24 اردیبهشت 1392

20 نکته کلیدی برای داشتن ازدواجی شاد

20 نکته کلیدی برای داشتن ازدواجی شاد

هدف اصلی تان که داشتن ازدواج شاد است را در ذهنتان داشته باشید. چیزی که شما و شریک زندگی تان را قادر می سازد ازدواج شادی داشته باشید را به هم بگویید و انجامش دهید. از انجام دادن کارهای مخالف خودداری کنید.

Key Ideas For a Happy Marriage


1. هدف اصلی تان که داشتن ازدواج شاد است را در ذهنتان داشته باشید. چیزی که شما و شریک زندگی تان را قادر می سازد ازدواج شادی داشته باشید را به هم بگویید و انجامش دهید.  از انجام دادن کارهای مخالف خودداری کنید.

2. از خودتان بپرسید، برای داشتن یک جو شاد و عاشقانه در منزل چه کاری می توانم بکنم؟

3. روی بخشش بیشتر از گرفتن فوکوس کنید. بیشتر کارهایی بکنید و حرف هایی بزنید که نیازهای شریک زندگی تان را برآورده کنید.

4. کارهایی بکنید و حرف هایی بزنید که که به همسرتان احساس مهم بودن بدهد.

5. همیشه از خودتان بپرسید چه کاری می توانید بکنید که به همسرتان حس خوبی بدهید.

6. قبل از صحبت کردن نتیجه و پی آمد چیزی که می خواهید را برای خود روشن سازید. معنی ارتباط شما قطعا جوابی است که می گیرید. اگر اولین چیزی که می گویید به دست آوردن هدفتان نباشد، پس آنرا عوض کنید. یادتان باشد که احترام دوطرفه و شادی هدف واقعی تان است. مواقعی که لزومی ندارد بحث نکنید و سکوت اغلب اوقات عاقلانه ترین انتخاب است. همیشه احتران دوجانبه را حفظ کنید.

7. تا جایی که ممن است قدردانی و سپاسگذاری خود را با روش های مختلف به همسرتان نشان دهید. چند بار در روز سخنی که نشان دهنده قدردانی تان باشد به او بگویید.

8. شنونده خوبی باشید. از نقطه نظر همسرتان او را بفهمید و درک کنید.

9. احساسات و نیازهای همسرتان را در نظر بگیرید. به چیزهایی که باعث شده توجهتان به او را از دست بدهید فکر کرده و آنها را حل کنید تا سطح رسیدگی تان به او بیشتر شود. 

10. به جای عیب جویی و شکایت کردن به روش های مثبتی که به همسرتان انگیزه می دهد فکر کنید. اگر اولین استراتژی تان  موثر واقع نشد به راه های خلاقانه فکر کنید.

11. انتظارات نامعقول را کنار بگذارید. از همسرتان انتظار نداشته باشید بی نقص باشد و با دیگران مقایسه اش نکنید.

12. با کلمات سبب درد و رنجش نشوید. اگر همسرتان با لحنی صحبت می کند که شما را می رنجاند، درحالیکه کلمات مناسبی پیدا می کنید طوری با هم صحبت کنید که احترام همدیگر را نگه دارید.

13.آرزویتان یک زندگی با توافق باشد. خواسته تان این باشد که کاری را انجام دهید که خودتان ترجیح می دهید نه فقط به خاطر اینکه همسرتان هم همان کار را می کند.

14. یک لیست از  راه هایی که با ازدواجتان به همسرتان سود رسانده اید تهیه کنید. همیشه به این لیست مواردی را اضافه کنید و بارها آن را بخوانید.

15. همیشه در فکر این باشید که بهترین کیفیت را برای همسرتان فراهم کنید. این کیفیت ها را با کلمات و عملتان تقویت کنید.

16. روی پیدا کردن راه حل برای هر مشکلی که دارید تمرکز کنید. فقط غر نزنید و شکایت نکنید. به اشتباهات بیشتر نیز فکر نکنید. برای یک زندگی شاد با یکدیگر کاری کنید که راه حل های قابل قبولی پیدا کنید.

18. زیباترین لحظه هایتان را فراموش نکنید. چه حرف هایی  زده اید و چه کارهایی که کرده اید که احساس خوبی به هم داده باشید؟ آنها را بیشتر کنید.

19. به دنبال فعالیت های مثبتی باشید که بتوانید با هم انجام دهید.

20. در زمان حال زندگی کنید. هر اشتباهی که در گذشته اتفاق افتاده به گذشته تعلق دارد. شما اکنون با افکارتان، حرف هایتان و اعمالتان حال و آینده را خلق می کنید. آنها را عاقلانه انتخاب کنید.


< <
آخرین های : دوستی و رابطه
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
50 نکته ای که مردان دوست دارند زنان آنها را بدانند

50 نکته ای که مردان دوست دارند زنان آنها را بدانند

آیا می دانستید بزرگ ترین چیزی که مردها را منزجر و سرد می کند دیدن سیگار کشیدن زن ها است و بزرگ ترین چیزی که مردان را برمی انگیزاند و هیجان زده می کند ورزش کردن و داشتن فعالیت بدنی زنان است...؟!

10 نشانه ای که می توانید بفهمید مردی به شما جذب شده است

10 نشانه ای که می توانید بفهمید مردی به شما جذب شده است

بسیاری از زنان در واژه ها و کلماتی که مردان به کار می برند به دنبال آن هستند که ببینند مرد مورد نظرشان به طرف آنها جذب شده است یا نه. در اینجا به قسمتهایی از زبان بدن مردان اشاره می کنیم که زمانیکه به طرف شما جذب شدند برای تان کاملا مشخص شود:

10 چیزی که مردها از زن ها می خواهند

10 چیزی که مردها از زن ها می خواهند

شاید فکر کنید مغز مردان در مقایسه با زنان زیاد پیچیده نیست، اما گاهی اوقات مردان نیز چیزهای غریبی که زن ها «احساسات» می نامند را تجربه می کنند. (بله این حقیقت دارد). پس اینجا صاف و ساده چیزهایی که مردان از زنان می خواهند را نام می بریم، اما آنها انقدر لجوج و سرسخت هستند که خودشان از زن ها در خواست نمی کنند.

باورتان نمی شود مردها از این خصوصیات زنان خوششان بیاید!

باورتان نمی شود مردها از این خصوصیات زنان خوششان بیاید!

ممکن است موهای خیس برای شما کلافه کننده باشد چون به هرجایی می چسبد. اما برای مردان نشان دهنده یک چهره جذاب و تحریک کننده است.

10 نشانه ای که بهتان می گوید شوهرتان به شما خیانت می کند!

10 نشانه ای که بهتان می گوید شوهرتان به شما خیانت می کند!

ما در دورانی زندگی می کنیم خبرها و داستان های زیادی در مور خیانت زن و شوهرها می شنویم. چیزی که اکثر زوج ها از آن هراس دارند. همه زوج ها چه زن و شوهر باشند چه نامزد باشند دوست دارند....