16 خرداد 1392

رشته های دانشگاهی عجیب غریب

رشته های دانشگاهی عجیب غریب

آیا شما از آن دسته از افرادی هستند که می خواهید متفاوت با بقیه باشید؟ اگر می خواهید فرد خاصی باشید، پس چرا در رشته های یکنواخت و معمولی زبان انگیسی و ریاضی تحصیل می کنید؟ متن زیر را بخوانید تا ببینید چه رشته های درسی خنده داری در جهان وجود دارد که می توانید انتخاب کنید. اینجا لیست ده رشته عجیب و غریب دانشگاهی را معرفی کرده ایم.

Top  Bizarre University Courses


1. سیاست های بیانسه
دانشگاه رویترز در نیوجرسی به عنوان بخشی از دایره مطالعات جنسیت و زنانشان امسال این رشته جدید را راه انداخت. در این رشته موسیقی و هنر بیانسه به عنوان ذره بین هایی برای کشف سیاست های جنسیتی زنانه و مردانه نسل آمریکایی استفاده می شوند. عناوین این رشته شامل وسعت کنترل بیانسه بر روی زیبایی شناسی خودش، اینکه اندام او قدرتمند یا اینکه عادی و کلیشه ای است، و اجراهای مهیج او در نقش یار شفیقش ساشا فییرس. شوهر بیانسه نیز یکی از موضوعات درسی این رشته دانشگاهی است. دانشگاه جورج تاون نیز تازگی به دانشجویان فرصتی داده در رشته روانشناسی هیپ هاپ: جی زی تحصیل کنند.2. هری پاترو سن خیال
هری پاتر در دانشگاه دورهام ارائه می شود. این رشته بر روی مفهوم آموزشی، فرهنگی و اجتماعی تاکید می کند، اما هیچ کلمه ای برای توضیح اینکه Expelliarmus قرار است برای دانشجویان ضعیف تدریس شود وجود ندارد. این رشته که برای اولین بار ارائه می شود بر روی آثار جی کی رولینگ فوکوس کرده و این رشته به پیش نیازهای درسی مثل «مفهوم آموزشی، فرهنگی و اجتماعی و فهم برخی دلایل برای شهرت هری پاتر» نیاز دارد و هری پاتر را به عنوان رابطه سیستم آموزشی امروز ما می شناسد.

3. هنر پیاده روی
هنر پیاده روی شاید برای بعضی ها مثل یک چیز عادی به نظر برسد، و برای بعضی شاید امری بدیهی باشد که بدون فکر کردن انجامش می دهند. اما برای دکتر کن کفر پروفسور زبان های مدرن در کالج مرکزی کنتاکی اینگونه نیست. او کلاسی را اداره می کند که به فهم «طراحی جسمانی و قابل فهم در طبیعت بیرونی و درونی»  اختصاص دارد. که این درس ابندا توسط امانوئل کنت به تفصیل شرح داده شد.جدا از پیاده روی عادی که او با دانشجویانش در نزدیکی باترفیلد پریویل و مناطق اطرافش راه می روند، پروفسور برای آنها تکلیف پیاده روی تنها تعیین می کند تا آنها واقعا تفاوت های انواع پیاده روی را درک و تحسین کنند.4. الهیات خوردن
غذا خوردن یک عمل واجب برای زنده ماندن بشر است. در این موضوع جای هیچ بحثی نیست. از زمانی که خوردن بخشی از زندگی بشر شد، باید برخی استنباطات وابسته به علوم الهی نیز به وجود می آمد!به هرحال دانشگاه لویولا می خواهد این ارتباط حل نشدنی بین خوردن و خدا که برای انعکاس آن لازم است را به نتیجه برساند. در این رشته اکتشافی به دانشجویان «جنبه های مذهبی پیچیده که با خوردن همراه شده» تدریس شده و بهشان در این مورد آگاهی داده می شود.
.5. لیدی گاگا و جامعه شناسی شهرت
رشته « لیدی گاگا و جامعه شناسی شهرت» توسط متیو دفلم پرفسور جامعه شناسی در دانشگاه کارولینای جنوبی تدریس می شود. این رشته در بهار، تابستان و نیمسال پاییزی ارائه می شود. این رشته تنها برای دانشجویانی در دسترس است که رسما در دانشگاه کارولینای جنوبی ثبت نام کرده اند و به صورت آنلاین دانشجو نمی پذیرد. مطابق یک چهارچوب از جامعه شناسی موسیقی و فرهنگ مشهور، این رشته بر روی عوامل وابسته به اجتماع در به شهرت رساندن لیدی گاگا و تبدیل او به نماد در حال رشد موسیقی پاپ فوکوس می کند. هدف مرکزی این رشته این است که تعدادی از ابعاد مربوط به روان شناسی از شهرت لیدی گاگا را از هم باز کرده و توجه خاصی را به نقش آن در زمینه های زیر اختصاص دهد: مشاغل و بازاریابی؛ قانون؛ رسانه های جدید و قدیم؛ طرفداران و شوهای زنده؛ فرهنگی؛ مذهبی و سیاسی؛ جنسیت و شهر نیویورک.6. سیمپسون ها و فلسفه
دوره دو واحدی سیمپسون ها و فلسفه دانشگاه کالیفرنیا در برکلی با عنوان رشته فلسفی «به طور مساعد سخت» تشریح می شود که سوال های سنگینی نظیر «رد شدن Nietzsche از اخلاقیات سنتی می تواند رفتار بد بارت را توجیه کند؟» را می پرسد.

