29 تیر 1392

مکان های گردشگری که شبیه داستان های افسانه ای اند

مکان های گردشگری که شبیه داستان های افسانه ای اند

اینها خواب و خیالند یا واقعی؟ این مکان ها شما را مردد می سازند که به این زمین های جادویی و فانتزی قدم بگذارید یا سر جای خود روی زمین بایستید. این مکان ها با طبیعت فرازمینی، مناظر غیرواقعی یا ساختار افسانه ای شما را فراتر از یکنواختی واقعیت می برند.

Fairytale Destinations

کولمار، فرانسه: کولمار خوش منظره در پاریس زیباترین شهر اروپا محسوب می شود، دقیقا شبیه داستان های افسانه ای است. این شهر کوچک  در آلساس فقط به خاطر رنگ های جادویی قدیمی اش مشهور نیست. کولمار در امتداد کانال  Alsatian شراب واقع شده که با نام پایتخت شراب Alsatian نامیده می شود- که به آفتابی بودنش مباهات می شود و دومین شهر کثیف فرانسه هم محسوب می شود. و درعین حال محلی ایده آل برای تهیه شراب است.درعین حال اگر پایتخت شراب بودن کافی نباشد، کولمار با میدان ها، فواره ها و کانال های زیبایش «ونیز کوچک» نامیده شده (la Petite Venise). همچنین این شهر محل زندگی فردریک بارتولدی کسی که مجسمه لیبرتی را طراحی کرد و Martin Schongauer نقاش است.


جزایر فارو: با دیدن جزایر فارو مانند منظره های ارباب حلقه واقعا باور می کنید هابیت ها و الو ها این مجمع الجزیره را اشغال کرده اند. این جزایر در نیمه راه بین ایسلند و نروژ، در قلب جریان خلیج در شمال آتلانتیک  واقع شده اند. این جزایر با مجموع 18 جزیره محل مناظر زیبای دراماتیک کوه های اتشفشانی و امواج اقیانوس هستند که به ساحل صخره ای ضربه می زنند. مناظر جادویی و مرموز جزایر بیشتر به جهان فانتزی نزدیک است تا دنیای واقعی.


قلعه NEUSCHWANSTEIN، آلمان: اینجا یکی از سازه های دیسنی لند نیست، اگرچه شبیه مکان های داستانی است که توسط شاهزاده های هوسباز اشغال شده است. درحقیقت علی رغم ظاهر جادویی اش، قلعه Neuschwanstein بیشتر از آنچه تصور می شود ریشه در واقعیت دارد. این قلعه در قرن نوزدهم بر روی یک تپه برای لودویک دوم ساخته شده که اثاثیه آن در زمان خودش انقلابی در طراحی ساختمان بود. ساختمان و آب روان و توالت ها با سیفون های اتوماتیک و نیز سیستم گرمایشی. امروزه این قلعه توقفگاه اصلی روی این جاده رمانتیک، باقیمانده باواریان ها از شهرها و قلعه های باستانی است.
کاپادوکیه، ترکیه: اگر یک داستان افسانه ای در مورد سرزمین جادو شده ای از خاک رس باشد، آنجا قطعا شبیه کاپادوکیه خواهد بود. این منطقه افسانه ای که در مرکز ترکیه واقع شده به خاطر سفال ها و شکل های خاص صخره هایش شهرت دارد که مردم باستان در این صخره ها خانه ها و کلیسا های خود را تراشیده بودند. این منطقه همچنین منزلی برای فرم های صخره ای با ظاهر عجیب به نام «دودکش های افسانه ای» است که به شکل های متفاوتی مثل مخروطی، شبیه قارچ، ستون و صخره های نوک دار می باشند. سنت سفال و سرامیک در ترکیه یکی از قدیمی ترین صنایع جهان است که تاریخ آن به قرن هشتم برمی گردد.
هوی آن، ویتنام  : وقتی در ویتنام باشید هوی آن مکانی است که نمی توانید از دستش بدهید. این شهر کوچک زیبا، جادویی و رنگین بیشتر منزلگاه فانوس های ابریشمی است تا انسان ها. اینجا در خط ساحلی دریای جنوب چین واقع شده و یک بندر مهم و مرکز تجارت بوده است. امروزه هزاران نفر از گردشگران و کوهنوردان از این نقطه افسانه ای بازدید کرده و نمی توانند در برابر زیبایی اش مقاومت کنند. محیط شگفت آور هوی آن با مهمان نوازی اسیر کننده و معماری افسانه ای آمیخته شده و همین ها این شهر را تبدیل به جالب ترین مقصد گردشگری جنوب شرق آسیا ساخته است.گرینلد: گرینلد سرزمین دوردست، دست نیافتنی و فاسد نشدنی، منطقه ای رام نشدنی با راه های بی نظیر، منظره های خام، و منظره های شگفت آور است بدون هیچ درخت، جاده و تقریبا هیچ انسانی، این جزیره ظاهرا بیشتر توسط کوتوله های اسطوره ای اشغال شده است تا انسان ها. باوجود سختی و خشکی هوا،  سپیده دم جادویی و خانه های رنگارنگ به گرینلند گرما بخشیده است.ونیز، ایتالیا: رقابت کردن با ونیز کار سختی است. معماری قابل ستایشش، راه آب های خاص، وفور منظره های فانتزی و جو خارق العده اش همه یک گونه اند. اگرچه نیویورک تایمز این شهر را اینگونه توصیف کرده «بی شک زیباترین شهری که توسط بشر ساخته شده»، به نظر می رسد ونیز از یک بعد دیگر اهمیت داشته باشد. ونیز در امتداد 117 جزیره کوچک کشیده شده، و به 455 پلی که دارد می بالد، و نیز از صدها راه آب تشکیل شده که در آنها قایق های رمانتیک راه خود را درون این شهر باز می کنند. ونیز شهری است که به خاطر کارناوال ونیز، بینال ونیز و جشنواره فیلم ونیز شهرت دارد.کاتماندو، نپال : کاتماندو پایتخت لرزان نپال، زیبا و الهام بخش، واقعا مکانی جادویی است. این شهر که با کوه های بزرگ احاطه شده، با جو جادویی، صداهای بیگانه، بوها و تم های جذاب همراه شده است. اگرچه کاتماندو بزرگ ترین شهر این کشور است، به خاطر جذابیت فانتزی معبدهای قدیمی، پرستشگاه ها و معماری باستانی شهرت دارد. کاتماندو که سرزمین خدایان نامیده شده مکان گردشگری ای است که کمی فرازمینی به نظر می رسد.جنگل بامبو، ژاپن: اگرچه این جنگل در توکیوی ژاپن واقع شده و هیچ ارتباطی با فیلم های سینمایی ندارد، منظره هایش شبیه صحنه های فیلم های Crouching Tiger، اژدهای پنهان یا خانه خنجرهای پرنده است جنگل بامبو تنها یک نمونه از صدها جنگل جذابی است که منطقه جنوب شرق آسیا را پوشانده است. بامبو نقش مهمی در فرهنگ تعداد زیادی از آسیایی ها بازی می کند- بامبو در چین نماد طول عمر و در هند نماد دوستی است. در کشور ژاپن پرستشگاه های زیادی با جنگل های بامبو احاطه شده اند که یک مانع ترساننده در برابر شیطان محسوب می شود.سینترا، پرتقال: جای شگفتی نیست که سینترا منبع الهام لورد بایرون برای نوشتن سفرنامه نجیب زاده هارولد بوده که زیبایی این شهر را جشن می گرفته. هرکسی که این محل جادویی را دیده، که زیاد هم از لیسبون دور نیست، می تواند حس کند که دلگرم شده شعری والا به افتخار زیبایی های سینترا بسراید. پنا پالاس، کاستلو دوس موروس و پالاسیو ناسیونال ده سینترا سه مکان جذاب این شهر هستند و سلسله کوه های سینتر ;یکی از بزرگ ترین پارک های منطقه لیسبون بوده که جذابیت و رمز و راز بیشتری به این شهر اضافه می کند.


