تیتر های مرتبط ...
24 اردیبهشت 1392

قبل از امتحانات چه چیزی بخوریم؟

قبل از امتحانات چه چیزی بخوریم؟

این روزها ، روزهای قبل از امتحانات است و دانش آموزان در حال یادگیری دروس خود برای امتحانات هستند. به عنوان یکی از والدین ، از این نکته خوب مطمئن شوید که آنها خوب غذا می خورید و به خوبی استراحت می کنند چرا که این ها کلید دستیابی به موفقیت است.

Brain Food! What To Eat Before Exam

این روزها ، روزهای قبل از امتحانات است و دانش آموزان در حال یادگیری دروس خود برای امتحانات هستند. به عنوان یکی از والدین ، از این نکته خوب مطمئن شوید که آنها خوب غذا می خورید و به خوبی استراحت می کنند چرا که این ها کلید دستیابی به موفقیت است.اگر دانش آموز شما در خانه احساس می کند که انگیزه ای برای درس خواندن ندارد ، خسته است و قادر به تمرکز نیست ، شادی مسئله این باشد که مواد مغذی بدن شان به خوبی تامین نمی شود. کمبود سطح آهن می تواند ایجاد مشکل در یادگیری و تمرکز در فرزند شما کند.تحقیقات نشان داده که زمانیکه سطوح آهن درست باشد ، بهبودی در حافظه ، تمرکز و توجه و یادگیری و خلق و خو بوجود می آید. گوشت قرمز ، شامل گوشت گوساله ، گوسفند و گاو از منابع خوب آهن هستند. با مصرف 3-4 بار گوشت قرمز در هفته می توانید به میزانی که بدن آن را لازم دارد رسیده و کمبود آهن را در خود تامین کنید.
خوب غذا خوردن می تواند هوشیاری ذهنی را در شما بالا برده و باعث موفقیت شما در امتحانات تان شود. خوردن غذاهایی که سرشار از آهن ، زینک هستند مانند گوشت قرمز و غلات سبوس دار می تواند به بهبود حافظه و تمرکز در شما کمک کند.به عنوان مادر یک بچه امتحانات زمان مهمی در خانه است و در این دوران مادران نیز پا به پای بچه ها از استرس و نگرانی رنج می برند. من معتقد هستم که در این دوران بسیار مهم است که والدین فرزندانشان را حمایت کنند و آنها را به داشتن روحیه ای مثبت و خوردن غذاهای سالم و درست تشویق کنند.مطمئن شوید که فرزندتان خوب غذا می خورد و در این رابطه چند پیشنهاد به شما داریم:

صبحانه : بسیاری از مطالعات نشان داده که تمرکز ، عملکرد و حافظه تقویت می شود اگر شما در صبح غذا بخورید. حبوبات با شیر یا تست می تواند گزینه مناسبی برای صبحانه باشد یا اگر فرزباشد یا اگر فرزندان تان دوست داشتند می توانند از میوه ها نیز چه تازه و چه کنسرو استفاده کنند و بهتر است کمی پروتئین نیز مانند ماست ، تخم مرغ یا حبوبات پخته نیز مصرف کنند.نهار: یک ناهار سبک با پروتئین می تواند میزان هوشیاری شما را بالا ببرد. یک کاسه گوشت گاو و سوپ سبزیجات با کمی نان ، یا ساندویچ گوشت گاو و سالاد می تواند ایده مناسبی برای یک ناهار سالم باشد.   
.
میان وعده:به دنبال یک میان وعده سبک باشید/ میان وعده هایی که حاوی کربوهیدارت و گلوکز برای سوخت رسانی به مغز هستند و با پروتئین ترکیب شده اند چربی های سالم تری هستند. برای مثال کمی آواکادو ، آجیل ، دانه کنجد می تواند گزینه های خوبی برای میان وعده سالم باشد.این میان وعده ها را در یخچال بگذارید تا هر زمان بچه ها گرسنه شدند از آنها استفاده کنند ، یک تست ، با کمی گوشت برشته شده بهتر از چربی های غنی یا نمک یا شکر موجود در بیسکویت ها و چیپس ها است.

