27 خرداد 1392

10 میوه و سبزی برای داشتن دندان های سالم و روشن

10 میوه و سبزی برای داشتن دندان های سالم و روشن

باکتری موجود در دهانتان می تواند دندان هایتان را خراب کند، خصوصا اگر به طور مداوم بدون مسواک زدن و شستشو با آب غذا بخورید یا اجازه دهید خرده های غذا در دهانتان باقی بماند. پس هر وعده غذای خود را با خوردن میوه ها و سبزیجات خام پایان دهید. با این کار از دندان هایتان محافظت می کنید، چونکه این مواد حاوی آب زیادی هستند که کمک می کند دندان و لثه تمیز بماند.برخی از سبزیجات و میوه ها به خاطر مزایای خاص برای دندان ها شناخته شده اند. اینجا لیست ده میوه و سبزی برتر برای سلامت دندان را معرفی می کنیم. این میوه ها را بخورید تا دندان های سالمی داشته باشید.

Top Fruits  For Healthy Brighten Teeth
زندگی سالم همواره با خوردن میوه و سبزیجات عجین شده است. خوردن میوه یک روش موثر برای ایمنی بدن و نیز حفظ سلامت دندان هاست. میوه ها و سبزیجات سلامت دهان و دندان را بهبود می بخشند، پس باید آنها را در برنامه غذایی روزانه تان قرار دهید. ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان ها موجود در این میوه ها از دندان ها و لثه هایتان محافظت می کنند. زمان و نحوه غذاهای اصلی خوردن و نوشیدن نوشیدنی ها بر روی سلامت دهانتان تاثیر می گذارد. باکتری موجود در دهانتان می تواند دندان هایتان را خراب کند، خصوصا اگر به طور مداوم بدون مسواک زدن و شستشو با آب غذا بخورید یا اجازه دهید خرده های غذا در دهانتان باقی بماند. پس هر وعده غذای خود را با خوردن میوه ها و سبزیجات خام پایان دهید. با این کار از دندان هایتان محافظت می کنید، چونکه این مواد حاوی آب زیادی هستند که کمک می کند دندان و لثه تمیز بماند.برخی از سبزیجات و میوه ها به خاطر مزایای خاص برای دندان ها شناخته شده اند.


 اینجا لیست ده میوه و سبزی برتر برای سلامت دندان را معرفی می کنیم. این میوه ها را بخورید تا دندان های سالمی داشته باشید.


1. توت فرنگی :
توت فرنگی سفید کننده قوی دندان هاست که هم حاوی astringent و هم ویتامین C است. Astringent در توت فرنگی به طور موثری به از بین بردن لک های روی سطح دندان کمک کرده حال آنکه ویتامین C با پاک کردن پلاک ها دندان ها را تمیز می کند. این میوه تازه حاوی مالیک اسید است که در نقش یک astringent که بی رنگی سطح دندان را از بین می برد عمل می کند. این میوه اگر با جوش شیرین ترکیب شود تبدیل به تمیز کننده طبیعی دندان هایتان می شود. یک توت فرنگی را له کرده و با جوش شیرین مخلوط کنید. با استفاده از یک مسواک نرم این مخلوط را روی دندان ها بمالید. 5دقیقه صبر کنید بعد مسواک معمولی زده و دهانتان را بشویید.