و بهترین مشخصه چنین مکان هایی این نیست که در برابر ویژگی جادویی شان نمی توانیم ایستادگی کنیم، بلکه واقعی بودنشان است. این مکان ها با ویژگی دست یافتنی بودن، امن بودن و مهمان پذیر بودن، منتظرند کیفتان را برداشته و برای دیدن محل های افسانه ای راه بیفتید.


< <
آخرین های : مسافرت
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
مختصری در مورد ماسوله

مختصری در مورد ماسوله

روستای تاریخی و زیبای ماسوله در جنوب غربی شهرستان فومن و در 63 کیلومتری شهر رشت واقع شده است. این روستا که به سبب نوع معماری خانه هایش شهرتی جهانی یافته است.

زیباترین بناهای باستانی جهان

زیباترین بناهای باستانی جهان

ساختمان و البته ساختمان های بزرگ همیشه مورد توجه توریست های سراسر جهان بوده اند! مردم زیادی در جهان برای تورهای دور جهان برنامه ریزی می کنند اما اولیتشان دیدن شهرها نیست بلکه بناها و سازه هایی که آرزوی دیدنش را دارند. این مقاله قرار است نگاهی داشته باشد به یک تور جهانی از زیباترین بناهای باستانی در سراسر جهان. بعضی از آنها بیش از 500 سال از زمان ساختشان می گذرد.

ایده های مسافرت در ایران - شیراز

ایده های مسافرت در ایران - شیراز

شیراز، مرکز استان فارس و گنجینه ای از فرهنگ ایرانی است. همچنین پایتخت سابق ایران، در دوران سلسله زند (1747-1779)، و همچنین مشهور به زادگاه شاعران بزرگ فارسی حافظ و سعدی. همچنین گفته می شود که منشاء یکی از بهترین شراب ها در جهان به نام Syrah است. این شهرستان در نیمه جنوبی ایران واقع شده و دارای جمعیتی حدود دو میلیون نفر است..

بهترین مکان ها با زیبایی طبیعی

بهترین مکان ها با زیبایی طبیعی

هرتعداد هنرمند با استعداد هم که جمع بشوند نمی توانند با خلاقیت و زیبایی های طبیعت رقابت کنند. جهانی که ما در آن زندگی می کنیم به طرز حیرت انگیزی زیباست، اما ما چنان درگیر مشغله هایمان هستیم که زمان کافی برای استراحت و تحسین زیبایی های اطرافمان نداریم. در این متن لیست ده صحنه زیبای طبیعت را آورده ایم که شما هم بتوانید از آنها لذت ببرید.

رنگارنگ ترین مناطق روی کره زمین

رنگارنگ ترین مناطق روی کره زمین

ساخته دست بشر یا خلق شده توسط طبیعت، بعضی از مناطق واقعا با رنگ تقدیس شده اند. خواه نورهای شمالی تابیده شده در آسمان باشد، پرندگان خوش رنگ، یا علائم نورانی پر زرق و برق، جهان ما آمیزه ای ناب از سایه ها و رنگ هایی است که قدرت دوباره احیا کردن احساسات شما و بیدار کردن تخیلتان را دارند.