                               7. یک واحد در حماقت
حماقت نادانی و جهالت نیست بلکه نتیجه دانش و طبیعی بودن است، نشانه هوشمندی دوبرابر درحالیکه عکس این قضیه را باور دارند. حماقت محصول طبیعت ماست به عنوان شروعی محدود و یکی از قدرتمند ترین تعیین کننده های سرنوشت بشریت. حماقت همیشه به نام دیگران است و نشانه زنانگی.کالج اکسیندتال رشته در حماقت را ارائه می کند. طبق اطلاعیه، این رشته در فلسفه منتقدانه کارهای فردریک نیچه، گیلز دلوز و بین جدیدی ها آویتال رونل را دنبال می کند، در یک آزمایش فلسفی از آن عملکردها و تکنولوژی هایی که ما به منظور منتقل کردن عدم درک خودمان اداره می کنیم.8. چگونه مطالعات راه و روش «جدای» را آموزش دهیم.
در دانشگاه کوئین فلسفه قهرمانان جدای در جنگ ستارگان تدریس می شود تا مهارت های ارتباطی و پیشرفت های شخصی را بهبود بخشد. به دانشجویان درس می دهند تا برای بالا بردن مهارت های ارتباطی و پیشرفت های شخصی فلسفه قهرمانان جدای در جنگ ستارگان را تحت کنترل در آورند9. فلسفه و جنگ ستارگان
جنگ ستارگان یک فیلم خیلی فلسفی است. چه روشی بهتر از این که فلسفه بخوانید، فیلم تماشا کنید و در کلاس (و روی تخته سیاه) در مورد آن بحث کنید. مرکزیت این رشته بر روی عناوین متافیزیکی  که بارها و بارها در جنگ ستارگان تکرار شده می چرخد. ما در اتصال با تماشای جنگ ستارگان جمله های منتخبی از فیلسوف های بزرگ را خواهیم خواند، مفاهیم کلیدی و استدلال ها را استخراج کرده و سپس آن استدلال ها را آنالیز می کنیم.دانشجویان فلسفه در دانشگاه جورج تاون آثار متفکران برجسته نظیر ارسطو، کانت  و سایرین را مطالعه می کنند. این عالی است. اما در اینجا آنها تمام این ها را تحت دستاویز فهم «اعماق فلسفی جنگ ستارگان» مطالعه می کنند! این رشته در حالیکه سعی می کند سوال های فلسفی اصلی که از مجموعه علمی تخیلی جنگ ستارگان به ذهن می آید را تشریح کند، به معرفی متافیزیک و فلسفه شناخت شناسی می پردازد.< <
آخرین های : طنز
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
5 چیز عجیبی که بعد از مرگ اتفاق می افتد

5 چیز عجیبی که بعد از مرگ اتفاق می افتد

قبر، حقایق ناخوشایندی درمورد چگونگی تجزیه شدن بدنتان بعد از مرگ: طبیعت بعد از مرگ با بدن انسان مهربان نیست. باید خوشحال باشیم که این روزها آیین های تدفین مدرن جای تجزیه طبیعی بدن را گرفته اند. ما می توانیم انتخاب کنیم که پروسه تجزیه شدن بدنمان را با مومیایی شدن به تاخیر بیندازیم، عمل مومیایی که درآن به جای مایعات بدن مواد نگهدارنده می گذارند. یا می توانیم تبدیل به خاکستر شویم، بدین شکل که جسدمان را در درجه حرارت 2000 فارنهایت می سوزانند تا موقعی که به خاکستر تبدیل شویم.

12دکور دلپذیر برای روز ولنتاین

12دکور دلپذیر برای روز ولنتاین

شما علاوه بر تزئین کردن درب و طاقچه بالای شومینه برای 14 فوریه ممکنه بخواهید نگاهی هم به کارهای دستی مخصوص این ماه بیندازید. ما برای کمک کردن به شما 12 نمونه از دکور روز ولنتاین را برای شما آماده کرده ایم. اینها بامزه، خلاقانه و فوق العاده رمانتیک هستند. پس خانه تان را با تزئینات آراسته کنید و مطمئن باشید بیشتر از قبل عشق را احساس خواهید کرد، من این را تضمین می کنم.

قبرستان های جن زده

قبرستان های جن زده

در این متن لیست 11 قبرستان جن زده جهان را آورده ایم. از مقبره ای که به خاطر مشاهده و گزارش تعداد زیادی از ارواح درش بسته شد تا قبرستانی که به عنوان یک شهر کوچک شناخته می شود، این مکان ها برای گردش عالی اند- اگر جراتش را داشته باشید.

جالب ترین مومیایی های کشف شده

جالب ترین مومیایی های کشف شده

برداشتن مغز یکی از مراحل مومیایی کردن مصری بود که حدود 3500 سال قبل معروف بود و تا دوره های بعدی هم مورد استفاده قرار می گرفت. تشخیص ابزارهای باستانی که مومیایی کنندگان برای برداشتن مغز از آنها استفاده می کردند سخت است و محققان ذکر کردند که این دومین باری است که وجود یک ابزار درون جمجمه مومیایی گزارش شده است. این ابزار که ما بین استخوان دیواره چپ و پشت جمجمه واقع شده است که با رزین پر شده است، سال 2008 بعد از یک سری اسکن پیدا شد.

نقاشی روی تخم شترمرغ

نگاه کنجکاوانه یک شتر مرغ به نقاشی کشیده شده روی تخم شتر مرغ ...