5 تیر 1392

ترکیبات سمی موجود در زهر زنبور ویروس HIV را می کشد

ترکیبات سمی موجود در زهر زنبور ویروس HIV را می کشد

همه از نیش زنبور می ترسند، اما محققان دانشگاه واشینگتون اخیرا کشف کرده اند که زهرنیش زنبور می تواند زندگی افراد را نجات دهد: این زهر ویروس HIV را می کشد. ماده سمی ملیتین در زهر زنبور کشف شده است و این ماده به طریقی قادر است درون پوشش محافظ کوچکی که ویروس HIV را احاطه کرده رخنه کرده و آن را نابود کند. معمولا از زمانی که راه های زیادی برای کشتن ویروس های مزمن وجود داشته دیگر چنین خبرهایی زیاد باارزش نیستند، اما اکثر این روش ها سلول های طبیعی که ویروس را احاطه کرده اند را نیز نابود می کنند.

 

محققان دانشگاه واشینگتون  با سوار کردن ملیتین بر روی نانوذرات روشی را کشف کردند. این نانوذرات به محافظ مجهز شده اند که سبب می شود آنها بدون آسیب از سلول های معمولی رد شوند. اما ویروس HIV کوپک تر از نانوذارت است، پس با ملیتین رودرروشده و نابود می شود. به خاطر اینکه این روش به ساختار فیزیکی ویروس HIV حمله می کند، پس راهی برای ویروس باقی نمی ماند که با سازگار کردن خودش دربرابر این نوع درمان مصون شود. این کشف جالب نه تنها منجر به پیشگیری و معالجه HIV می شود، بلکه بیماری های مشابه مثل هپتاتیت  B وC  را نیز درمان می کند.

< <
آخرین های : اخبار و تازه های پزشکی
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

خواه شما برای بارداری اقدام می کنید یا باردار هستید ، راه حل های گیاهی به علت قدمت شان مورد احترام و ایمن هستند. چندین گیاه دارویی به طور گسترده بوسیله ماماها توصیه می شود و برای استفاده در طول دوران بارداری ایمن و سالم تشخیص داده می شود. برخی دیگر بحث برانگیز هستند و هنوز در مورد استفاده از آنها شک و تردید وجود دارد. چهار گیاه زیر بهترین گیاهان دارویی در طول دوران بارداری به شمار می روند. بهتراست به میزان استاندارد از آنها استفاده کنید البته بستگی به وزن و قد و قامت خودتان دارد.

5 استفاده عجیب از سیر که تاکنون نمی دانستید!

5 استفاده عجیب از سیر که تاکنون نمی دانستید!

ترکیبات فعال در سیر با اسید آراشیدونیک تعامل داشته یک اسید چرب امگا در گوست وابسته با پسوریازیس ایجاد می کند. روغن سیر می تواند مستقیما روی نواحی با دوبار استفاده در روز تاثیر بگذارد.

5 قاعده کلی برای داشتن پوستی شفاف

5 قاعده کلی برای داشتن پوستی شفاف

بدون شک داشتن پوستی‌ سالم و شفاف از آرزوهای هر خانومیست.. این مقاله که بر اساس آخرین مقالات مجله پر طرفداره پوست و زیباییی Allure تهیه شده , ۵ قاعده اصلی‌ برای شفاف سازیِ پوست و درمان آکنه را به شما یاد میدهد....

پوستی زیبا با ماسک خیار

پوستی زیبا با ماسک خیار

پوست، علاوه بر زیبایی از ورود هرگونه آسیبی به اعضای داخلی و خارجی بدن محافظت می کند. حدود ۹۰درصد از وزن خیار را آب تشکیل می دهد و به این خاطر به عنوان یک خنک کننده به کار می رود.

چگونه بدون ورزش کالری بسوزانیم..

چگونه بدون ورزش کالری بسوزانیم..

اگرچه ورزش یکی‌ از راه‌های بسیار خوب برای سوزاندنِ کالری و تناسب اندام شما می‌باشد با این وجود راه‌های دیگری نیز برای سوزاندنِ چربی‌ اضافه بدن شما وجود دارد به عنوان مثال برخی‌ از مواد غذایی میتوانند تا حد زیادی با افزایش متابولیسم و سوخت و ساز بدن شما به این پروسه کمک کنند ..