20 خرداد 1392

فاصله سنی زیاد در روابط زن و مرد

فاصله سنی زیاد در روابط زن و مرد

درحقیقت فاصله سنی گاهی اوقات هم تاثیر خیلی مثبتی بر روی هم زن و هم مرد می گذارد. اغلب اوقات دیده شده که زوج جوان تر انرژی و شور و شوق زیادی را وارد زندگی زوج مسن تر می کند. در همان زمان زوج مسن تر ثبات احساسی که فرد جوان تر بدان نیاز دارد را تامین می کند. پس اینجا برای تمام افرادی که درمورد این مشکلات رابطه و فاصله سنی زیاد نگرانی دارند چند نصیحت مفید داریم.

Age Difference In Relationships

ما هروقت که درباره فاصله سنی زیاد در روابط زن و مرد حرف می زنیم یادی هم از زوج معروف سلبریتی دمی مور و اشتون کوچر می کنیم. رابطه موفقی که زمانی با هم داشتند علی رغم فاصله سنی زیادشان یک شگفتی بود


 آیا تفاوت سنی در روابط زن و مرد مهم است؟خوب جواب بستگی به اساس و شالوده رابطه دارد.
اگر هر دو نفر وقتی وارد رابطه می شوند درمورد قصد و نیتشان صادق باشند فاصله سنی زیاد مساله بزرگی نیست. اگر مردی مسن تر برای به دست آوردن دوباره اعتماد به نفس خود در جستجوی زن جوانی است او هنوز هم به دنبال رابطه جنسی است. یا اگر مردی جوان می خواهد با زنی جوان به خاطر تضمین آینده و امنیتش ارتباط برقرار کند این نوع رابطه از همان آغاز سرنوشت بدش مشخص است. بااین وجود اگر این رابطه براساس علایق و ارزش های مشترک و همراه با عشق زیاد باشد، پس این دو نفر علی رغم فاصله سنی آماده اند تا در برابر آزمون های زمان ایستادگی کنند.

درحقیقت فاصله سنی گاهی اوقات هم تاثیر خیلی مثبتی بر روی هم زن و هم مرد می گذارد. اغلب اوقات دیده شده که زوج جوان تر انرژی و شور و شوق زیادی را وارد زندگی زوج مسن تر می کند. در همان زمان زوج مسن تر ثبات احساسی که فرد جوان تر بدان نیاز دارد را تامین می کند. از طرف دیگر فاصله سنی خصوصا در موقعیت های اجتماعی می تواند خیلی چالش برانگیز باشد، مثلا درجاهایی که برای هر دو نفر خیلی سخت است که خودشان را با دوستان و خانواده یکدیگر وفق دهند. پس اینجا برای تمام افرادی که درمورد این مشکلات رابطه و فاصله سنی زیاد نگرانی دارند چند نصیحت مفید داریم.نحوه برخورد کردن با شریک زندگی در روابطی با فاصله سنی زیاد

وقتی که فاصله سنی زیادی با شریک زندگی تان دارید، اولین چیزی که باید به خاطر داشته باشید این است که «سن تنها یک عدد است» و ازش پیروی کنید. اگر شریک زندگی تان جوان تر است در مورد او برای دوستان یا خانواده تان لاف نزده و فخر فروشی نکنید. زمانیکه با او صحبت می کنید از رفتار کردن مثل پدر و مادر بپرهیزید. شما زن یا شوهرش هستید پس باید مثل همسر یا شوهر با او رفتار کنید. در مواردی که شریک زندگی تان پیرتر است برعکس موارد بالا صادق است. شما با هم مساوی هستید.