2. سیبب: سیب جایگزین مسواک نیست، اما گاز زدن و جویدن سیب تولید بزاق در دهانتان را تحریک می کند و همین طرو با پایین آوردن سطح باکتری در دهان از پوسیدگی دندان ها می کاهد. سیب همچنین حاوی اسید مالیک است، یک ماده شیمیایی در مواد سفید کننده دندان استفاده می شود که به از بین بردن لکه ها کمک می کند. سیب به تمیز کردن نقطه های زرد رنگ روی دندان نیز کمک می کند. بهتر است همیشه به جای خوردن آب سیب خود میوه را بخورید و پوست کندن سیب نیز مزایای مفیدی که برای دندان دارد را از دست می دهد.3. موز : موز که سرشار از ویتامین ها، مواد معدنی و پتاسیم است فواید خوبی برای دندان ها دارد. این میوه به دندان نمی چسبد و بخش داخلی پوست موز برای سفیدکردن دندان ها خوب است. سفید کردن دندان ها با پوست موز سالم و مطمئن است، چونکه پوست موز منبع شگفت انگیزی از ویتامین ها و مواد معدنی است. پوست موز سایندگی که دیگر سفیدکننده های طبیعی دارد را نداشته و همچنین یک سفیدکننده ارزان قیمت است. برای این کار یک تکه از پوست موز را برداشته و بخش داخلی اش را به آرامی روی دندان هایتان بمالید. مواد معدنی داخل پوست موز نظیر پتاسیم، منیزیم و منگنز جذب دندان ها شده و آنها را سفید می کند.


4. هندوانه : ایا می دانستید هنداونه دندان ها را قوی کرده و قطعا دندان ها و لثه ها را تمیز می کند؟ چگونه چنین چیزی امکان دارد؟ این میوه حاوی ویتامین C است. این میوه تابستانی که غنی از ویتامین C می باشد مزایای بسیار زیادی برای دندان و لثه دارد. خاصیت آنتی اکسیدانی دارد که از فساد سلول ها جلوگیری کرده و سلامت لثه ها را تضمین می کند. مصرف کافی میوه ها و سبزیجات سلامت دهان را بهبود بخشیده و بیماری های لثه را کاهش می دهد.5. پرتقال : به خاطر کلسیم و ویتامین C پرتقال بخورید. نوشیدن یک لیوان آب پرتقال روزانه کلسیم روزانه بدنتان را کامل کرده و سبب می شود دندان های قوی تری داشته باشید. پرتقال یک انتخاب عالی برای سلامت دندان و لثه است. اسیدسیتریک موجود در پرتقال کمک می کند میزان اسیدیته در دهانتان کنترل شود، خصوصا ساخت بزاق در دهان که شستشو دهنده کل دهان است را تحریک می کند. سفیدی داخل پوست پرتقال که البیدو نام دارد حاوی ترکیباتی شامل ویتامین C ، لیمونن، glucarate، پکتین، و فیبر حل شدنی است. یک پرتقال را پوست کنده و البیدو را به کل دندان ها بمالید. دهان را با آب شسته یا مسواک بزنید. اگر خواستید با یک تکه دیگر از پوست دوباره این کار را انجام دهید.


6. آناناس : آناناس هم به سفید شدن دندان ها کمک می کند. مقدار بالای ویتامین C در آناناس از تشکیل پلاک ها و بیماری های لثه جلوگیری می کند. با خوردن آناناس لثه های قوی تری خواهید داشت و برای سال های بعد هم این سفتی حفظ خواهد شد. لثه ها برای حفظ سلامتی تان خیلی اهمیت دارند. تحقیقات نشان داده که آنزیم بروملین در آناناس مانند پاک کننده طبیعی لکه ها عمل می کند. بروملین به شکستن پلاک ها نیز کمک می کند، یک غشا چسبنده از باکتری که روی دندان ها انباشته می شود. باکتری موجود در پلاک ها اسیدی تولید می کند که می تواند موجب فرسایش مینای دندان شده و در نتیجه مراقبت های دندانپزشکی ضروری می شود

7. خیار: خیار گیاهی است که به مقدار زیاد کشت می شود و از خانواده صیفی جات شناخته می شود. آب خیار برای کسانی که مشکلات لثه ای دارند خصوصا در موارد pyorrhea (چرک دندان) مفید است. خیار منبع خوبی از فیبر غذایی مجسوب می شود و این فیبر دندان ها و لثه ها را ماساژ می دهد.


