11 مرداد 1392

حیوانات مرگبار خاص در جهان(قسمت 2)

حیوانات مرگبار خاص  در جهان(قسمت 2)

امروز تمام انواع حیوانات خطرناک شمرده می شوند. برخی از حیوانات این لیست به خاطر کشتن آدم های زیاد مشهور شده اند. تعدادی از آنها حیوانات زیبایی هستند. اگرچه زیبایی هم می تواند کشنده باشد. تمام حیوانات این لیست کشنده اند، و برخی از آنها تنها در دهه اخیر پیدا شده اند. اگر بدانید اینها چه کارهایی می توانند بکنند شگفت زده می شوید.

Top  Uniquely Deadly Animals in the World

1. اختاپوس حلقه دار آب .....اختاپوس حلقه دار آبی یک حیوان فریبنده است. هر غواص معمولی که چشمش به این مخلوق می افتد فورا جذب زیبایی اش می شود. اما اگر فاصله ایمن را با این حیوان حفظ نکنید به دردسر خواهید افتاد.من وقتی می گویم که زهر این حیوان حاوی تترودوتوکسین، 5- هیدروکسی تریپاتامین، هیالورونایدیس، تیرامین، هیستامین، تریپتامین، اوکتوپامین، تائورین، استیلکولین و دوپامین است شوخی نمی کنم.ممکن است اسم بعضی از اینها مثل دوپامین را در داروخانه شنیده باشید. اما ترکیب تمام اینها درون این حیوان است که آن را مرگبار کرده است. هیچ پادزهری برای این حیوان وجود ندارد، اما انسان ها می توانند نجات پیدا کنند. چگونه؟ تنها راه این است که سریعا تنفس دهان به دهان بدهید. ظرف 5 دقیقه بدنتان فلج می شود. پس وقت کافی برای فریاد زدن و کمک خواستن دارید تا بتوانید به کسی بگویید به 911 زنگ بزند. همچنین می توانید به دیگران بگویید تنفس دهانی بهتان بدهند. یک فرد بالغ از ایست قلبی یا فقدان اکسیژن در مغز که سبب خفگی می شود می میرد. اگر تنفس دهان به دهان فورا انجام شود شانس بهتری خواهید داشت.اگر کمک زود نرسد شاید هم دچار نابینایی یا فلج دائمی شوید. به عنوان یک قانون، زیباترین حیوانات جهان آنهایی نیستند که بخواهید بهشان دست زده و آلوده بشوید. اختاپوس حلقه دار آبی نشانه حقیقت داشتن این گفته است. 
2. Hooded Pitohui....یکی از تنها پرنده های سمی جهان در دنیای حیوانات، خانواده پرنده های Pitohui در دسته حیوانات مرگبار هستند. این پرندگان به تعداد زیاد زندگی می کنند به این دلیل نه تنها زیاد دیده نمی شوند، بلکه گزارش شده که به دیگر پرندگان نیز حمله می کنند. دانشمندان این پرندگان را سم پرنده نامیده اند. حالا چه چیزی اینها را سمی کرده است؟ شما پیش از این درمورد قورباغه دارت سمی خواندید، و این پرنده هم واقعا همان طور است. Hooded Pitohui همان اثرات را دارد، همچنانکه پوست و پرهایش بخش های سمی بدنش هستند. ترسناک ترین جنبه این پرنده این است که سمی که در آنها دیده می شود مضرترین زهر برای بشر است. بله درست وقتی که فکر می کنید خیلی خوب است که برای گشت زدن بیرون بروید، درسته؟ در یک تحقیق مقداری از سم پرنده را به بدن موش تزریق کردند. طبیعتا چند دقیقه برای وارد شدن سم به بدن حیوان طول کشید، و بعد ظرف چند دقیقه کوتاه مرگ اتفاق افتاد. وقتی که آنها زهر را تست کردند، فهمیدند موش بعد از چند ثانیه مرده است که این مرگبار بودن زهر را نشان می دهد. معمولا ما خیلی جذب این حیوانات نمی شویم. مانند سم قورباغه دارت این سم هم به سیستم خونی ضربه می زند. اما اگر اینگونه نشود، تاثیرات جانبی اندکی اتفاق می افتد (معمولا در قسمتی از بدن که با پرنده تماس داشته)، مثل بی حسی، سوزش یا عطسه. فلج و مرگ زمانی اتفاق می افتد که پرنده مقداری از سم را آزاد کند. معمولا بیرون دادن چنین مقدار زهری نادر است. با اینحال اگر به پاپوا، در گینه نو منطقه زندگیاین پرنده رفتید بهترین کار این است که مراقب باشید.