شام:وعده های غذای خود را با مواد غذایی اساسی و مورد نیاز بدن مانند گوشت قرمز 3-4 مرتبه در هفته آماده کنید. سعی کنید دور یک میز بنشینید و به همراه خانواده تان از شام لذت ببرید.این بهترین فرصت است که شما حمایت عاطفی خود را از یکدیگر نشان دهید. برای مطمئن شدن از اینکه دانش آموزان شما بهترین عملکرد خود را ارائه می دهند بهتر است از ایده هایی که به شما پیشنهاد شد پیروی کنید.

بخندید:خندیدن ذهن شما را از گرفتاری ها و استرس ها خالی کرده و به شما خلق و خویی مثبت هدیه می کند. به یک داستان خنده در فکر کنید و یا یک فیلم کمدی را به یاد آورید تا خلق و خویتان بهتر شود.به طور مرتب ورزش کنید: ورزش کنید مخصوصا بیرون از خانه ، این کار می تواند به دانش آموزان کمک کند تا از هر گونه استرس خالی شده و شارژ شوند. یک پیاده روز 30 دقیقه ای در بیرون از خانه ، پریدن از یک طناب ، رفتن به باشگاه یا بردن سگ خانگی تان به پارک می تواند نگرانی ها را از وجودتان پاک کند.

< <
آخرین های : دانش
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
10  چیزی که آرزو داریم روزی اختراع شود

10 چیزی که آرزو داریم روزی اختراع شود

چیزهایی زیادی در این دنیا هست که ما دوست داریم صاحبش باشیم. داشتن تعدادی از آنها امکان پذیر است و برخی هم از آنها هم اختراع شده اند. اختراعات همیشه نیازمند ایده هستند. ایده هایی که فراتر از درک و تفکر همه انسان هاست. هیچکس داشتن WiFi را بر روی موبایلش پیش بینی نکرده بود درسته؟ اما اختراعاتی هستند که می توانند به طور کل زندگی تمام جهانیان را عوض کنند. در لیست ده تایی زیر مثال هایی زده ایم از چیزهایی که آرزو داریم اختراع شوند. اختراع بعضی از آنها امکان پذیر و برخی از آنها فقط یک رویا است.

10 حیوانی که ناخواسته به ما یاری می رسانند

10 حیوانی که ناخواسته به ما یاری می رسانند

خداوند هیچ چیز را بدون استفاده خلق نکرد. ما چیزهای زیادی در زندگی مان می بینیم که فکر می کنیم بی فایده هستند اما در واقع اینگونه نیست. در این مقاله می خواهم در مورد حیواناتی صحبت کنم که ناخواست به انسان کمک می کنند. ده حیوانی که وجودشان برای ما حیاتی است. طبیعتا ما فکر می کنیم این حیوانات بی فایده و مضر هستند. اما در حقیقت اینها برای بشر خیلی خیلی حیاتی اند.

تفاوت مغز حیوانات با انسان ها در چیست؟

تفاوت مغز حیوانات با انسان ها در چیست؟

دانشمندان بر این عقیده اتفاق نظر دارند که انسان ها با هوش ترین موجودات خلق شده روی کره خاکی هستند. در جامعه ما "هرچه بزرگتر بهتر است" ، انسان ها دارای مغزهای بزرگتری نسبت به دیگرا حیوانات هستند شاید به همین خاطر است که ما باهوش ترین موجودات هستیم.اما در حالیکه دقیقا اینطور نیست...!

آیا می دانید مغز انسان چه رنگی است؟

آیا می دانید مغز انسان چه رنگی است؟

آیا تا بحال به این فکر کرده اید که مغز چه رنگی دارد؟شاید هم این فکر را نکرده اید ، مگر اینکه در زمینه پزشکی کار یا تحصیل می کنید. ما همه رنگ های رنگین کمان را در بدن مان داریم در شکل های مختلف و رنگ های مختلف خون ،بافت های بدن ، استخوان ها و دیگر اجزاء بدن. اما ممکن است مغزا را دیده باشید که در ظرفی شیشه ای در ازمایشگاه در مقابل صفحه نمایش قرار داده اند؛در واقع، مغز زنده که درون جمجمه شما قرار دارد راکد و بی حرکت و به رنگ خاکستری نیست ، مغز به رنگ سفید ، سیاه و قرمز است.

12 عکس باورنکردنی از حیوانات

12 عکس باورنکردنی از حیوانات

این عکس ها فوتوشاپی نیستند!