8. هویج : هویج حاوی ویتامین A است که برای سلامت مینای دندان لازم است. خوردن هویج خام بزاق دهان را تحریک کرده و به صورت طبیعی دهان را تمیز می کند. هویج یک ساینده طبیعی است که به از بین بردن کثیفی ها و پلاک ها از دهان و دندان کمک می کند. همچنین مقدار زیادی بزاق تولید می کند که لکه ها را از روی دندان پاک می کند. مواد معدنی موجود در هویج به کشتن جرم های دهان کمک کرده و از فساد دندان ها جلوگیری می کند.
9. کرفس : کرفس یک اسلحه موثر در برابر باکتری های داخل دهانتان است. کرفس ریش ریش، رنگ خیلی کمرنگی دارد و بیشترش از آب تشکیل شده است و به خوبی دهان را تمیز می کند. خوردن کرفس پلاک هایی که روی دندان هایتان منزل کرده اند را برمی دارد. همچنین به تمیزی شیارهای بین دندان ها کمک می کند و آنها را از باقیمانده غذا و جرم محافظت می کند.


10. سیر : سیر در کنار نیرومند کردن تنفس شما، وقتی پای دندان درد وسط می آید قطعا یک دوست قوی محسوب می شود. سیر یک درمان طبیعی خانگی برای درد حاصل از درآمدن دندان عقل است و درد و ورم دندان را بهبود می بخشد. برای درمان دندان درد یک سیر را پوست کنده و به طور مستقیم روی دندانی که درد می کند قرار دهید. این کار تا موقعی که بتوانید به دندان پزشکی رفته و مشکلتان را حل کنید درد را کاهش می دهد.< <
آخرین های : تغذیه و تناسب اندام
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

خواه شما برای بارداری اقدام می کنید یا باردار هستید ، راه حل های گیاهی به علت قدمت شان مورد احترام و ایمن هستند. چندین گیاه دارویی به طور گسترده بوسیله ماماها توصیه می شود و برای استفاده در طول دوران بارداری ایمن و سالم تشخیص داده می شود. برخی دیگر بحث برانگیز هستند و هنوز در مورد استفاده از آنها شک و تردید وجود دارد. چهار گیاه زیر بهترین گیاهان دارویی در طول دوران بارداری به شمار می روند. بهتراست به میزان استاندارد از آنها استفاده کنید البته بستگی به وزن و قد و قامت خودتان دارد.

درمان گیاهی بیماری های اعصاب و روان

درمان گیاهی بیماری های اعصاب و روان

درمان تحریک پذیری اعمال عصبی، افسردگی یا دپرسیون عصبی و اضطراب توسط گیاهان دارویی...

راههای طلایی برای داشتن شکمی صاف و زیبا

راههای طلایی برای داشتن شکمی صاف و زیبا

اگر نگران این هستید که چرا تمرینات ورزشی روی اندامتان اثری ندارد ؟ شاید نکته ای را جا انداختید .در ابن مقاله چند راه ساده برای اثر بخشی بهتر برای شما تهیه کردیم...

رژیم غذایی آدریانا لیما چگونه است؟

رژیم غذایی آدریانا لیما چگونه است؟

رژیم غذایی آدریانا لیما دیوانه کننده است. آیا رژیم غذایی آدریانا لیما به شما کمک می کند که در طول دو هفته ده پوند وزن کم کنید؟آیا رژیم غذایی آدریانا لیما به شما کمک می کند که در طول سه روز ده پوند وزن کم کنید/.و آیا رژیم غذایی آدریانا لیما به شما کمک می کند که در طول یک ماه 20 پوند وزن کم کنید؟

ده غذای پرکالری که هیچ وقت نباید قبل از خواب بخورید

ده غذای پرکالری که هیچ وقت نباید قبل از خواب بخورید

همه ما می دانیم که نباید با شکم پر بخوابیم. بدن ما بعد از یک روز سخت در محل کار یا دانشگاه، نیاز به استراحت از فعالیت هایی دارد که بدن در طول روز انجام می دهد، و سیستم گوارشی نیز از این قاعده مستثنی نیست. همچنین خوردن وعده های چرب قبل از خواب می تواند سبب سوزش معده شود. با این حال اگر واقعا می خواهید قبل از خواب چیزی بخورید پس بهترین کار را کرده و وعده ای سبک بخورید، و حداقل دو تا سه ساعت قبل از رفتن به رختخواب غذا بخورید.