11 تیر 1392

اشتباهات دوره جوانی تان را بی اثر کنید

اشتباهات دوره جوانی تان را بی اثر کنید

آیا شما روزهای دوره جوانی را به نوشیدن الکل، سیگار کشیدن، آفتاب گرفتن، مهمانی رفتن و به طور کلی جوانی کردن گذارنده اید؟ تبریک می گوییم. شما انسان هستید. اکثر ما آسیب هایی که به بدنمان می زنیم را تا موقعی که در جسممان دیده نشود تشخیص نمی دهیم. تمام این خطاهایی که در بالا ذکر شد باعث چین و چروک و ایجاد لک در صورت، رگ های خونی شکسته شده و چیز های بدتر می شود.

 Undo the Mistakes of Your Youth

درحالیکه بعضی از بی احتیاطی های دوران جوانی را نمی شود به راحتی انجام نداد (مثل یک تاتوی ناموفق)، امکانش هست که با مراقبت بهتر از خودتان  در زمان باقیمانده این اشتباهات را جبران کنید.

قدم اول: خودتان را به خاطر اشتباهات گذشته سرزنش نکنید. زمان ما روی زمین محدود است و زندگی انقدر کوتاه است که نباید افسوس خورد. گذشته را در گذشته رها کنید و از انرژی تان برای تمرکز کردن روی آینده ای زیبا استفاده کنید.

نور آفتاب: اگر در روزهای جوانی عاشق آفتاب بودید، احتمال دارد پوسستان زودتر از موقع خراب شود. شروع به متوقف کردن این آسیب ها کرده و و با استفاده روزانه از ضد آفتاب با اس پی اف 30 از سرطان پوست جلوگیری کنید. چه آفتاب باشد چه نباشد. این کار را فقط به پوست صورت محدود نکنید بلکه کرم را روی گردن، گوش ها، دست ها و هر قسمتی که آفتاب به آن می تابد بمالید. رژیمی که مملو از آنتی اکسیدان ها باشد انتخاب کنید که در چای سبز دیده شده و نیز ویتامین C که مواد سمی بعضی محصولات را بی اثر کند و ارتباط خوبی با یک متخصص امراض پوست خوب برقرار کنید، کسی که بتواند بدنتان را سالی یک بار برای علائم مشکوک چک کند. این دکتر همچنین می تواند بهتان نخسه ای شامل ویتامین A موضعی مثل Retin-A بدهد، که از نظر علمی  ثابت شده سلول های پوست که توسط آفتاب آسیب دیده را طبیعی می کند. و نیز گردش خون را افزایش می دهد، سلول های پوست مرده را پوسته پوسته کرده و ریخته تولید کلاژن را  احیا می کند.

سیگار کشیدن: اگر در مهمانی ها سیگار می کشید، یا اگر سیگاری حرفه ای شده اید شما برای سرطان مقدمه چینی کرده اید. اعتیاد به نیکوتین شوخی بردار نیست- پس اول از همه آن مکان را ترک کنید. خبر خوب این است که لحظه ای که سیگار کشیدن را ترک کنید بدنتان شروع به بازسازی آسیب های ایجاد شده می کند. گلبول های قرمز خون طی دوره زمانی شش ماه به حالت طبیعی خود برمی گردند و شما به سرعت حس بهتری پیدا خواهید کرد. برای کاهش پیدا کردن این آسیب و بهتر شدن پوست، سلامت عملکرد ریه و قلب یک برنامه ورزشی جدید را آغاز کنید. سیگار کشیدن رگ های خون را باریک کرده و و ورزش ایروبیک خون و اکسیژن مغذی تری را به اندام های بدنی که قبلا در مضیقه بودند می فرستد- و بهتان کمک می کند تا بر این حریف بی ارزش غلبه کنید. نوشیدن آب بدنتان را از سم های موجود در سیگار پاک کرده و ظاهر پوسستان را بهتر می کند. از وجود مواد مغذی ، مثل ویتامین ها، مواد معدنی، مواد شیمیایی با منشا گیاهی و آنتی اکسیدان ها در برنامه غذایی تان اطمینان حاصل کنید چون به بهبود آسیب های سلول ها کمک می کند.

ترک نوشیدنی های الکلی:  محققان با اطمینان راجع به می گساران که خودشان را درگیر نوشیدن الکل می کنند مخالفند. ابتدا تکنیک های کم کردن استرس  که برایتان موثر است را بیابید و بیشتر آنها را تمرین کنید. با کم شدن استرس بدنتان روی اصلاح کردن خودش تمرکز می کند. درمورد گرفتن مکمل خار شیر (milk thistle) صحبت کنید، عصاره ای که نشان داده شده عملکرد جگر را اصلاح کرده و بهتر می کند. اطمینان حاصل کنید برنامه غذایی تان سرشار از سبوس کامل، سبزیجات و میوه های تازه باشد که آنتی کسیدان های طبیعی محسوب می شوند و یک برنامه ورزشی را آغاز کنید که به بدنتان در مقابل آسیب ها کمک کند.
< <
آخرین های : اخبار و تازه های پزشکی
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

خواه شما برای بارداری اقدام می کنید یا باردار هستید ، راه حل های گیاهی به علت قدمت شان مورد احترام و ایمن هستند. چندین گیاه دارویی به طور گسترده بوسیله ماماها توصیه می شود و برای استفاده در طول دوران بارداری ایمن و سالم تشخیص داده می شود. برخی دیگر بحث برانگیز هستند و هنوز در مورد استفاده از آنها شک و تردید وجود دارد. چهار گیاه زیر بهترین گیاهان دارویی در طول دوران بارداری به شمار می روند. بهتراست به میزان استاندارد از آنها استفاده کنید البته بستگی به وزن و قد و قامت خودتان دارد.

5 قاعده کلی برای داشتن پوستی شفاف

5 قاعده کلی برای داشتن پوستی شفاف

بدون شک داشتن پوستی‌ سالم و شفاف از آرزوهای هر خانومیست.. این مقاله که بر اساس آخرین مقالات مجله پر طرفداره پوست و زیباییی Allure تهیه شده , ۵ قاعده اصلی‌ برای شفاف سازیِ پوست و درمان آکنه را به شما یاد میدهد....

5 استفاده عجیب از سیر که تاکنون نمی دانستید!

5 استفاده عجیب از سیر که تاکنون نمی دانستید!

ترکیبات فعال در سیر با اسید آراشیدونیک تعامل داشته یک اسید چرب امگا در گوست وابسته با پسوریازیس ایجاد می کند. روغن سیر می تواند مستقیما روی نواحی با دوبار استفاده در روز تاثیر بگذارد.

پوستی زیبا با ماسک خیار

پوستی زیبا با ماسک خیار

پوست، علاوه بر زیبایی از ورود هرگونه آسیبی به اعضای داخلی و خارجی بدن محافظت می کند. حدود ۹۰درصد از وزن خیار را آب تشکیل می دهد و به این خاطر به عنوان یک خنک کننده به کار می رود.

چگونه بدون ورزش کالری بسوزانیم..

چگونه بدون ورزش کالری بسوزانیم..

اگرچه ورزش یکی‌ از راه‌های بسیار خوب برای سوزاندنِ کالری و تناسب اندام شما می‌باشد با این وجود راه‌های دیگری نیز برای سوزاندنِ چربی‌ اضافه بدن شما وجود دارد به عنوان مثال برخی‌ از مواد غذایی میتوانند تا حد زیادی با افزایش متابولیسم و سوخت و ساز بدن شما به این پروسه کمک کنند ..