12 خرداد 1392

مدل های خوابیدن ایمن برای نوزادان

مدل های خوابیدن ایمن برای نوزادان

ایمن ترین مکان برای خواب نوزاد در رختخواب خودش و خوابیدن طاق باز است. شرکت سلامت کانادا خاطر نشان می سازد که برای شش ماه اول زندگی کودکتان بهترین کار در یک اتاق خوابیدن است..نوزادان و خردسالان هرگز نباید در رختواب های استاندارد ،تخت های آبی، تشک های هوایی، کاناپه، فوتون ها یا صندلی ها بخوابند.

General Sleep Safety Tips

ایمن ترین مکان برای خواب نوزاد در رختخواب خودش و خوابیدن طاق باز است. شرکت سلامت کانادا خاطر نشان می سازد که برای شش ماه اول زندگی کودکتان بهترین کار در یک اتاق خوابیدن است.نوزادان و خردسالان هرگز نباید در رختواب های استاندارد ،تخت های آبی، تشک های هوایی، کاناپه، فوتون ها یا صندلی ها بخوابند. بچه وقتی روی سطوح ناایمن می خوابد ممکن است خفه شود.شرکت سلامت کانادا گزارش هایی از آسیب و/ یا مرگ مربوط به استفاده نامناسب از تعداد زیادی از محصولات دریافت کرده است.


دستورالعمل های امنیتی زیر را به کار ببندید تا خطر آسیب یا مرگ ناشی از استفاده نادرست از این محصولات را کاهش دهید.


  • هم در زمان خواب نیمروزی و هم هنگام خواب شبانه کودکتان را بر پشت بخوابانید.
  • تختخواب کودک باید کاملا خالی باشد، به جز یک تشک و پتوی اندازه کودک
  • از رختخواب های شل یا گذاشتن اشیا نرم در محل خواب بچه اجتناب کنید
اشیا نامبرده در زیر ممکن است سبب خفگی نوزاد شده و نباید در محل خوابش قرار داده شود:

  •   پتوهای سنگین، لحاف و پتوهای پر سنگین وزن.
  •  بالش بزرگسالان یا نوزادان (هیچ نوع بالشی استفاده نکنید)
  •  اسباب بازی های پارچه ای
  •  بالشتک های فومی
  •  پدهای ضربه گیر
" قوانین خواب "

* پتو اگر به شکلی باشد که سر بچه را بپوشاند خطرناک است چون باعث خفگی می شود. به جای پتو به نوزاد لباس خواب سبک مثل لباس خواب یکسره بپوشانید. اگر استفاده از پتو الزامی بود، امن ترین پتو برای نوزاد مدل سبک و نازک و قابل تنفس باشد که هوا در آن جریان داشته باشد

* هوای خیلی گرم یک عامل خطر برای مرگ ناگهانی نوزادان (SIDS) محسوب می شود. اگر دمای هوای اتاق برای شما مناسب است برای بچه تان هم راحت است.

* خانه خود را کاملا خالی از دود سیگار نگه دارید. دود سیگار برای بچه ها مضر است و همچنین خطر مرگ ناگهانی نوزادان را افزایش می دهد. هیچکس نباید نزدیک بچه سیگار بکشد.

* خوابیدن طولانی مدت در وسایل بدون محافظت مثل کالسکه، صندلی ماشین، تاب ها، آغوش یا کریر بچه ایمن نیست. وقتی به مقصد رسیدید بچه را برای چرت نیمروزی یا خواب شبانه به تختخواب یا گهواره اش ببرید.

* آویز و بندهای پرده و یا سایبان پنجره برای بچه خطر خفگی به دنبال دارد. آنها را از دسترس بچه ها دور کرده و با وسیله ای آنرا جمع کنید. خواه این بندها بالا یا پایین باشند مطمئن شوید دست بچه بهش نمی رسد.

* محل خواب بچه را جایی قرار دهید که از خطراتی چون پنجره ها، درهای پاسیو، لامپ ها، شمع، کلیدهای برق، مانیتورهای بچه سیم دار، سیم تلفن و اشیا کوچک دور باشد.

* هیچکس دیگری به جز خودتان نمی تواند از امنیت محلی که بچه در آن می خوابد مطمئن شود. پس وقتی به خانه اقوام و دوستان می روید خودتان محل خواب را برای اطمینان از نبودن خطرات بازرسی کرده و خودتان به فرزندتان رسیدگی کنید

* به طور مرتب اسباب بازی ها، لباس ها و مبلمان و وسایل اتاق بچه را چک کنید.< <
آخرین های : بارداری و زناشویی
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
علائم زودهنگام و اولیه باداری چیست؟

علائم زودهنگام و اولیه باداری چیست؟

بسیاری از زوج هایی که امیدوارند بچه دار شوند با دیدن کوچکترین ناخوشی ای واکنش نشان داده امیدوارند که اینها از علائم اولیه بارداری همسرشان باشد. البته ، تعیین بارداری سریع به طور تخصصی مشکل است در حالیکه برخی از ناخوشی هایی که خانم احساس می کند ممکن است چیزی غیر از علائم اولیه بارداری باشد. علائم زیر وجود دارد اما ممکن است به طور خاص با بارداری رابطه خاصی نداشته باشد:

16 روش آماده سازی برای زایمان طبیعی موفق

16 روش آماده سازی برای زایمان طبیعی موفق

برای داشتن زایمان طبیعی موفق حتما باید برنامه ریزی داشته باشید. در اینجا 16 روش آماده سازی برای یک زایمان طبیعی موفق را معرفی می کنیم.

مراقبت های پس از عمل سزارین

مراقبت های پس از عمل سزارین

ممکن است از اینکه زایمان به پایان رسیده و خود و کودکتان سلامت هستید ، خوشحال و سپاسگزار باشید است. ممکن است از اینکه همه چیز مطابق برنامه پیش رفته به وجد آمده باشید. یا ممکن است از اینکه بر خلاف تصوراتتان ، زایمان را به شکل طبیعی انجام نداده اید ، ناراحت و نا امید باشید. اگر همه چیز به سرعت در طول وضع حملتان تغییر کرده و یک سزارین غیرمنتظره و اورژانسی داشتید ، ممکن است از آنچه بر شما گذشته یا حس کرده اید عمیقاً ناراحت باشید. دوباره فکر کردن به دلایلی که باعث شدند زایمان به شکل فوری انجام شود می تواند به بهتر شدن احساساتتان کمک کند.

دلایلی که برخی از بچه ها دیر راه می افتند!

دلایلی که برخی از بچه ها دیر راه می افتند!

زمانیکه بچه برای اولین بار قدم های خود را بر می دارد و شروع به راه رفتن می کند مادر سرشار از شادی می شود... اگر هر گونه تاخیری در این زمینه رخ دهد ، به جای آن احساس ترس و پریشانی می کند مخصوصا اگر بچه دیگری در همان سن در اطراف شما وجود داشته باشد که شروع به راه رفتن کرده است و اینجاست که شما شگفت زده می مانید ....

10 چیزی که باید در مورد بچه های تازه به دنیا آمده بدانید

10 چیزی که باید در مورد بچه های تازه به دنیا آمده بدانید

در اینجا چند اصل را بهتان معرفی می کنیم که لازم است در مورد فرزند نورسیده تان بدانید.