1 خرداد 1392

رژیم لاغری زنان را نابارور می کند!

رژیم لاغری زنان را نابارور می کند!

به گفته متخصصان آمریکایی، زنانیکه در رژیم غذایی خود از میزان کمی چربی استفاده می کنند توانایی باروری خود را به خطر می اندازند.

پروفسور ((رزفریج)) می گوید: این مشکل معمولا گریبانگیر زنانی می شود که دچار افزایش وزن هستند و به منظور حفظ تعادل ظاهری و زیبایی، تغذیه خود را محدود می کنند این پروفسور هشدار می دهد از آنجا که بروز عوارض ناشی از لاغری بسیار نامحسوس است، حتی دوره قاعدگی آنان را نیز دچار اختلال نمی کند و این زنان معمولا از ابتدا خود به عارضه ناباروری مطلع نمی شوند، این متخصصان عقیده دارند، وجود میزان معینی از چربی در رژیم غذایی برای تنظیم فعالیت های جنسی و قدرت باروری بدن ضرورت دارد.


بر اساس مطالعات انجام شده از سوی این پزشکان، بدن برای گذراندن یک دوره بارداری موفق، به 50 هزار کالری بیشتر از احتیاجات متابولیسمی طبیعی نیاز دارد. امروزه زنان به منظور تناسب اندام و مصرف غذاهای کم چربی مانند ماست بدون چربی، کاهو، رشته فرنگی و نوشیدنی های رژیمی روی آورده اند.

به گفته پزشکان، اگر زنان کالری کافی مصرف نکنند، توانایی مغز در زمینه فعالیت های باروری به تدریج و با محدود شدن جریان هورمونی به نام "لیتین" کاهش می یابد.

 

در مراحل ابتدایی، کاهش قدرت باروری به صورت نامحسوس رخ می دهد، اما اگر این وضع ادامه پیدا کند، به تدریج فیزیولوژی بدن دچار اختلال می شود و قابلیت باروری این زنان متوقف می شود. حفظ تعادل بدن، بسیار حساس است و هنگامی که زنان برای زیبایی اندام، این رژیم های غذایی را دنبال می کنند، باید بهای سنگینی برای آن بپردازند.

 

< <
آخرین های : تغذیه و تناسب اندام
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

خواه شما برای بارداری اقدام می کنید یا باردار هستید ، راه حل های گیاهی به علت قدمت شان مورد احترام و ایمن هستند. چندین گیاه دارویی به طور گسترده بوسیله ماماها توصیه می شود و برای استفاده در طول دوران بارداری ایمن و سالم تشخیص داده می شود. برخی دیگر بحث برانگیز هستند و هنوز در مورد استفاده از آنها شک و تردید وجود دارد. چهار گیاه زیر بهترین گیاهان دارویی در طول دوران بارداری به شمار می روند. بهتراست به میزان استاندارد از آنها استفاده کنید البته بستگی به وزن و قد و قامت خودتان دارد.

درمان گیاهی بیماری های اعصاب و روان

درمان گیاهی بیماری های اعصاب و روان

درمان تحریک پذیری اعمال عصبی، افسردگی یا دپرسیون عصبی و اضطراب توسط گیاهان دارویی...

راههای طلایی برای داشتن شکمی صاف و زیبا

راههای طلایی برای داشتن شکمی صاف و زیبا

اگر نگران این هستید که چرا تمرینات ورزشی روی اندامتان اثری ندارد ؟ شاید نکته ای را جا انداختید .در ابن مقاله چند راه ساده برای اثر بخشی بهتر برای شما تهیه کردیم...

رژیم غذایی آدریانا لیما چگونه است؟

رژیم غذایی آدریانا لیما چگونه است؟

رژیم غذایی آدریانا لیما دیوانه کننده است. آیا رژیم غذایی آدریانا لیما به شما کمک می کند که در طول دو هفته ده پوند وزن کم کنید؟آیا رژیم غذایی آدریانا لیما به شما کمک می کند که در طول سه روز ده پوند وزن کم کنید/.و آیا رژیم غذایی آدریانا لیما به شما کمک می کند که در طول یک ماه 20 پوند وزن کم کنید؟

ده غذای پرکالری که هیچ وقت نباید قبل از خواب بخورید

ده غذای پرکالری که هیچ وقت نباید قبل از خواب بخورید

همه ما می دانیم که نباید با شکم پر بخوابیم. بدن ما بعد از یک روز سخت در محل کار یا دانشگاه، نیاز به استراحت از فعالیت هایی دارد که بدن در طول روز انجام می دهد، و سیستم گوارشی نیز از این قاعده مستثنی نیست. همچنین خوردن وعده های چرب قبل از خواب می تواند سبب سوزش معده شود. با این حال اگر واقعا می خواهید قبل از خواب چیزی بخورید پس بهترین کار را کرده و وعده ای سبک بخورید، و حداقل دو تا سه ساعت قبل از رفتن به رختخواب غذا بخورید.