. همچنین خوردن وعده های چرب قبل از خواب می تواند سبب سوزش معده شود. با این حال اگر واقعا می خواهید قبل از خواب چیزی بخورید پس بهترین کار را کرده و وعده ای سبک بخورید، و حداقل دو تا سه ساعت قبل از رفتن به رختخواب غذا بخورید.