10 تیر 1392

تکنولوژی برای نسل آینده

تکنولوژی برای نسل آینده

مواد درخشان روز به روز کاربردهای جدیدی پیدا می کنند و در زمینه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. حتی در زندگی روزمره هم به وفور با این مواد سر و کار داریم. به عنوان مثال شما می توانید آنها را در علائم راهنمایی و رانندگی که به صورت شب تاب ساخته شده اند، در صفحه های کامپیوتر خود، در گوشی های هوشمند و تبلت های خود و یا حتی بر روی اسکناس های یورو پیدا کنید. در واقع استفاده از این مواد در تولید این ادوات به نوعی غیرقابل بازگشت است یعنی نمی توان تولید ادوات ذکر شده بدون استفاده از مواد شب تاب را تصور کرد.

 Next Generation

اتحادیه اروپا تکنولوژی مواد شب تاب را به عنوان تکنولوژی آینده شناسایی کرده است، به همین منظور شبکه ای متشکل از 13 موسسه تحقیقاتی و صنعتی را به عنوان مراکزی که مسئول آموزش افراد جوان و با استعداد هستند درنظر گرفته است. با این کار آنها سعی دارند افرادی که در این مراکز آموزش می بینند به عنوان رهبران تکنولوژی آینده معرفی کنند. بدین منظور بودجه ای برابر با 3.6 میلیون یورو برای چهارسال تحقیق و پژوهش بر روی مواد درخشان درنظر گرفته شده است. انگیزه این سرمایه گذاری کمک به صنعت اتحادیه اروپا برای پیشتازی در زمینه مواد شب تاب به عنوان نسل آینده تکنولوژی می باشد.

در این زمینه موسسه ماری کوری یک برنامه آموزشی دقیق و با جزئیات زیاد تهیه کرده و مطابق آن در مقطع دکترا اقدام به پذیرش دانشجو می نماید. هدف آنها در این برنامه جذب دانشجویان با استعداد و محقق که پس زمینه خوبی در زمینه های شیمی، فیزیک، علم مواد داشته و مهارت حل مسئله و مدیریت پروژه که از جمله مهمترین توانایی های یک محقق برای رویارویی با مسائل آینده بوده، است.


پروفسور آنجا ورنا مودرینگ درباره اهمیت استفاده از مواد شب تاب می گوید، تقریبا حدود 20 درصد از انرژی الکتریکی مصرفی به منظور روشنایی استفاده می شود. او در ادامه می گوید، در حدود 50 درصد از نیروگاه های هسته ای را می توان بدون جایگزین کردن آنها با نیروگاه های دیگر حذف کرد به شرطی که از سیستم های روشنایی استفاده کنیم که در آنها از مواد شب تاب استفاده شده است، مثل ال ای دی هایی که به مواد شب تاب مجهز شده اند؛ با این کار ضمن صرفه جویی در مصرف برق و کاهش هزینه های تولید و انتقال برق می توان در جهت حفظ محیط زیست از طریق کاهش آلودگی ناشی از سوخت های فسیلی و یا باقی مانده سوخت هسته ای که محیط زیست را با صدمات جبران ناپذیری روبرو می کند، قدم موثری برداشت.
< <
آخرین های : تازه های تکنولوژی
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
10  چیزی که آرزو داریم روزی اختراع شود

10 چیزی که آرزو داریم روزی اختراع شود

چیزهایی زیادی در این دنیا هست که ما دوست داریم صاحبش باشیم. داشتن تعدادی از آنها امکان پذیر است و برخی هم از آنها هم اختراع شده اند. اختراعات همیشه نیازمند ایده هستند. ایده هایی که فراتر از درک و تفکر همه انسان هاست. هیچکس داشتن WiFi را بر روی موبایلش پیش بینی نکرده بود درسته؟ اما اختراعاتی هستند که می توانند به طور کل زندگی تمام جهانیان را عوض کنند. در لیست ده تایی زیر مثال هایی زده ایم از چیزهایی که آرزو داریم اختراع شوند. اختراع بعضی از آنها امکان پذیر و برخی از آنها فقط یک رویا است.

مدل جدید تلویزیون هوشمند سامسونگ رونمایی شد

مدل جدید تلویزیون هوشمند سامسونگ رونمایی شد

شرکت الکترونیکی سامسونگ کره جنوبی در اقدامی برای محکم کردن جایگاه و پیشتازی خود در بازار تلویزیون های هوشمند و وسایل الکترونیکی، سه شنبه اقدام به رونمایی از طیف وسیعی از مدلهای جدید و پیشرفته تلویزیون های مجهز به اینترنت نمود تا در شرایط رکود اقتصاد جهانی همچنان پیشتاز در این عرصه باشد.

فیبر نوری

فیبر نوری

مخابرات نوری روشی است که در آن اطلاعات توسط پالس های نوری توسط فیبر نوری از یک نقطه به نقطه دیگر انتقال می یابند. در این روش امواج نوری که در واقع امواج الکترومغناطیسی با فرکانس بالا هستند توسط اطلاعاتی که می خواهیم منتقل شوند، تغییر کرده و یا به عبارت دقیق تر مدوله می شود. برای آشنایی بیشتر با مخابرات نوری و شکل گیری فیبر نوری آشنایی با تاریخچه این تکنولوژی جالب توجه خواهد بود.

مرسدس بنز 2014

مرسدس بنز 2014

جدیدترین مدل مرسدس بنز SLS AMG سری Black در اتوشوی LA رونمایی خواهد شد. این مدل که اخیرا به سری Black پیوسته است، تاثیرگذارترین و خوش ساخت ترین عضو مجموعه است و در راستای ارتقای عملکرد و کاهش وزن اتومبیل های آن طراحی شده است. در زیر کاپوت آن یک موتور ارتقا یافته 6/2 لیتری 8 سیلندرv شکل نهفته است. نیروی تولیدی آن 39 اسب بخار افزایش یافته و به 622 اسب بخار رسیده است. محدوده دور موتور از 7200 دور در دقیقه به 8000 دور در دقیقه افزایش یافته است.

آشنایی با اساس کار موبایل

آشنایی با اساس کار موبایل

میلیونها نفر در سرتاسر جهان از گوشی های موبایل استفاده میکنند. همچنین گجتهایی وجود دارد که با استفاده از تلفن همراه خود میتوانید با هرکس روی کره زمین در هر نقطه ای صحبت کنید. امروزه گوشی های موبایل قادر به انجام کارهای متنوعی هستند و هر روز با سرعت زیاد و غیر قابل باوری کارکردهای جدید برای گوشی های موبایل ارائه میشود. از جمله کارکردهای گوشی های همراه بسته به مدل آن، میتوان به ذخیره کردن اطلاعات افراد در گوشی، ذخیره کردن برنامه روزانه خود تا گوشی آن را به شما یادآوری کند، استفاده از ماشین حساب خود گوشی برای محاسبات ساده، دریافت اطلاعات از اینترنت و اتصال به اینترنت، ارسال پیامک، بازی، و کارکردهایی که وسایلی همچون MP3 ها قادر به انجام آن هستند یعنی ضبط و پخش صدا، عکاسی و فیلم برداری و ... اشاره کرد.