2 شهریور 1392

عادتهای سلامتی که بیشتر از سودشان ضرر دارند قسمت 2

عادتهای سلامتی که بیشتر از سودشان ضرر دارند   قسمت 2

کشف شده که برخی از عادت های مربوط به سلامتی تاثیرات منفی دارند. دنبال کردن اصول مربوط به سلامتی خیلی راحت به نظر می رسد: خوب بخورید، ورزش کنید، به اندازه کافی بخوابید و راه و روش درستی اتخاذ کنید، درسته؟ عجیب اینکه موضوع پیچیده تر از این حرفهاست. اغلب اوقات انتخاب های زیادی که برای سود رساندن به خودمان داریم در دراز مدت بهمان صدمه می زنند. متن زیر را بخوانید تا بفهمید کدام عادت های غیرمنتظره- مثل مسواک زدن بعد از هر وعده غذایی یا پوشیدن یک جفت صندل راحت- ممکن است بهتان ضرر بزند.

Habits That May Do More Harm Than Good

6. صرف نظر کردن از وعده هایی غذایی به منظور ذخیره سازی برای بعد
دانی فراگ طراح داروی همراه در مرکز Pritikin Longevity در میامی می گوید: خانم ها معمولا عادت دارند کالری ها را برای بعد ذخیره کنند. برای مثلا زن های زیادی از وعده شام می گذرند تا بتوانند تا انتهای شب مقداری نوشیدنی بنوشند. تا موقعی که بادقت کالری های خود را مشخص می کنید این کار مشکلی به وجود نمی آورد، اینطور نیست؟ او توضیح می دهد متاسفانه وقتی صبحانه یا شام نمی خورید، میل به غذا و زود رنجی شما بیشتر شده و این منجر به زیادتر خوردن در روزهای آتی می شود. وعده های غذای هوشمندانه شما:  وعده های غذایی سرشار از پروتئین و غنی از مواد مغذی که تمام روز شما را راضی کند، پس وقتی وقت غذای شما بگذرد دیگر وسوسه نمی شوید بشقاب خود را با غذاهای پرکالری و با چربی زیاد پر کنید.

7. فقط با بطری آب خوردن

 دکتر دیاموند می گوید: شما فکر می کنید با آب خوردن از بطری دربرابر آب شیر که کسی نمی داند آب آن چگونه است بدن خود را سالم نگه داشته اید. اما این درست نیست. آبهای معدنی هیچ فلورایدی ندارند، و ما افراد بزرگسال زیادی را می بینیم که از فقر فلوراید در بدن رنج می برند که می تواند منجر به خرابی دندان ها شود. درعوض لیوان خود را از آبی که توسط پارچ Brita تصفیه شده یا آب لوله کشی که مجهز به سیستم فیلترینگ است پر کنید تا هم از آلودگی های معمول که در آب لوله کشی وجود دارد محافظت شوید و هم از مزایایی فلوراید موجود در آب بهره مند شوید.

 

8. تمیز کردن با محصولات ضدعفونی کننده

درحالیکه با استفاده از تمیز کننده ها با ادعای ضدباکتری بودن و ضدعفونی کنندگی شان خانه تان را تر و تازه و عاری از میکروب می سازید فکر می کنید در مسیر سلامت قدم برداشته اید،  اما این محصولات می توانند تاثیر معکوس داشته باشند. ربکا ساتون پرفسور دانشمند بالارتبه گروه کار محیطی می گوید: ثابت نشده که این مجصولات موثرتر از تمیز کننده های معمولی هستند و مهم تر اینکه مواد شیمیایی داخل این ضد عفونی کننده- که ترکیبات چهارگانه آمونیوم نام دارد- می تواند سبب آسم شود. دیگر تمیز کننده های شیمیایی که باید از آنها اجتناب کنید شامل: 2-بوتوکسی تانول، که آژانس محافظت از محیط اعلام کرده برای انسان ها سرطان زاست؛ اکلیل پنول اتوکسیلتز که هورمون را خراب می کند، و اتانولامینز که بیماری آسم می آورد. اما از آنجاییکه کارخانه های تولید محصولات پاک کننده لیست مواد ترکیبی داخل محصولات را روی آنها درج نکرده اند (درعوض شما می توانید با تلفن زدن یا جستجوی آنلاین از آنها آگاهی پیدا کنید) دانستن اینکه چه محصولی را می توان خرید کار سختی است. بااین حال شرکت نسل هفتم، یک شرکت دوستار انسان، به وضوح لیست ترکیباتش را روی محصولات زده است که این می تواند یک گزینه برای خرید باشد. دیگر اینکه دکتر ساتون توصیه می کند با مخلوطی که از نیمی آب و نیمی سرکه تشکیل شده است خانه تان را تمیز کنید، یا سطوح را با جوش شیرین بسابید، که هر دوی اینها محصولات ضد باکتری طبیعی هستند. او تاکید می کند که همیشه به طور منظم تا وقتی همه جا خیلی کثیف نشده همیشه خانه تان را تمیز نگه دارید نه اینکه مجبور شوید همه جا را با قوی ترین مواد ضدعفونی کننده که پیدا می کنید بسابید. این روشی است که می توانید از کثیفی فرار کنید، پس دیگر هیچ مکانی برای رشد باکتری وجود ندارد.