برای زن های مسن تری که با مردان جوان تر ازدواج می کنند فاصله سنی زیاد می تواند ناامنی های زیادی ایجاد کند. زن مسن احتمالا همیشه نگران این است که زن جوان تری مردش را بدزدد. و اگر زن جوان تر باشد و مرد پیرتر ممکن است همین احساسات را تجربه کند. این مورد می تواند مشکلات زیادی در رابطه با عزت نفس شخص به وجود آورد. در موراد اینچنینی، کار درست این است که دو طرف با هم صحبت کرده و با اعمال و حرف ها در مورد عشقشان به یکدیگر اطمینان دوباره به هم بدهند.مشکل دیگر زوج هایی با فاصله زیاد عدم تفاهمشان در سلیقه شان در مورد موسیقی، فیلم یا تلویزیون است. زوج مسن تر شاید دوست داشته باشد داخل خانه کتاب خوانده یا تلویزیون تماشا کند. از طرف دیگر فرد جوان تر احتمالا همیشه آماده فعالیت های بیرون از خانه مثل رفتن به گردش یا بازی های ورزشی باشد. درچنین مواردی زوج ها نباید مشکلات عدم تفاهم را بزرگ جلوه دهند، چراکه چنین تفاوت هایی در زوج های همسن نیز دیده می شود. بهترین کار این است که آخر هفته را به برنامه ای که زن یا مرد دوست دارد مشغول شوند و هفته بعد را به انتخاب نفر دیگر اختصاص دهند.

درست مثل هر رابطه نرمال سالم دیگری رابطه ای با تفاوت سنی زیاد نیز مستلزم الزامات و تعهدات زیاد از سوی دو طرف است. همیشه افرادی وجود دارند که شاید دوست یا خانواده تان هم باشند و در مورد فاصله سنی قابل قبول بهتان بگویند و حتی ممکن است تحت فشارتان بگذارند که دوباره فکر کنید. درچنین موقعیت هایی ماندن با شریکتان و یادآوری کردن به خود که تفاهم مهم تر از یک عدد است می تواند کاری کنید رابطه تان از هم نپاشد.< <
آخرین های : دوستی و رابطه
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
50 نکته ای که مردان دوست دارند زنان آنها را بدانند

50 نکته ای که مردان دوست دارند زنان آنها را بدانند

آیا می دانستید بزرگ ترین چیزی که مردها را منزجر و سرد می کند دیدن سیگار کشیدن زن ها است و بزرگ ترین چیزی که مردان را برمی انگیزاند و هیجان زده می کند ورزش کردن و داشتن فعالیت بدنی زنان است...؟!

10 نشانه ای که می توانید بفهمید مردی به شما جذب شده است

10 نشانه ای که می توانید بفهمید مردی به شما جذب شده است

بسیاری از زنان در واژه ها و کلماتی که مردان به کار می برند به دنبال آن هستند که ببینند مرد مورد نظرشان به طرف آنها جذب شده است یا نه. در اینجا به قسمتهایی از زبان بدن مردان اشاره می کنیم که زمانیکه به طرف شما جذب شدند برای تان کاملا مشخص شود:

10 چیزی که مردها از زن ها می خواهند

10 چیزی که مردها از زن ها می خواهند

شاید فکر کنید مغز مردان در مقایسه با زنان زیاد پیچیده نیست، اما گاهی اوقات مردان نیز چیزهای غریبی که زن ها «احساسات» می نامند را تجربه می کنند. (بله این حقیقت دارد). پس اینجا صاف و ساده چیزهایی که مردان از زنان می خواهند را نام می بریم، اما آنها انقدر لجوج و سرسخت هستند که خودشان از زن ها در خواست نمی کنند.

باورتان نمی شود مردها از این خصوصیات زنان خوششان بیاید!

باورتان نمی شود مردها از این خصوصیات زنان خوششان بیاید!

ممکن است موهای خیس برای شما کلافه کننده باشد چون به هرجایی می چسبد. اما برای مردان نشان دهنده یک چهره جذاب و تحریک کننده است.

10 نشانه ای که بهتان می گوید شوهرتان به شما خیانت می کند!

10 نشانه ای که بهتان می گوید شوهرتان به شما خیانت می کند!

ما در دورانی زندگی می کنیم خبرها و داستان های زیادی در مور خیانت زن و شوهرها می شنویم. چیزی که اکثر زوج ها از آن هراس دارند. همه زوج ها چه زن و شوهر باشند چه نامزد باشند دوست دارند....