26 اردیبهشت 1392

فیلم های تابستان که پتانسیل بردن اسکار را دارند

فیلم های تابستان که پتانسیل بردن اسکار را دارند

فصل تابستان فصل فوق قهرمان ها، مکاشفه ها و هیاهوهاست. هنوز همفیلم های معدودی هستند که ارزش گرفتن جایزه اسکار را داشته باشند. در اینجا لیست احتمالی فیلم هایی آمده که در مراسم سال آینده امکان دارد اسکار بگیرند.

Summer Movies for Oscar

1. «گتسبی بزرگ»: ( 10 می): به کارگردانی باز لوهرمان (مولن روژ) و بازیگری لئوناردو دی کاپریو در نقش اف.اسکات فیتزجرالد، این فیلم که یک اقتباس ادبی محسوب می شود می تواند جایزه بهترین فیلم سال را بگیرد و نیز بهترین بازیگری برای لئوناردو دی کاپریو که سال گذشته با فیلم جانگو برنده نشد، کری مولیگان برای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و چند جایزه دیگر مثل: فیلمنامه اقتباسی، طراحی لباس و طراحی تولید.

 

2. دنیای هیولاها (21 ژوئن): از مجموعه فیلم نامزد اسکار «کارخانه هیولاها». (2001) می بینیم که مایک(بیلی کریستال) و سولی (جان گودمن) به کالج باز می گردند. این دو هم اتاقی درحالیکه تاکتیک های ترساندن هیولاها را یاد می گیرند به خودشان ضربه می زنند. با صدا پیشه های جدید مثل هلن میرن، آبری پالزا و آلفرد مولینا این فیلم می تواند بهترین انیمیشن سال از کمپانی دیسنی-پیکسار باشد.

 

 3. «تنها خدا می بخشد» (19 جولای): راین گاسلینگ با نیکولاس ویندینگ که در فیلم راننده کار کرده بود بازمی گردد. این بار در یک تریلر که در دنیای زیرزمینی مواد در بانکوک اتفاق می افتد. به جز گاسلینگ که می تواند دومین نامزدی بهترین بازیگری را بگیرد در مجموع در بخش های بهترین کارگردانی، بهترین فیلم و بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای کریستین اسکات توماس می تواند برنده شود. این فیلم ماه آینده افتتاحیه جهانی در جشنواره فیلم کن خواهد داشت.

 

4. ماهی سیاه (12 جولای): آیا واقعا رازهایی سیاه در جهان دریایی پارک وجود دارند؟ این مستندی که باید دیده شود در مورد قاتل سریالی نهنگ تیلیکوم می باشد، موجود بزرگ دریایی که به اسارت در می آید و مثل یک گاو نر تربیت می شود. این مستند قطعا دریچه هایی به سوی افسانه ماهی سیاه مهربان باز می کند. نامزد بهترین مستند ظاهرا این اطمینان را می دهد که حتما یکی از فیلم های تابستان خواهد شد که بیشتر سر زبان هاست.

 

5. فیلم راه، راه بازگشت (5 جولای): نویسندگی و کارگردانی نات فاکسون و جیم راش که فیلم نامه برنده  اسکار «فرزندان» را با الکساندر پاین نوشته اند. نامزدی بهترین فیلم نامه اقتباسی ظاهرا یک فیلم خیلی قوی را دوست دارد. اگرچه درخشیدن در این کمدی برای یک نوجوان درحال رشد در پارک آبی انگلستان می تواند برای بازیگر زن و مرد مکمل، تونی کولت و سام راکول هم نامزدی اسکار به ارمغان بیاورد.

 

 6. قبل از نیمه شب (24 می): به دنبال «قبل از طلوع» و «قبل از غروب»، سومین همکاری ریچارد لینک لیتر کارگردان با بازیگران اتان هاوکه و جولی دلپی در فیلم قبل از نیمه شب ادامه دارد. کاراکترهای جسی و سلین دوباره ظاهر می شوند این بار والدین شان.  دراینجا سنشان بالا رفته است و تا اندازه ای افسوس می خورند که عمیقا برانگیزاننده و به شکل موثری صادقانه است. قبل از نیمه شب بر پایه ابتدای دو فیلم ساخته شده در حالیکه به عنوان یک درام مستقل موفق عمل کرده است. برنده احتمالی بهترین فیلم، قطعا نامزد بهترین فلیمنامه ارجینال می شود و احتمال دارد هاوکه خودش را در رقابت های بهترین بازیگری ببیند.

 

7. جنگ ستارگان در تاریکی (17 می): اگر هالیوود بالاخره فیلم های پرفروش را بپذیرد، پس جی. جی آبرامز رکورد فروش جهانی یک بیلیون دلاری «شوالیه تاریکی» و «شوالیه تاریکی برمی خیزد» را خواهد شکست و اسکار هم خواهد برد. خوش بینانه نگاه کنیم حدس می زنم هالیوود بتواند نامزدی بهترین فیلم علمی تخیلی، بهترین کارگردانی و بهترین فیلنامه را  به جنگ ستارگان در تاریکی بدهد. کسی چه می داند حتی شاید نامزدی بهترین بازیگر نقش مکمل برای بندیکت کامبربتچ باشد. البته بعد از بردن تمام جوایز فنی.

