20 مرداد 1392

پردازنده های 8 هسته ای واقعیت یا خیال

پردازنده های 8 هسته ای واقعیت یا خیال

شرک کوال کام هم به شرکت های اینتل و نوکیا که به دنبال بررسی پردازنده های هشت-هسته ای سری شده بودند پیوسته است. در مصاحبه ای که اخیرا یکی از رسانه های تایوانی با قاعم مقام شرکت کوال کام انجام داده است، این مقام اظهار داشته است که پردازنده های هشت-هسته ای همانند آنچه که به تازگی به عنوان پردازنده هشت-هسته ای معرفی شده اند اساسا بی معنی است.

Eeight Core Mobile Processors
Are
Dumb

او برای درک بهتر این موضوع می گوید که اضافه کردن هسته های بیشتر مثل این می ماند که موتور هشت دستگاه چمن زنی را در کنار یکدیگر قرار داده و به هم اضافه کنید و آن وقت ادعا کنید یک موتور فراری هشت سیلندر ساخته اید.

به جای تمرکز بر پردازنده های با تعداد هسته بیشتر، ایم مقام کوال کام اظهار داشت که شرکت متبوعش قصد دارد مصرف کنندگان را با مودم های مدرن، عمر بالای باتری و قیمت معقول جذب کند. بنابر گفته این شخص اضافه کردن هسته های بیشتر برای جذب مخاطب مثل این می ماند که شما رشته های اسپاگتی را به سمت دیوار پرداب کنید و آن وقت منتظر باشید که چه مقدار از آنها به دیوار می چسبد.

با این حال باید منتظر ماند و جواب شرکت هایی که ادعا می کنند پردازنده های هشت-هسته ای تولید کرده اند را مورد توجه قرار داد. به عنوان مثال یکی از شرکت های رقیب به نام MediaTek اعلام کرده است که به راستی توانسته است یک پردازنده هشت-هسته ای بسازد. همچنین شرکت سامسونگ نیز پردازنده ای هشت-هسته ای به نام Exynos 5Octa روانه بازار کرده است. هر چند این چیپ به نظر می رسد یک پردازنده هشت-هسته ای واقعی نباشد زیرا در هر لحظه تنها چهار هسته از آن پردازنده می تواند فعال باشد.

با این حال شرکت MediaTek اصرار دارد که پردازنده هشت-هسته ای آنها که در پایان سال جاری میلادی و در فصل چهارم آن روانه بازار خواهد شد، قابلیت پردازش موازی و انجام چند پردازش در یک زمان را داشته و بازار پردازنده ها و مصرف کنندگان را با کاربردها و قابلیت های خود جذب خواهد کرد. همچنین این شرکت اعلام کرده است که این طراحی خواهد توانست مصرف کل توان پردازنده را کاهش دهد  که در نتیجه می تواند عمر باتری که توان لازم برای پردازنده از جمله مهمترین عوامل محدود کننده عمر باتری است را افزایش دهد.

< <
آخرین های : تازه های تکنولوژی
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
10  چیزی که آرزو داریم روزی اختراع شود

10 چیزی که آرزو داریم روزی اختراع شود

چیزهایی زیادی در این دنیا هست که ما دوست داریم صاحبش باشیم. داشتن تعدادی از آنها امکان پذیر است و برخی هم از آنها هم اختراع شده اند. اختراعات همیشه نیازمند ایده هستند. ایده هایی که فراتر از درک و تفکر همه انسان هاست. هیچکس داشتن WiFi را بر روی موبایلش پیش بینی نکرده بود درسته؟ اما اختراعاتی هستند که می توانند به طور کل زندگی تمام جهانیان را عوض کنند. در لیست ده تایی زیر مثال هایی زده ایم از چیزهایی که آرزو داریم اختراع شوند. اختراع بعضی از آنها امکان پذیر و برخی از آنها فقط یک رویا است.

مدل جدید تلویزیون هوشمند سامسونگ رونمایی شد

مدل جدید تلویزیون هوشمند سامسونگ رونمایی شد

شرکت الکترونیکی سامسونگ کره جنوبی در اقدامی برای محکم کردن جایگاه و پیشتازی خود در بازار تلویزیون های هوشمند و وسایل الکترونیکی، سه شنبه اقدام به رونمایی از طیف وسیعی از مدلهای جدید و پیشرفته تلویزیون های مجهز به اینترنت نمود تا در شرایط رکود اقتصاد جهانی همچنان پیشتاز در این عرصه باشد.

9 اختراع برتر چینی ها

9 اختراع برتر چینی ها

امروزه ، در حالیکه به نظر می رسد هر چیزی در چین ساخته شده ، بسیار ساده است باور کنیم این کشور تنها محصولات ارزان و بی کیفیت را تولید می کند. به هر حال ، شاید بسیاری بر این باورند اما واقعیت اینجاست که چینی ها مسئول بسیاری از اختراعاتی هستند که به تاریخ کمک کرده است که قابلیت اجراء و راحتی کاربرد آنها را به نمایش بگذارد. بدون پیشرفت ایجاد شده توسط چینی های باستان ،تکنولوژی و فرهنگ در طول قرن های زیادی برای رسیدن به جایگاه کنونی اش بی نتیجه بوده است. بنابراین ، بیایید بیشتر در مورد اکتشافات تاثیر گذار"ساخته شده در چین" بدانیم.

فیبر نوری

فیبر نوری

مخابرات نوری روشی است که در آن اطلاعات توسط پالس های نوری توسط فیبر نوری از یک نقطه به نقطه دیگر انتقال می یابند. در این روش امواج نوری که در واقع امواج الکترومغناطیسی با فرکانس بالا هستند توسط اطلاعاتی که می خواهیم منتقل شوند، تغییر کرده و یا به عبارت دقیق تر مدوله می شود. برای آشنایی بیشتر با مخابرات نوری و شکل گیری فیبر نوری آشنایی با تاریخچه این تکنولوژی جالب توجه خواهد بود.

مرسدس بنز 2014

مرسدس بنز 2014

جدیدترین مدل مرسدس بنز SLS AMG سری Black در اتوشوی LA رونمایی خواهد شد. این مدل که اخیرا به سری Black پیوسته است، تاثیرگذارترین و خوش ساخت ترین عضو مجموعه است و در راستای ارتقای عملکرد و کاهش وزن اتومبیل های آن طراحی شده است. در زیر کاپوت آن یک موتور ارتقا یافته 6/2 لیتری 8 سیلندرv شکل نهفته است. نیروی تولیدی آن 39 اسب بخار افزایش یافته و به 622 اسب بخار رسیده است. محدوده دور موتور از 7200 دور در دقیقه به 8000 دور در دقیقه افزایش یافته است.