26 مرداد 1392

5 نوع ورزش برای چشم های خسته

5 نوع ورزش برای چشم های خسته

درحقیقت ما با ورزش های چشمی آشنا هستیم اما بهشان توجه نمی کنیم. وقتی که حس می کنیم چشمانمان خیلی تحت فشار بودند سعی می کنیم کمی استراحت کنیم و نگاهمان را روی چیزی مطبوع و ملایم معطوف کنیم. بااین حال برخی از ورزش های چشم هستند که از نظر علمی ثابت شده سلامت چشمانتان را برمی گردانند.

Take Care of Your Eyes

 

تمرین 1

وقتی در چشمتان احساس خستگی کردید، نگاهتان را از مانیتور یا هر چیزی که با آن کار می کنید برگردانید. نگاهتان را به جهات مختلف چپ، راست، بالا و پایین مطعوف کنید.
این تمرین را 3 تا 5 دقیقه انجام دهید.
این مدت زمان برای سفت کردن و بالا بردن ماهیچه های چشم کافی است.

 

تمرین 2

چشمان خود را جمع کنید و بعد تا جایی که می توانید باز کنید. این کار را 2 تا 3 دقیقه با شدت تمام انجام دهید.

 

تمرین 3

چشم ها روی بینی ثابت کنید و بعد آنها را به هم نزدیک کنید درعین حال یک وقفه استراحت 2 تا 3 دقیقه ای هم بدهید.

 

تمرین 4

یکی یکی با چشم چپ و راست چشمک بزنید. این تمرین را 3 دقیقه انجام دهید. این کار را بیشتر از این زمان انجام ندهید.

 

تمرین 5

چشمانتان را ببندید و انگشت سبابه را روی پلک بگذارید. سپس آنها را با حرکات مدور جهت عقربه های ساعت و خلاف آن ماساژ دهید. مردمک چشم را زیاد فشار ندهید. تنها کاری که باید بکنید این است که به آرامی ماساژ دهید.
بینایی گنجی است که بهتان هدیه شده! پس سعی کنید تا زمانی که امکان دار آنرا حفظ کنید. دیدن آبی آسمان، سبزی چمن و زیبایی گل ها فوق العاده است!
< <
آخرین های : اخبار و تازه های پزشکی
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

خواه شما برای بارداری اقدام می کنید یا باردار هستید ، راه حل های گیاهی به علت قدمت شان مورد احترام و ایمن هستند. چندین گیاه دارویی به طور گسترده بوسیله ماماها توصیه می شود و برای استفاده در طول دوران بارداری ایمن و سالم تشخیص داده می شود. برخی دیگر بحث برانگیز هستند و هنوز در مورد استفاده از آنها شک و تردید وجود دارد. چهار گیاه زیر بهترین گیاهان دارویی در طول دوران بارداری به شمار می روند. بهتراست به میزان استاندارد از آنها استفاده کنید البته بستگی به وزن و قد و قامت خودتان دارد.

5 استفاده عجیب از سیر که تاکنون نمی دانستید!

5 استفاده عجیب از سیر که تاکنون نمی دانستید!

ترکیبات فعال در سیر با اسید آراشیدونیک تعامل داشته یک اسید چرب امگا در گوست وابسته با پسوریازیس ایجاد می کند. روغن سیر می تواند مستقیما روی نواحی با دوبار استفاده در روز تاثیر بگذارد.

5 قاعده کلی برای داشتن پوستی شفاف

5 قاعده کلی برای داشتن پوستی شفاف

بدون شک داشتن پوستی‌ سالم و شفاف از آرزوهای هر خانومیست.. این مقاله که بر اساس آخرین مقالات مجله پر طرفداره پوست و زیباییی Allure تهیه شده , ۵ قاعده اصلی‌ برای شفاف سازیِ پوست و درمان آکنه را به شما یاد میدهد....

پوستی زیبا با ماسک خیار

پوستی زیبا با ماسک خیار

پوست، علاوه بر زیبایی از ورود هرگونه آسیبی به اعضای داخلی و خارجی بدن محافظت می کند. حدود ۹۰درصد از وزن خیار را آب تشکیل می دهد و به این خاطر به عنوان یک خنک کننده به کار می رود.

چگونه بدون ورزش کالری بسوزانیم..

چگونه بدون ورزش کالری بسوزانیم..

اگرچه ورزش یکی‌ از راه‌های بسیار خوب برای سوزاندنِ کالری و تناسب اندام شما می‌باشد با این وجود راه‌های دیگری نیز برای سوزاندنِ چربی‌ اضافه بدن شما وجود دارد به عنوان مثال برخی‌ از مواد غذایی میتوانند تا حد زیادی با افزایش متابولیسم و سوخت و ساز بدن شما به این پروسه کمک کنند ..