5 تیر 1392

رنگارنگ ترین مناطق روی کره زمین

رنگارنگ ترین مناطق روی کره زمین

ساخته دست بشر یا خلق شده توسط طبیعت، بعضی از مناطق واقعا با رنگ تقدیس شده اند. خواه نورهای شمالی تابیده شده در آسمان باشد، پرندگان خوش رنگ، یا علائم نورانی پر زرق و برق، جهان ما آمیزه ای ناب از سایه ها و رنگ هایی است که قدرت دوباره احیا کردن احساسات شما و بیدار کردن تخیلتان را دارند.

Most Colourful Places on the Globe
آفریقای جنوبی

رنگ و لعاب آفریقای جنوبی فراتر از تخیل است. هر فصلی منظره جالبی از رنگ ها را با خود به همراه دارد، مجموعه ای از صدها نوع متفاوت از رنگ سبز در طول بهار تا رنگ خرمایی، آجری و قرمز در پاییز. واقع شده در جنوبی ترین انتهای جهان، این کشور اینگونه است: آب های فیروزه ای و شن های سفید، مناطق گردشگری جالب، کوه های باشکوه، دره های حاصلخیز و حیات وحش فراوان که در آن هر حیوان و هر گیاهی با انواع رنگ ها و شکل های متفاوت دیده می شود.


موروکو

درموروکو همه چیز آبی است. در سراسر این کشور سایه های متفاوت از این رنگ از فیروزه ای تا لاجورد یافت می شود، از کاشی های راه راه تا آب های لاجورد دریای مدیترانه و موج های آبی مایل به خاکستری اقیانوس اطلس. البته در پالت رنگ های موروکو بیشتر از رنگ آبی وجود دارد: شن های درخشان طلایی که هنگام غروب به رنگ صورتی در می آیند، گونه هایی از زرد و قرمز گرم که مغازه های محلی را پر می کنند همراه با بوهای جالب و روشنی و شهرهای موروکویی پرطروات که با هر رنگی که تصور می کنید همراه شده اند.

کلمبیا

کلمبیا کشور چشم اندازهای جادویی است جاییکه تپه های قهوه سبز شاداب، آب های لاجورد کرانه کارائیب، ساختمان های پاستلی شهرهای مستعمراتی و طبیعت ناب وحشی پالت درخشان نابی از هزاران رنگ را خلق می کند. با مناظر حیرت انگیز، مکان های نابودنشدنی و چشم اندازهای باشکوه، این کشور واقعا یکی از پرارزش ترین مکان های گردشگری  جنوب آفریقاست که سالانه گردشگران بیشتر و بیشتری را جذب می کند.

هلند

باید بگوییم با وجود اینکه رنگ نارنجی روشن رنگ ملی این کشور است سبک زندگی آنها رنگارنگ است. هلند سرزمین خانه های رنگی است که هر دری (یا کل خانه) با یک رنگ متفاوت است، چندین هکتار زمین های پر از گل، سواحل طولانی طلایی و مناظر ناب روستایی. جای شگفتی نیست که هلند خانه  نقاشان مشهور جهان مثل رامبراند، ورمیه، ون  گوک و کونینگ بوده است.


 پرو

تنها مردم کشور نیستند که پرو را تبدیل به یکی از ناب ترین مکان های روی زمین کرده اند. مردم پرو لباس های متنوع سنتی روشن که با بافت های متنوع تزئین شده در جشنواره های سنتی یا در برنامه های روزانه می پوشند که رنگ های بیشتری را به تصویر این کشور اضافه می کند، اما طبیعت استثنایی این کشور هم هست که چنین طیف رنگ های جذابی را خلق می کند. سلسله کوه های خوش منظره،  آتش فشان ها، سواحل و جنگل هایی که با گروه پرندگان خوش رنگ و گیاهان وحشی رنگارنگ مخلوط شده اند پرو را تبدیل به یکی از رنگارنگ ترین مکان های گردشگری جهان کرده اند.