 

8. «شکار» (12 جولای): شاید این فیلم دانمارکی جایزه بهترین فیلم خارجی زبان را ببرد، درام مضطرب کننده توماس وینتربرگ درمورد معلم مدرسه ای است که به اشتباه یک بچه که مورد آزار و اذیت واقع شده را به شدت متهم می کند. مدس میکلسن که سال گذشته افتخار بردن جایزه بهترین بازیگر جشنواره کن را داشت در فیلم بازی می کند. او با فیلم تلویزیونی هانیبال به شهرت رسید و بعد آن به اوج رسید. شاید باز هم او بتواند جایزه بهترین فیلم را بگیرد.

 

9. Fruitvale Station (26 جولای): درام تحسین شده جشنواره ساندنس در مورد روز آخر زندگی اسکار گرانت قربانی تیراندازی اوکلند است که احتمالا اسکار را برای مایکل بی . جردن (نورهای شب جمعه تلویزیون) و شاید هم بازیگر نقش مکمل زن اکتاویو اسپنسر (بازیگر فیلم کمک) به ارمغان آورد.

 

10. داستان هایی که ما می گوییم (10 می): نامزد اسکار سارا پولی (دور از خود او) خودش را به عنوان یک هنرمند چند کاره- بازیگر، نویسنده و کارگردان- ثابت کرد و حالا او یک جهش قابل توجه و خیلی شخصی از کارهای داستانی به غیرداستانی داشته است. مستند قابل توجه پولی فیلم دیدنی جشنواره های تلوریده، ونیز، تورنتو و ساندنس، حقایق و داستان های حیرت آوری که پشت پرده نسب خودش وجود دارد را فاش می کند. او در شرف گرفتن جایزه بهترین فیلم مستند است.

< <
آخرین های : سینما و تلویزیون
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
10 فیلم ترسناک برتر در سال 2013

10 فیلم ترسناک برتر در سال 2013

برخی از افراد واقعا نمی توانند از دیدن فیلم های ترسناک اشباع بشوند. آنها فیلم های ترسناک زیادی می بینند و با کمال تعجب اینکه یک فیلم را بارها و بارها می بینند. و درحالیکه اکثر بیننده ها معمولا از دیدن فیلم های ترسناک لذت نمی برند، چرا برخی از افراد جذف فیلم های ترسناک می شوند؟ متخصصان می گویند این افراد به یک دلیل ساده فیلم ترسناک می بینند و دلیلش جدید بودن آن است. اینها از تماشای ژانرهای معمولی سینما خسته شده ند و برای تغییر ذهن های ماجراجوی خود به ژانر وحشت روی آورده اند.

آیا سلطان وجود داشته است؟

آیا سلطان وجود داشته است؟

مجموعه «حریم سلطان»، یکی از مجموعه های ماهواره ای است که طی مدت نمایش توانسته مخاطبان بسیاری را در ایران جذب کند. این سریال که با دوبله فارسی در شبکه های ماهواره ای نمایش داده می شود، داستان حکومت سلطان سلیمان یکی از پادشاهان عثمانی را روایت می کند. «دوبلورهای حریم سلطان دستگیر شدند»؛ این خبر را ابتدا خبرگزاری سینمای ایران مخابره کرد. در این خبر آمده بود: «بینندگان سریال تلویزیونی «حریم سلطان» از این پس باید این سریال را با زیرنویس فارسی یا به زبان اصلی ببینند چون دوبلورهای این سریال که در ایران اقدام به دوبله این سریال می کردنددستگیر و برای انجام مراحل قضایی راهی بازداشتگاه شده اند.

10 ستاره زن سینمای اکشن

10 ستاره زن سینمای اکشن

فیلمی مثل «به دردنخورها» را در نظر بگیرید که تمام ستاره های اکشن برای خلق شگفت انگیزترین فیلم اکشن کنار هم جمع شده اند البته با فرض اینکه تمام این ستاره ها زن باشند. در این متن به جای اینکه جذاب ترین زنان هالیوود را معرفی کنیم می خواهیم به بررسی بهترین بازیگران زن سینمای اکشن بپردازیم.

ماجرای رفتار عصبانی آدل در مقابل کریس براون چه بود؟

ماجرای رفتار عصبانی آدل در مقابل کریس براون چه بود؟

در عکسی که در مراسم گرمی 2013 روز یکشنبه دهم فوریه گرفته شده بود نشان میداد که این خواننده 24 ساله نگاهی با عصبانتیت به سوی کریس براون 23 ساله می اندازد.

5 عکس که تصورتان در مورد لوکیشن فیلم های ترسناک را نابود خواهد کرد

5 عکس که تصورتان در مورد لوکیشن فیلم های ترسناک را نابود خواهد کرد

تا حدودی ما می دانیم که فیلم اره به جای یک حمام خراب شده در یک استدیوی با دکور کثیف ساخته شده، ما برای اینکه فیلم ترسناک همیشه ترسناک بماند به جای تعمق و درگیر شدن وانمود می کنیم. اما گاهی اوقات دیدن لوکیشن هایی که فیلم های ترسناک آنجا فیلمبرداری شده آنچنان با فیلم مغایرت دارد که به فکرمان نمی رسد آن فیلم در چنین مکانی ساخته شده باشد.