18 دی 1391

گوگل و پروژه ی عینکش

گوگل و پروژه ی عینکش

9 ماه بعد از اینکه گوگل "پروژه عینک" خود را علنی کرد هنوز در حال تصمیم گیری برای اضافه کردن ویژگی های آن است. "بابک پرویز" سرپرست پروژه که به عنوان "عینک گوگل" نیز شناخته شده است در مصاحبه ای که با IEEE داشت, در مورد مجموعه ای از امکانات برای عینک های فوق العاده پیشرفته توضیح داد و بیان کرد که این پروژه در حال پیشرفت چشم گیری است.


بابک پرویز اضافه کرد، "ما امکانات ابتدایی را لحاظ کردیم، مثل گرفتن عکس و به اشتراک گذاشتن آن". وی افزود ما بسیاری از ویژگی ها را آزمایش می کنیم و هنوز مجموعه ی ویژگی های و امکانات این وسیله تکمیل نشده است.پروژه ی عینک، که پارسال علنی شده است، عینکی است که با یک صفحه نمایش کوچک متصل به لنز راست آن و برای دید مصرف کننده طراحی شده.  مصرف کنندگان می توانند صفحه نمایش را از طریق لمس کردن صفحه لمسی که بر سمت راست عینک قرار دارد کنترل می کند. آقای پرویز خاطر نشان کرد که گوگل کنترل کردن این وسیله را با صدای کاربر و دستورات صوتی آزمایش کرده است که این کار با موفقیت انجام شده است.گوگل  تمرکز خود را بر عکس برداری و فیلم برداری گذاشته است. این غول اینترنتی گفته است که یک دوربین قابل پوشیدن (عینک گوگل)  به کاربران این امکان را می دهد تا به سرعت عکس دلخواه خود را بگیرند که اگر بخواهند با دوربین های دیجیتال یا تلفن همراه خود آن عکس را بگیرند ممکن است که آن را از دست بدهند
در مصاحبه ی مذکور, بابک پرویز اشاره کرد که هدف دیگر این پروژه کمک به کاربرانی است که می خواهند به سرعت به اطلاعاتی دسترسی داشته باشند. این وسیله می تواند در مسیریابی، ارائه دادن وضعیت آب و هوا و برنامه ریزی قرار ها کارآیی داشته باشد. 
آقای پرویز در این خصوص گفت، گوگل همچنان در حال فرستادن این نمونه ها به گروه های کوچک تری از توسعه دهندگان این محصول است که در اوایل 2013 تا 1500 دلار برای آن هزینه می کردند و از زمانی که به طور پیش فروش سفارش های متعددی گرفته در حال احیای سخت افزاری و پیشرفت نرم افزاری است و همچنین بر روی مقدار زمان نگهداری باطری آن کار می کند که الآن این زمان برای یک روز کامل است.  این شرکت در مورد این که چه وقت این محصول برای فروش در بازار ارائه می شود مطلبی ارائه نکرده است.

< <
آخرین های : تازه های تکنولوژی
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
10  چیزی که آرزو داریم روزی اختراع شود

10 چیزی که آرزو داریم روزی اختراع شود

چیزهایی زیادی در این دنیا هست که ما دوست داریم صاحبش باشیم. داشتن تعدادی از آنها امکان پذیر است و برخی هم از آنها هم اختراع شده اند. اختراعات همیشه نیازمند ایده هستند. ایده هایی که فراتر از درک و تفکر همه انسان هاست. هیچکس داشتن WiFi را بر روی موبایلش پیش بینی نکرده بود درسته؟ اما اختراعاتی هستند که می توانند به طور کل زندگی تمام جهانیان را عوض کنند. در لیست ده تایی زیر مثال هایی زده ایم از چیزهایی که آرزو داریم اختراع شوند. اختراع بعضی از آنها امکان پذیر و برخی از آنها فقط یک رویا است.

9 اختراع برتر چینی ها

9 اختراع برتر چینی ها

امروزه ، در حالیکه به نظر می رسد هر چیزی در چین ساخته شده ، بسیار ساده است باور کنیم این کشور تنها محصولات ارزان و بی کیفیت را تولید می کند. به هر حال ، شاید بسیاری بر این باورند اما واقعیت اینجاست که چینی ها مسئول بسیاری از اختراعاتی هستند که به تاریخ کمک کرده است که قابلیت اجراء و راحتی کاربرد آنها را به نمایش بگذارد. بدون پیشرفت ایجاد شده توسط چینی های باستان ،تکنولوژی و فرهنگ در طول قرن های زیادی برای رسیدن به جایگاه کنونی اش بی نتیجه بوده است. بنابراین ، بیایید بیشتر در مورد اکتشافات تاثیر گذار"ساخته شده در چین" بدانیم.

مدل جدید تلویزیون هوشمند سامسونگ رونمایی شد

مدل جدید تلویزیون هوشمند سامسونگ رونمایی شد

شرکت الکترونیکی سامسونگ کره جنوبی در اقدامی برای محکم کردن جایگاه و پیشتازی خود در بازار تلویزیون های هوشمند و وسایل الکترونیکی، سه شنبه اقدام به رونمایی از طیف وسیعی از مدلهای جدید و پیشرفته تلویزیون های مجهز به اینترنت نمود تا در شرایط رکود اقتصاد جهانی همچنان پیشتاز در این عرصه باشد.

مرسدس بنز 2014

مرسدس بنز 2014

جدیدترین مدل مرسدس بنز SLS AMG سری Black در اتوشوی LA رونمایی خواهد شد. این مدل که اخیرا به سری Black پیوسته است، تاثیرگذارترین و خوش ساخت ترین عضو مجموعه است و در راستای ارتقای عملکرد و کاهش وزن اتومبیل های آن طراحی شده است. در زیر کاپوت آن یک موتور ارتقا یافته 6/2 لیتری 8 سیلندرv شکل نهفته است. نیروی تولیدی آن 39 اسب بخار افزایش یافته و به 622 اسب بخار رسیده است. محدوده دور موتور از 7200 دور در دقیقه به 8000 دور در دقیقه افزایش یافته است.

فیبر نوری

فیبر نوری

مخابرات نوری روشی است که در آن اطلاعات توسط پالس های نوری توسط فیبر نوری از یک نقطه به نقطه دیگر انتقال می یابند. در این روش امواج نوری که در واقع امواج الکترومغناطیسی با فرکانس بالا هستند توسط اطلاعاتی که می خواهیم منتقل شوند، تغییر کرده و یا به عبارت دقیق تر مدوله می شود. برای آشنایی بیشتر با مخابرات نوری و شکل گیری فیبر نوری آشنایی با تاریخچه این تکنولوژی جالب توجه خواهد بود.