تیتر های مرتبط ...
15 مرداد 1392

تلویزیون به دنبال جذب دوباره مخاطبان از دست رفته

تلویزیون به دنبال جذب دوباره مخاطبان از دست رفته

بررسی های آماری در رابطه با میزان مخاطبان رسانه های مختلف در امریکا که توسط موسسه eMarketer انجام شده است، نشان می دهد برای اولین بار میزان مخاطبان رسانه های دیجیتال مانند لپ تاپ ها، دسکتاپ ها، و گوشی های هوشمند و تبلت ها مخاطبان بیشتری نسبت به تلویزیون را به خود جذب کرده اند، به طوری که میانگین زمانی که هر شهروند امریکایی به طور متوسط از رسانه های دیجیتال ذکر شده در بالا استفاده می کند از میانگین زمان صرف شده برای تماشای تلویزیون برای اولین بار در سال 2013 پیشی گرفته است.

 بر طبق این تحقیقات، هر شهروند امریکایی به طور متوسط 5 ساعت و 9 دقیقه را صرف استفاده از رسانه های دیجیتال کرده در حالی که میزان زمان اختصاص یافته به تلویزیون به طور متوسط برای هر شهروند امریکایی برابر است با 4 ساعت و 31 دقیقه. طبق آمارهای بدست آمده زمان مصرف وسایل دیجیتال با رشد چشمگیری در 4 سال گذشته روبرو بوده است که دلیل عمده آن استفاده بیشتر از تبلت ها و گوشی های هوشمند و توسعه روزافزون آنها بوده است.


طبق نتایج تحقیق، میزان زمان اختصاص یافته به تلویزیون از سال 2010 تاکنون تقریبا ثابت و برابر با 4 ساعت و نیم باقی مانده است. نکته قابل توجه افزایش زمان مصرف وسایل دیجیتال و رسانه های دیجیتال و عدم کاهش زمان اختصاص داده شده به تلویزیون است. در نتیجه از آنجا که گرایش به سرگرمی های ایجاد شده بر روی رسانه های دیگر و وسایل دیجیتال افزایش یافته است، تلویزیون ممکن است با چالش جدیدی در رابطه با کاهش برنامه های تبلیغاتی روبرو شود زیرا شرکت های تبلیغ کننده ترجیح خواهند داد از رسانه های دیجیتال جدید به منظور جذب بیشتر و تأثیر گذاری بیشتر بر مخاطب استفاده کنند.

بر اساس بررسی های انجام شده سایر رسانه های اجتماعی مانند رادیو جایگاه خود را حفظ کرده اند و میزان زمان اختصاص یافته به آنها تقریبا ثابت مانده است در حالی که میزان مخاطبان روزنامه ها و مجلات با کاهش چشمگیر 50 درصدی روبرو بوده است، دلیل این امر هم به تمایل بیشتر مخاطبان برای استفاده از نسخه الکترونیکی روزنامه ها و مجلات بوده است.

در نتیجه با توجه به رشد چشمگیر استفاده از رسانه های دیجیتال جدید، زمینه های جدیدی متناسب با تکنولوژی روز بوجود خواهد آمد که از آن جمله می توان به جابجایی تبلیغات از تلویزیون به رسانه های دیجیتال اشاره کرد، امری که ممکن است توجه به تلویزیون را به عنوان یک رسانه اجتماعی تأثیر گذار با محدودیت روبرو کند؛ در نتیجه تلویزیون باید برای جذب مخاطبان و حفظ شرایط موجود نسبت به افزایش سطح کیفیت برنامه های خود و تنوع بخشی به امکانات در دسترس مخاطبان با رسانه های دیجیتال و وسایل دیجیتال هوشمند رقابت کند.
< <
آخرین های : دانش
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
10  چیزی که آرزو داریم روزی اختراع شود

10 چیزی که آرزو داریم روزی اختراع شود

چیزهایی زیادی در این دنیا هست که ما دوست داریم صاحبش باشیم. داشتن تعدادی از آنها امکان پذیر است و برخی هم از آنها هم اختراع شده اند. اختراعات همیشه نیازمند ایده هستند. ایده هایی که فراتر از درک و تفکر همه انسان هاست. هیچکس داشتن WiFi را بر روی موبایلش پیش بینی نکرده بود درسته؟ اما اختراعاتی هستند که می توانند به طور کل زندگی تمام جهانیان را عوض کنند. در لیست ده تایی زیر مثال هایی زده ایم از چیزهایی که آرزو داریم اختراع شوند. اختراع بعضی از آنها امکان پذیر و برخی از آنها فقط یک رویا است.

10 حیوانی که ناخواسته به ما یاری می رسانند

10 حیوانی که ناخواسته به ما یاری می رسانند

خداوند هیچ چیز را بدون استفاده خلق نکرد. ما چیزهای زیادی در زندگی مان می بینیم که فکر می کنیم بی فایده هستند اما در واقع اینگونه نیست. در این مقاله می خواهم در مورد حیواناتی صحبت کنم که ناخواست به انسان کمک می کنند. ده حیوانی که وجودشان برای ما حیاتی است. طبیعتا ما فکر می کنیم این حیوانات بی فایده و مضر هستند. اما در حقیقت اینها برای بشر خیلی خیلی حیاتی اند.

تفاوت مغز حیوانات با انسان ها در چیست؟

تفاوت مغز حیوانات با انسان ها در چیست؟

دانشمندان بر این عقیده اتفاق نظر دارند که انسان ها با هوش ترین موجودات خلق شده روی کره خاکی هستند. در جامعه ما "هرچه بزرگتر بهتر است" ، انسان ها دارای مغزهای بزرگتری نسبت به دیگرا حیوانات هستند شاید به همین خاطر است که ما باهوش ترین موجودات هستیم.اما در حالیکه دقیقا اینطور نیست...!

آیا می دانید مغز انسان چه رنگی است؟

آیا می دانید مغز انسان چه رنگی است؟

آیا تا بحال به این فکر کرده اید که مغز چه رنگی دارد؟شاید هم این فکر را نکرده اید ، مگر اینکه در زمینه پزشکی کار یا تحصیل می کنید. ما همه رنگ های رنگین کمان را در بدن مان داریم در شکل های مختلف و رنگ های مختلف خون ،بافت های بدن ، استخوان ها و دیگر اجزاء بدن. اما ممکن است مغزا را دیده باشید که در ظرفی شیشه ای در ازمایشگاه در مقابل صفحه نمایش قرار داده اند؛در واقع، مغز زنده که درون جمجمه شما قرار دارد راکد و بی حرکت و به رنگ خاکستری نیست ، مغز به رنگ سفید ، سیاه و قرمز است.

12 عکس باورنکردنی از حیوانات

12 عکس باورنکردنی از حیوانات

این عکس ها فوتوشاپی نیستند!