نروژ

نروژ که تعداد زیادی از افراد آن را زیباترین مکان روی زمین می دانند یکی از شگفتی های طبیعی جهان است. طبیعت باشکوه ملبس با رنگ های متنوعی که به حس و حال و فصل هایش و عرض جغرافیایی مربوط می شود، برای گردشگران، عکاسان و هنرمندان مثل یک آهن ربا بوده است. آنها از سراسر جهان به هلند می آیند تا مناظر و چشم اندازهایش را تحسین کنند. از آب دره های باشکوه که با رنگ های آبی و سبز می درخشند تا نورهای شمالی درخشان در آسمان، نروژ یک کشور زیبا و پرجذبه برای مسافرت محسوب می شود.


هند

هرکسی که به هند رفته باید تایید کند که هند کشور رنگ هاست. هرچیزی در اینجا رنگی به نظر می آید- خیابان ها، غذا، مردم، مناظر. ظاهرا درکنار این جنبه های زیبایی شناسی، رنگ ها بخش مهمی از فرهنگ، مذهب و مناسبت ها در هند هستند، درجایی که هر کدام از آنها معنای نمادینی دارنند و نشانه فضیلت ها، احساسات و یا خدایات مختلف هستند.


ژاپن
با علامت های نئون چشمک زن شهرهای ژاپن، جوان هایی که با لباس های خنده دار رنگارنگ شهر توکیو را اشغال کرده اند، یا این فرش صورتی شکوفه های گیلاس که در فصل بهار کل کشور را می پوشاند، ژاپن خانه تریلیون ها رنگ است. از معابد تاریخی، روستاهای دوردست، و جزایر خوش رنگ در جنوب و کوه های پوشیده از برف در شمال و کلان شهرهای بزرگ پر جنب و جوش، یک بازدید از ژاپن ذهن شما را با رنگ های فراموش نشندنی و خاطرات ناب پر خواهد کرد.

< <
آخرین های : مسافرت
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
مختصری در مورد ماسوله

مختصری در مورد ماسوله

روستای تاریخی و زیبای ماسوله در جنوب غربی شهرستان فومن و در 63 کیلومتری شهر رشت واقع شده است. این روستا که به سبب نوع معماری خانه هایش شهرتی جهانی یافته است.

زیباترین بناهای باستانی جهان

زیباترین بناهای باستانی جهان

ساختمان و البته ساختمان های بزرگ همیشه مورد توجه توریست های سراسر جهان بوده اند! مردم زیادی در جهان برای تورهای دور جهان برنامه ریزی می کنند اما اولیتشان دیدن شهرها نیست بلکه بناها و سازه هایی که آرزوی دیدنش را دارند. این مقاله قرار است نگاهی داشته باشد به یک تور جهانی از زیباترین بناهای باستانی در سراسر جهان. بعضی از آنها بیش از 500 سال از زمان ساختشان می گذرد.

ایده های مسافرت در ایران - شیراز

ایده های مسافرت در ایران - شیراز

شیراز، مرکز استان فارس و گنجینه ای از فرهنگ ایرانی است. همچنین پایتخت سابق ایران، در دوران سلسله زند (1747-1779)، و همچنین مشهور به زادگاه شاعران بزرگ فارسی حافظ و سعدی. همچنین گفته می شود که منشاء یکی از بهترین شراب ها در جهان به نام Syrah است. این شهرستان در نیمه جنوبی ایران واقع شده و دارای جمعیتی حدود دو میلیون نفر است..

بهترین مکان ها با زیبایی طبیعی

بهترین مکان ها با زیبایی طبیعی

هرتعداد هنرمند با استعداد هم که جمع بشوند نمی توانند با خلاقیت و زیبایی های طبیعت رقابت کنند. جهانی که ما در آن زندگی می کنیم به طرز حیرت انگیزی زیباست، اما ما چنان درگیر مشغله هایمان هستیم که زمان کافی برای استراحت و تحسین زیبایی های اطرافمان نداریم. در این متن لیست ده صحنه زیبای طبیعت را آورده ایم که شما هم بتوانید از آنها لذت ببرید.

رنگارنگ ترین مناطق روی کره زمین

رنگارنگ ترین مناطق روی کره زمین

ساخته دست بشر یا خلق شده توسط طبیعت، بعضی از مناطق واقعا با رنگ تقدیس شده اند. خواه نورهای شمالی تابیده شده در آسمان باشد، پرندگان خوش رنگ، یا علائم نورانی پر زرق و برق، جهان ما آمیزه ای ناب از سایه ها و رنگ هایی است که قدرت دوباره احیا کردن احساسات شما و بیدار کردن تخیلتان را دارند.