26 مرداد 1392

ساخت حافظه های سریعتر و با قابلیت اطمینان بالاتر

ساخت حافظه های سریعتر و با قابلیت اطمینان بالاتر

شرکت سامسونگ به تازگی اعلام کرده است که موفق به تولید انبوه نوع جدیدی از حافظه های فلش شده که از ساختار عمودی NAND استفاده می کند. با استفاده از این طراحی می توان بر محدودیتهای مجتمع سازی گیتهای متداول غلبه کرده و گیتهایی با ابعاد کوچکتر ایجاد کرد. در واقع این شرکت با بازنگری در شیوه ذخیره سازی بارهای الکتریکی به منظور ایجاد حافظه فلش و استفاده از ساختار سه بعدی، توانسته است به نوعی طراحی دست یابد که بتوان به وسیله آن لایه های گیت را بر روی یکدیگر قرار داده و در نتیجه چگالی ذخیره اطلاعات و ظرفیت ذخیره آنها را افزایش دهد.

Samsung Begins Producing

Faster More Reliable

3D Vertical Nand

با استفاده از گیت های عمودی ساخته شده، شرکت سامسونگ مدعی شده است که می تواند به قابلیت اطمینان دو و یا سه برابری حافظه های متدول مشابه که با استفاده از ساختار NAND طراحی شده اند دست یافت. همچنین بازدهی ذخیره اطلاعات در مقایسه با تکنولوژی 10 نانومتری به دوبرابر افزایش می یابد. در نتیجه اولین گیت حافظه ایجاد شده به این روش ظرفیتی برابر با 16 گیگابایت خواهد داشت، هر چند با افزایش لایه هایی که به صورت عمودی بر روی یکدیگر قرار گرفته اند به تعداد 24 لایه می توان ظرفیت ذخیره اطلاعات را در یک چیپ به  128 گیگابایت رساند.

هر چند با تازگی ساختار جدیدی به صورت تئوری و نه عملیاتی به منظور ایجاد حافظه های بسیار بزرگ در ابعاد کوچک معرفی شده است(RRAM) اما به نظر نمی رسد این طراحی به این سرعت بتواند به تولید انبوه رسیده و جایگزین حافظه های غیر دائم کنونی شود. در این زمینه می توان به این نکته اشاره کرد که چیپ حافظه سامسونگ پس از 10 سال تحقیقات مستمر توانسته است به تولید انبوه برسد، در نتیجه پیش بینی ها حاکی از آن است که ساختار RRAM به این سرعت نتواند به تولید انبوه برسد.
از آنجا که یک چیپ با ساختار عمودی می تواند به تنهایی حافظه ای برابر با 128 گیگابایت را ایجاد کند، می توان انتظار داشت گوشی های هوشمند، حافظه های فلش و ادوات حالت جامد با این تکنولوژی به منظور دست یابی به عملکرد بالاتر از این روش در طراحی های خود استفاده کنند. با استفاده از این حافظه ها می توان به راحتی حافظه های غیر دائم با ظرفیت بالای ذخیره اطلاعات و حجم فیزیکی کم را در ادواتی که نیازمند حافظه غیر دائم بوده و ابعاد کوچکی دارند استفاده کرد. بنابراین در آینده ای نزدیک شاهد استفاده از این تکنولوژی در ادوات مختلف مانند لپ تاپ ها، گوشی های هوشمند و حافظه های فلش خواهیم بود.
< <
آخرین های : تازه های تکنولوژی
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
10  چیزی که آرزو داریم روزی اختراع شود

10 چیزی که آرزو داریم روزی اختراع شود

چیزهایی زیادی در این دنیا هست که ما دوست داریم صاحبش باشیم. داشتن تعدادی از آنها امکان پذیر است و برخی هم از آنها هم اختراع شده اند. اختراعات همیشه نیازمند ایده هستند. ایده هایی که فراتر از درک و تفکر همه انسان هاست. هیچکس داشتن WiFi را بر روی موبایلش پیش بینی نکرده بود درسته؟ اما اختراعاتی هستند که می توانند به طور کل زندگی تمام جهانیان را عوض کنند. در لیست ده تایی زیر مثال هایی زده ایم از چیزهایی که آرزو داریم اختراع شوند. اختراع بعضی از آنها امکان پذیر و برخی از آنها فقط یک رویا است.

9 اختراع برتر چینی ها

9 اختراع برتر چینی ها

امروزه ، در حالیکه به نظر می رسد هر چیزی در چین ساخته شده ، بسیار ساده است باور کنیم این کشور تنها محصولات ارزان و بی کیفیت را تولید می کند. به هر حال ، شاید بسیاری بر این باورند اما واقعیت اینجاست که چینی ها مسئول بسیاری از اختراعاتی هستند که به تاریخ کمک کرده است که قابلیت اجراء و راحتی کاربرد آنها را به نمایش بگذارد. بدون پیشرفت ایجاد شده توسط چینی های باستان ،تکنولوژی و فرهنگ در طول قرن های زیادی برای رسیدن به جایگاه کنونی اش بی نتیجه بوده است. بنابراین ، بیایید بیشتر در مورد اکتشافات تاثیر گذار"ساخته شده در چین" بدانیم.

مدل جدید تلویزیون هوشمند سامسونگ رونمایی شد

مدل جدید تلویزیون هوشمند سامسونگ رونمایی شد

شرکت الکترونیکی سامسونگ کره جنوبی در اقدامی برای محکم کردن جایگاه و پیشتازی خود در بازار تلویزیون های هوشمند و وسایل الکترونیکی، سه شنبه اقدام به رونمایی از طیف وسیعی از مدلهای جدید و پیشرفته تلویزیون های مجهز به اینترنت نمود تا در شرایط رکود اقتصاد جهانی همچنان پیشتاز در این عرصه باشد.

مرسدس بنز 2014

مرسدس بنز 2014

جدیدترین مدل مرسدس بنز SLS AMG سری Black در اتوشوی LA رونمایی خواهد شد. این مدل که اخیرا به سری Black پیوسته است، تاثیرگذارترین و خوش ساخت ترین عضو مجموعه است و در راستای ارتقای عملکرد و کاهش وزن اتومبیل های آن طراحی شده است. در زیر کاپوت آن یک موتور ارتقا یافته 6/2 لیتری 8 سیلندرv شکل نهفته است. نیروی تولیدی آن 39 اسب بخار افزایش یافته و به 622 اسب بخار رسیده است. محدوده دور موتور از 7200 دور در دقیقه به 8000 دور در دقیقه افزایش یافته است.

فیبر نوری

فیبر نوری

مخابرات نوری روشی است که در آن اطلاعات توسط پالس های نوری توسط فیبر نوری از یک نقطه به نقطه دیگر انتقال می یابند. در این روش امواج نوری که در واقع امواج الکترومغناطیسی با فرکانس بالا هستند توسط اطلاعاتی که می خواهیم منتقل شوند، تغییر کرده و یا به عبارت دقیق تر مدوله می شود. برای آشنایی بیشتر با مخابرات نوری و شکل گیری فیبر نوری آشنایی با تاریخچه این تکنولوژی جالب توجه خواهد بود.