3. عقرب خرامان مرگ....
عقرب خرامان مرگ اسم جالبی دارد، درسته؟ این اسم زیبا به نظر می رسد. اگر شما آسایش این دنیا را دوست دارید و وقتی این اسم را شنیدید برایتان پیام آنی ترس فرستاده شده است. و ترسیدن از این نام هم کار درستی است. این موجودی نیست که بخواهید بهش دست بزنید.خیلی از افراد حس می کنند این عقرب الهام بخش شخصیت Scorpion در Mortal Kombat بوده است. خیلی ها هم فکر می کنند این حشره به خاطر رنگ زرد زیبایش شبیه یک اسباب بازی است. اما همراه با بچه ها نباید مدت زمان زیادی کنار این حیوان بایستید. چون نتیجه اش نیش زدن است. سم این حشره و انواع دیگر عقرب کشنده است. در زیر اثرات مشابه بعد از نیش زدن را بخوانید.شماره یک، نیش این حشره به طرز شگفت انگیزی دردناک است. خیلی از افراد می گویند که می تواند بدترین نوع نیش و گزش در بین حیوانات باشد. بعضی از افراد هم هنگام نیش زدن عقرب شوکه شده اند. سم می تواند مسیر جریان هوا را هم قطع کند. اگر پادزهر سریع به فرد نرسد او می میرد. طبق گفته متخصصان این اتفاق ظرف چند ساعت رخ می دهد. همچنین کسانی که این حشره آنها را نیش زده بعد از نجات پیدا کردن گفته اند که تا مدت ها بعد در محل نیش درد را احساس کرده و تا چند ماه بعد سردرد داشته اند. معمولا می توانید این حشره را در اسرائیل پیدا کنید، اما در مناطق دیگر نیز دیده شده است. این نوع عقرب خاص عاشق شن هاست، پس باید بیشتر مواظب باشید.


4. ماهی پوفر....
اطلاعات کمی در مورد این نوع ماهی وجود دارد، اما نکته جالب در موردش این است که بعد از مرگش نسبت به زمان زندگی اش مرگبارتر است.این ماهی در بخش هایی از جهان یک خوراک لذیذ به حساب می آید. با این حال، اگر با بیرون آوردن زهر به طرز صحیح آماده نشود، قطعا باعث مرگ انسان می شود. این سم معمولا وقتی وارد بدن می شود سبب بسته شدن راه های هوایی می شود که به طور قطع یک مشکل بزرگ است . سم های این ماهی ساکسیتوکسین و تترودوکسین هستند که هر دو مرگبارند. تترودوکسین به تنهایی می تواند منجر به تندتر شدن ضربان قلب، فلج شدن ماهیچه ها، کاهش فشار خون، بی حسی و سوزش شود. اغلب نشانه های سم ماهی پوفر بعد از چند ساعت خود را نشان می دهد اما درمان پزشکی باید سریع آغاز شود. این ماهی در طول زندگی اش خطر جدی برای کشتن انسان ها محسوب نمی شود. اما برای حیوانات دیگر یک افسانه محسوب می شود. طبیعتا حتی قوی ترین شکارچیان مثل کوسه نیز از ماهی پوفر دور می مانند. خارها جنگیدن و کشتن این حیوان را مشکل ساخته و این حقیقت که آنها خود را باد می کنند خوردنشان را سخت کرده است. در آخر اکثر حیوانات فقط نمی خواهند این ماهی را عصبانی کنند. این حقیقت که اکثریت می دانند این ماهی با خودش سم حمل می کند هم می تواند موضوعی قابل فکر کردن باشد. ما نمی توانیم تنها گونه های باهوش جهان باشیم، درست است؟ حالا باید بگوییم این حیوان آرام نمی ماند تا بهش دست بزنیم. چرا بعضی از آدم ها ریسک خوردن ماهی را می پذیرند؟ اما این ایده یک انسان بوده است، اینطور نیست؟5. لانومیا یا کاترپیلار قاتل ...
.ممکن است تعجب کنید که چرا نام این حیوان کوچک را آخر از همه آورده ام. تا وقتی در مورد کاترپیلار قاتل نخواندید صبر کنید. اکثر اوقات دیدن این موجود غیرممکن است، چونکه به خوبی خودش را به رنگ محلی که در آن است در می آورد. بنابراین انسان به ندرت با آن روبرو می شود. انسان ها از گذشته در مورد این موجود چیزهایی می دانستند، اما تنها اخیرا می دانند که به مقدار خیلی زیادی سمی است. تاکنون در 20 سال گذشته باعث صدها مورد مرگ شده است. فقط در چند سال گذشته حدود 300 مورد مسمومیت وجود داشته که تعداد زیادی از آنها به مرگ یا بستری شدن طولانی مدت منجر شده است. زمانی که دانشمندان برزیلی در مورد این حیوان اطلاعات پیدا کردند سریع پادزهر آن را فراهم کردند. این سم باعث منتشر شدن لخته خون به درون رگ های خونی شده که باید بگوییم سبب خونریزی شده و از لخته شدن خون جلوگیری می کند. کاترپیلار چیزی به نام کبودشدگی خونی بهتان خواهد داد. که فقط چیزی شبیه ضربه خوردن به صورت یا دست و کبودی بعد از آن می باشد. بدنتان در اثر این خونریزی متورم می شود. برای مدتی احساس درد می کنید. با این حال تصور کنید این اتفاق در اندام های بیلوژیکال درونی بدنتان خصوصا در خون می افتد. خون لخته شده نمی تواند خوب عمل کند و مشکل اینجا به وجود می آید.این سم به سلول های انسان حمله می کند، مخصوصا بیشتر به سلول های پروتئین حمله می کند و در نتیجه آنها را سوراخ کرده و جلوی دلمه شدن آنها را می گیرد. در معنا این عمل پلاکت های خونی را می کشد.دراثر همه اینها شما خونریزی داخلی پیدا می کنید که در سراسر ارگان های بدنتان پخش می شود و عاقبت سبب تراکم و مرگ مغزی می شود. و فقط برای اضافه کردن بر شدت موضوع باید بگوییم خونریزی خارجی هم خواهید داشت.تمام اینها وقتی سم وارد بدن شد فورا اتفاق می افتد. طبیعتا برای رساندن آسیب های جدی جهت کشتن انسان این حیوان باید 20 تا 100 بار نیشتان بزند. و نکته جالب این که اکثر افراد بدون اینکه این حیوان را تشخیص بدهند با آن برخورد می کنند. انسان ها همچنین با راه های مشخصی مثل قدم گذاشتن یا گذاشتن دستشان روی درختی که این حشره بدان چسبیده است این کار را می کنند. دانشمندان از وقتی حمله های ناشناس برای میلنیا اتفاق افتاد نسبت به تغییراتی که این حیوان به وجود می آورد گیج شده اند. باوجود این تعداد خیلی زیادی از این حملات در مناطق برزیل اتفاق افتاده اند. علامت مشخصه کاترپیلار قدرتش است و آن را در زمره مرگبارترین حیوانات جهان قرار داده است. در برزیل تحقیقات متعددی در اکوسیستمی که این مخلوق سمی قرار گرفته انجام داده اند. اما به تازگی هیچ چیز مهمی حداقل چیزی که پیش از این ندانیم کشف نشده است.