 

9. علاقه زیاد به مکمل های تغذیه ای

وقتیکه پای ویتامین ها و مواد معدنی وسط می آید هرچه بیشتر باشد بهتر است، درسته؟ نه همیشه، کریستین روزنبلوم پرفسور بازنشسته دانشگاه ایالت جورجیا می گوید: مردم اغلب مکمل های تغذیه ای را بدون شناخت درست و اینکه چه نیازی به آن دارند خریداری می کنند. به خاطر اینکه غذاهای زیادی تقویت شده اند، تعداد زیادی از ما کمبود مواد تغذیه ای ندارند. اگر شما از قبل موادی که لازم دارید را خورده اید، بهترین سناریو این است که مکمل ها هیچ تاثیری روی شما ندارند. اما هنگام استفاده خودسرانه و بی دقت از قرص ها اثرات جانبی بیشتری  روی بدن می گذارد: ویتامین A به مقدار زیاد می تواند منجر به مسمویت برای جنین مادر شود، ویتامین C در دوز بالا می تواند سبب دردهای معده ای و نیز با گلوکوز موجود در داروهای دیابتی ها تداخل پیدا می کند  و مصرف زیاد ویتامین B6 می تواند سبب نابودی سیستم عصبی شود. پس استفاده از غذاها به جای مکمل ها راه اصلی برای برطرف کردن نیازهای تغذیه ای بدن است. دکتر روزنبلوم دیدن سایت MyPyramidTracker.gov را پیشنهاد می دهد که شما می توانید غذاهای روزانه خود را در آن وارد کرده و سایت بهتان می گوید چه غذاهایی را باید بدان اضافه کنید.  برای مثال اگر بهتان گفت میزان کلسیم مورد استفاده را بالا ببرید باید غذاهای غنی از کلیسم مثل یک لیوان شیر یا سالاد اسفناج را در برنامه غذایی تان بگنجانید. اما اگر بدین نتیجه رسیدید که بهترین راه برای جبران کمبود مواد مغذی استفاده از مکمل هاست بروشور داخل آن را به درستی خوانده و با دکتر خود مشورت کنید.
 
 
< <
آخرین های : اخبار و تازه های پزشکی
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

خواه شما برای بارداری اقدام می کنید یا باردار هستید ، راه حل های گیاهی به علت قدمت شان مورد احترام و ایمن هستند. چندین گیاه دارویی به طور گسترده بوسیله ماماها توصیه می شود و برای استفاده در طول دوران بارداری ایمن و سالم تشخیص داده می شود. برخی دیگر بحث برانگیز هستند و هنوز در مورد استفاده از آنها شک و تردید وجود دارد. چهار گیاه زیر بهترین گیاهان دارویی در طول دوران بارداری به شمار می روند. بهتراست به میزان استاندارد از آنها استفاده کنید البته بستگی به وزن و قد و قامت خودتان دارد.

5 استفاده عجیب از سیر که تاکنون نمی دانستید!

5 استفاده عجیب از سیر که تاکنون نمی دانستید!

ترکیبات فعال در سیر با اسید آراشیدونیک تعامل داشته یک اسید چرب امگا در گوست وابسته با پسوریازیس ایجاد می کند. روغن سیر می تواند مستقیما روی نواحی با دوبار استفاده در روز تاثیر بگذارد.

5 قاعده کلی برای داشتن پوستی شفاف

5 قاعده کلی برای داشتن پوستی شفاف

بدون شک داشتن پوستی‌ سالم و شفاف از آرزوهای هر خانومیست.. این مقاله که بر اساس آخرین مقالات مجله پر طرفداره پوست و زیباییی Allure تهیه شده , ۵ قاعده اصلی‌ برای شفاف سازیِ پوست و درمان آکنه را به شما یاد میدهد....

پوستی زیبا با ماسک خیار

پوستی زیبا با ماسک خیار

پوست، علاوه بر زیبایی از ورود هرگونه آسیبی به اعضای داخلی و خارجی بدن محافظت می کند. حدود ۹۰درصد از وزن خیار را آب تشکیل می دهد و به این خاطر به عنوان یک خنک کننده به کار می رود.

چگونه بدون ورزش کالری بسوزانیم..

چگونه بدون ورزش کالری بسوزانیم..

اگرچه ورزش یکی‌ از راه‌های بسیار خوب برای سوزاندنِ کالری و تناسب اندام شما می‌باشد با این وجود راه‌های دیگری نیز برای سوزاندنِ چربی‌ اضافه بدن شما وجود دارد به عنوان مثال برخی‌ از مواد غذایی میتوانند تا حد زیادی با افزایش متابولیسم و سوخت و ساز بدن شما به این پروسه کمک کنند ..