10 مرداد 1392

خوردن شکلات به وزن کم کردن کمک می کند

خوردن شکلات به وزن کم کردن کمک می کند

کسانی که به خاطر معتاد بودن به خوردن شکلات احساس گناه می کنند با خواندن این اخبار خیلی خوب خوشحال باشند- خوردن شکلات به صورت منظم قطعا شما را لاغرتر می کند.علی رغم این حقیقت که شکلات در مقایسه با غذاهای دیگر کالری بالایی دارد، اما طبق آخرین مطالعات افرادی که گرایش به مصرف شکلات به صورت عادت همیشگی دارند نسبت به کسانی که اینگونه نیستند چربی کمتری دارند.

Eating Chocolate Can Help You Loose Weight


کسانی که به خاطر معتاد بودن به خوردن شکلات احساس گناه می کنند با خواندن این اخبار خیلی خوب خوشحال باشند- خوردن شکلات به صورت منظم قطعا شما را لاغرتر می کند.علی رغم این حقیقت که شکلات در مقایسه با غذاهای دیگر کالری بالایی دارد، اما طبق آخرین مطالعات افرادی که گرایش به مصرف شکلات به صورت عادت همیشگی دارند نسبت به کسانی که اینگونه نیستند چربی کمتری دارند.محققان این حقیقت را اینگونه توضیح می دهند که کالری موجود در شکلات با کالری معمولی متفاوت است. مواد موجود در شکلات کاری می کنند که سوخت و ساز در اندام های بدن سخت تر کار کند و بنابراین آنها جایگزین چربی های احتمالی دیگر غذاها می شوند. طبق نتایج تحقیقات آمریکا، تاثیری که برخی از موادی که در شکلات موجودند بر سوخت و ساز می گذارد، آن را تبدیل به یک ماده غذایی خوب با کالری خنثی کرده است. با این حال در این تحقیقات مشخص نکرده اند چه نوع شکلاتی بهترین شکلات است.

دکتر بتاریس کولومب رئیس تحقیقات دانشگاه کالیفرنیا در سن دیه گو توضیح می دهد ظاهرا باید بر یافته هایمان اطلاعاتی نظیر ترکیب کالری ها، نه فقط مقدارشان، به خاطر تاثیر نهایی که بر وزن بدن دارند، نیز اضافه شود. در مورد شکلات، این خبر خوبی است، هم برای کسانی که به طور منظم شکلات مصرف می کنند و هم برای کسانی که دوست دارند شروع به خوردن شکلات کنند. داشمندان عادات شکلات خوری را در 972 نفر زن و مرد در سن حدود 57 سالگی مطالعه کرده اند. باوجودی که آنها نگرانی هایی در مورد عادات غذایی و سبک زندگی شان داشتند، اما هیچ مشکل قلبی در آنها دیده نشد. شاخص توده بدنی(BMI) آنها نیز نوشته شد. درنتیجه در این یافته ها کشف شد که افرادی که بیشتر شکلات مصرف می کنند میزان شاخص توده بدنی در آنها پایین تر است. این را هم در نظر بگیرید که این افراد خوردن غذاهای دیگر را محدود نکرده و تمرینات ورزشی سخت هم انجام نمی دادند. درمجموع BMI داوطلبین 28 بود (که نشانه اضافه وزنشان است) و دو بار در هفته شکلات می خوردند. قطعا این افراد بیشتر از افراد گروه های دیگر می خوردند و درمجموع چربی اشباع شده بیشتری که از منابع غذایی دیگر می آید داشتند.

اگرچه این تحقیق نوع و مقدار شکلاتی که شرکت کننده ها می خوردند را پوشش نداده است. پس هیچ ارجاعی بین مقدار شکلات خورده شده و میزان BMI دیده نمی شود. به همین دلیل محققان هشدار می دهند که نتیجه این تحقیقات شاید در مورد تمام محصولاتی که حاوی شکلات هستند اعمال نشود و این امکان هم وجود دارد که برخی از آدم ها با مصرف پی در پی شکلات اضافه وزن حاصل کنند.< <
آخرین های : تغذیه و تناسب اندام
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

خواه شما برای بارداری اقدام می کنید یا باردار هستید ، راه حل های گیاهی به علت قدمت شان مورد احترام و ایمن هستند. چندین گیاه دارویی به طور گسترده بوسیله ماماها توصیه می شود و برای استفاده در طول دوران بارداری ایمن و سالم تشخیص داده می شود. برخی دیگر بحث برانگیز هستند و هنوز در مورد استفاده از آنها شک و تردید وجود دارد. چهار گیاه زیر بهترین گیاهان دارویی در طول دوران بارداری به شمار می روند. بهتراست به میزان استاندارد از آنها استفاده کنید البته بستگی به وزن و قد و قامت خودتان دارد.

درمان گیاهی بیماری های اعصاب و روان

درمان گیاهی بیماری های اعصاب و روان

درمان تحریک پذیری اعمال عصبی، افسردگی یا دپرسیون عصبی و اضطراب توسط گیاهان دارویی...

راههای طلایی برای داشتن شکمی صاف و زیبا

راههای طلایی برای داشتن شکمی صاف و زیبا

اگر نگران این هستید که چرا تمرینات ورزشی روی اندامتان اثری ندارد ؟ شاید نکته ای را جا انداختید .در ابن مقاله چند راه ساده برای اثر بخشی بهتر برای شما تهیه کردیم...

رژیم غذایی آدریانا لیما چگونه است؟

رژیم غذایی آدریانا لیما چگونه است؟

رژیم غذایی آدریانا لیما دیوانه کننده است. آیا رژیم غذایی آدریانا لیما به شما کمک می کند که در طول دو هفته ده پوند وزن کم کنید؟آیا رژیم غذایی آدریانا لیما به شما کمک می کند که در طول سه روز ده پوند وزن کم کنید/.و آیا رژیم غذایی آدریانا لیما به شما کمک می کند که در طول یک ماه 20 پوند وزن کم کنید؟

ده غذای پرکالری که هیچ وقت نباید قبل از خواب بخورید

ده غذای پرکالری که هیچ وقت نباید قبل از خواب بخورید

همه ما می دانیم که نباید با شکم پر بخوابیم. بدن ما بعد از یک روز سخت در محل کار یا دانشگاه، نیاز به استراحت از فعالیت هایی دارد که بدن در طول روز انجام می دهد، و سیستم گوارشی نیز از این قاعده مستثنی نیست. همچنین خوردن وعده های چرب قبل از خواب می تواند سبب سوزش معده شود. با این حال اگر واقعا می خواهید قبل از خواب چیزی بخورید پس بهترین کار را کرده و وعده ای سبک بخورید، و حداقل دو تا سه ساعت قبل از رفتن به رختخواب غذا بخورید.