< <
آخرین های : حیوانات
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
10 حیوان خیلی کوچک سمی که انسان را نابود می کنند

10 حیوان خیلی کوچک سمی که انسان را نابود می کنند

اکثر افراد از هر نوع مار یا عنکبوت های خیلی بزرگ که سر راهشان قرار می گیرند دوری می کنند. یک منطق و استدلال در مورد حیوانات هست که می گوید: هرچه بزرگ تر مرگبارتر.

باهوش ترین نژاد سگ ها

باهوش ترین نژاد سگ ها

اگرچه تمام سگ ها باهوش هستند، اما برخی از نژادها در انجام مهارت های خاص از نژادهای دیگر باهوش ترند. ما می دانیم که هر سگی متفاوت است و برخی از نژادهای مختلط جزو باهوش ترین ها هستند، بنابراین می خواهیم این نژادهای باهوش را معرفی کنیم. اگر شما نژاد دورگه یا مخلوط (یا هر نژادی) دارید، در یک مهارت خاص تبحر دارد.

6 حقیقت شگفت انگیز در مورد میمون ها

6 حقیقت شگفت انگیز در مورد میمون ها

اورانگوتان ها عاشق خوردن صابون هستند. آنها قبل از خوردن صابون ها با دست هایشان کف درست می کنند. جالب اینکه صابون معده شان را اذیت نمی کند.

جالب ترین حیوانات دورگه

جالب ترین حیوانات دورگه

یک zebroid (با نام های دیگر zedonk، zorse، zebrule و قاطر گورخر) نتیجه جفت گیری بین گورخر نر و حیوان ماده از خانواده equidae (نوعی اسب) است.

نکات خیلی جالب برای دوستداران هاسکی

نکات خیلی جالب برای دوستداران هاسکی

هاسکی از نژادهایی با جثه ی متوسط است و جز نژادهای کاری است . در حرکاتش , سریع و چابک هست . بدنی چابک , پر مو , گوشهایی ایستاده و دم قلمو شکل خود را میراثی است که از سیبری و شمال به یادگار برده است . یکی از خصوصیات ظاهری آنها , راه رفتن محکم و در ظاهر راحت و روان آنهاست . یکی از مهارت های اصلی آنها , کشیدن سورتمه و حمل بار با سرعت متوسط اما در مسافت های طولانی است . فرم , شکل و ابعاد بدن هاسکی , منعکس کننده ی تعادلی بین قدرت , سرعت و استقامت آنست .