21 خرداد 1392

غلبه بر استرس در زنان(سری 1)

غلبه بر استرس در زنان(سری 1)

مسئله ای که با استرس در ارتباط است این است که آن یک قاتل ساکت و مرموز است. اغلب متخصصان موافقند که استرس ریشه بسیاری از بیماری های مزمن شناخته شده برای مردان است و زمانیکه درمان نشود می تواند به مشکلات مربوط به سلامتی مانند چاقی ، بیماری های قلبی ، فشار خون و بسیاری دیگر سبب شود.

Stress Solutions for Womenتحقیقات نشان داده که زنان کارمند استرس بیشتری را نسبت به مردان تجربه می کنند.همچنین شواهدی وجود دارد که زنان از استرس های مربوط به محیط کاری در خانه نسبت به شرکایشان بیشتر تاثیر می بینند.دلیل این موضوع این است که مسئولیت های زنان در محل کار پایان ندارد. این برای مردان طبیعی است که زمانیکه از سرکار به خانه باز می گردند یک بطری نوشیدنی در دست می گیرند و در کاناپه مقابل تلویزیون لم می دهند و تلویزیون تماشا می کنند اما اغلب زنان هنوز هم در حال انجام کارهای خانه هستند مانند آماده کردن شام و مراقبت از تکالیف خانگی کودکانشان. در حالیکه هیچ چیز اشتباهی با این وظایف نیست زنانی که فشار بیشتری روی خود تحمل می کنند با انجام دادن کارهایی که هم در خانه دارند و هم وظایف محوله در محل کار باید فرصتی برای استراحت داشته باشند تا بتوانند بر استرس غلبه کنند.مسئله ای که با استرس در ارتباط است این است که آن یک قاتل ساکت و مرموز است. اغلب متخصصان موافقند که استرس ریشه بسیاری از بیماری های مزمن شناخته شده برای مردان است و زمانیکه درمان نشود می تواند به مشکلات مربوط به سلامتی مانند چاقی ، بیماری های قلبی ، فشار خون و بسیاری دیگر سبب شود. 


 استرس نه تنها سلامتی زنان را تحت تاثیر قرار می دهد بلکه زمان او را در رابطه با خانواده اش می گیرد. زمانیکه نوبت به یک زمان پایانی برای یک کار یا ارائه یک پروژه می رسد یک مادر معمولا تمام زمان خود را در سرکار صرف م یکند. در این مواقع ، او کیفیت زمانی را که باید با بچه ها بگذراند از دست می دهد. و زمانیکه نوبت به انجام وظایف خانه داری اش می رسد که مثلا برای خانواده اش غذا آماده کند از خستگی مفرط رنج می برد.استرس همچنین می تواند بر خلق و خوی زنان تاثیر بگذارید. زمانیکه از سرکار به خانه می رسد او ممکن است هم از لحاظ فیزیکی و هم ذهنی خسته باشد و نتواند از زمان باقیمانده برای لذت بردن با شوهر و فرزندانش استفاده کند.برخی مادرها ممکن است سعی کنند با استرس بجنگند ، اما اغلب مواقع ، آنها هستند که جنگ را مغلوبه می بازند. پس یک مادر شاغل برای مقابله با استرس باید چکار کند تا بتواند زنی باشد که باید با شوهر و فرزندانش با آرامش برخورد کند؟زمانیکه صحبت در مورد استرس های مربوط به کار پیش می آید ، اولین نکته این است که کارتان را در محل کارتان بگذارید و بیرون بیایید. شاید این مسئله گفتنش راحت تر از انجام دادنش باشد مخصوصا از آنجائیکه زنان دوست دارند نقش یک سوپر زن را بازی کنند وهر کاری را در وقت محوله انجام دهند.

 
به هر حال ، همانطور که شما کارهای خانه را به محل کارتان نمی آورید ، پس باید مسائل کاری تان را نیز در محل کار بگذارید تا بتوانید به کارهای خانه تان برسید. چه مجرد باشید و چه متاهل ، شما باید به خانه رفتن را به عنوان پاداشی در نظر بگیرید که تمام روز در محل کار بوده اید نه کاری که باید و مجبور به انجامش هستید.


< <
آخرین های : اخبار و تازه های پزشکی
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

خواه شما برای بارداری اقدام می کنید یا باردار هستید ، راه حل های گیاهی به علت قدمت شان مورد احترام و ایمن هستند. چندین گیاه دارویی به طور گسترده بوسیله ماماها توصیه می شود و برای استفاده در طول دوران بارداری ایمن و سالم تشخیص داده می شود. برخی دیگر بحث برانگیز هستند و هنوز در مورد استفاده از آنها شک و تردید وجود دارد. چهار گیاه زیر بهترین گیاهان دارویی در طول دوران بارداری به شمار می روند. بهتراست به میزان استاندارد از آنها استفاده کنید البته بستگی به وزن و قد و قامت خودتان دارد.

5 استفاده عجیب از سیر که تاکنون نمی دانستید!

5 استفاده عجیب از سیر که تاکنون نمی دانستید!

ترکیبات فعال در سیر با اسید آراشیدونیک تعامل داشته یک اسید چرب امگا در گوست وابسته با پسوریازیس ایجاد می کند. روغن سیر می تواند مستقیما روی نواحی با دوبار استفاده در روز تاثیر بگذارد.

5 قاعده کلی برای داشتن پوستی شفاف

5 قاعده کلی برای داشتن پوستی شفاف

بدون شک داشتن پوستی‌ سالم و شفاف از آرزوهای هر خانومیست.. این مقاله که بر اساس آخرین مقالات مجله پر طرفداره پوست و زیباییی Allure تهیه شده , ۵ قاعده اصلی‌ برای شفاف سازیِ پوست و درمان آکنه را به شما یاد میدهد....

پوستی زیبا با ماسک خیار

پوستی زیبا با ماسک خیار

پوست، علاوه بر زیبایی از ورود هرگونه آسیبی به اعضای داخلی و خارجی بدن محافظت می کند. حدود ۹۰درصد از وزن خیار را آب تشکیل می دهد و به این خاطر به عنوان یک خنک کننده به کار می رود.

چگونه بدون ورزش کالری بسوزانیم..

چگونه بدون ورزش کالری بسوزانیم..

اگرچه ورزش یکی‌ از راه‌های بسیار خوب برای سوزاندنِ کالری و تناسب اندام شما می‌باشد با این وجود راه‌های دیگری نیز برای سوزاندنِ چربی‌ اضافه بدن شما وجود دارد به عنوان مثال برخی‌ از مواد غذایی میتوانند تا حد زیادی با افزایش متابولیسم و سوخت و ساز بدن شما به این پروسه کمک کنند ..