22 اردیبهشت 1392

آیا تاکنون در مورد کنترل ذهن نظامی چیزی شنیده اید؟

آیا تاکنون در مورد کنترل ذهن نظامی چیزی شنیده اید؟

کلاه خودی که بوسیله ارتش آمریکا استفاده می شد در طول این سالها تغییرات زیادی کرده است. در طول جنگ جهانی اول ، کلاه خودهای M1917/M1917A1 ، به عنوان کلاه های سرباز پیاده نظام شناخته می شد و سر پیاده نظام های آمریکایی را در طول جنگ محافظت می کرد. آنها جایگزین کلاه هایی شدند که به عنوان گلدان فولادی در سال 1941 شناخته می شد.کلاهی استاندارد که در جنگ جهانی دوم نبرد کرده ای ها و در طول جنگ با ویتنام مورد استفاده قرار می گرفت . در سال 1980 ارتش آمریکا کلاه خودهای خودرا تغییر داد و به شکل کلاه هایی با ساختار یک تکه مشتمل از لایه های چندگانه از کولار 29 فیبر های بالستیک.

کلاه های آینده ای نزدیک ، ممکن است شامل مواد محافظتی بیشتری در برابر پرواز گلوله باشد.محققان دانشگاه ایالت آریزونا ، تحت پوشش تسهیلاتی که توسط آمریکا به آنها شده است مشغول به تحقیق هستند. موسسه پروژه های تحقیق پیشرفته دفاعی در حال تلاش برای پیشرفت کلاه های ارتش آمریکا و مجهز نمودن آنها با تکنولوژی های روز برای محافظت از سر و مغز سربازان است.این تکنولوژی امواج اولتراسوند متناوب و ترانس کرانیال است که فرکانس بالایی از امواج صدا را به بخش های مختلف مغز ارسال می کند.

 

 

تحت تاثیر این امواج صدا ، عصب ها ضربه هایی به اهدافشان می فرستند ، تا روی آنها اعمال کنترل داشته باشند. در صحنه جنگ ، این می تواند پیامدهای عظیمی داشته باشد.با استفاده از یک کنترل کننده ، یک سرباز می تواند پالس اولتراسوند آزاد کند تا نواحی مختلف مغزش تحریک شود.برای مثال ، این سرباز ممکن است بخواهد که بعد از بیدار شدن پس از ساعت ها هوشیارتر باشد یا زمانیکه صدای تیراندازی می آید بتواند استراحت کند. سرباز ممکن است حتی قادر باشد که استرس خود را رها سازد یا بر درد غلبه کند ، و یا نیاز به مورفیت را در خود کاهش دهد.

 

البته ، بعضی از مردم فکر می کنند این نوع از تکنولوژی های عصبی علم ضعیف و تکمیل نشده ای است. برخی دیگر نگرانند که عمو سام روی مغز سربازها بیش از حد کار کرده باشد. جدا از همه اینها، یک چیزی است که گروهبان در گوش شما فرو می کند. این یک وسیله دیگر است که شما باید در سرتان داشته باشید.

 

< <
آخرین های : تازه های تکنولوژی
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
10  چیزی که آرزو داریم روزی اختراع شود

10 چیزی که آرزو داریم روزی اختراع شود

چیزهایی زیادی در این دنیا هست که ما دوست داریم صاحبش باشیم. داشتن تعدادی از آنها امکان پذیر است و برخی هم از آنها هم اختراع شده اند. اختراعات همیشه نیازمند ایده هستند. ایده هایی که فراتر از درک و تفکر همه انسان هاست. هیچکس داشتن WiFi را بر روی موبایلش پیش بینی نکرده بود درسته؟ اما اختراعاتی هستند که می توانند به طور کل زندگی تمام جهانیان را عوض کنند. در لیست ده تایی زیر مثال هایی زده ایم از چیزهایی که آرزو داریم اختراع شوند. اختراع بعضی از آنها امکان پذیر و برخی از آنها فقط یک رویا است.

9 اختراع برتر چینی ها

9 اختراع برتر چینی ها

امروزه ، در حالیکه به نظر می رسد هر چیزی در چین ساخته شده ، بسیار ساده است باور کنیم این کشور تنها محصولات ارزان و بی کیفیت را تولید می کند. به هر حال ، شاید بسیاری بر این باورند اما واقعیت اینجاست که چینی ها مسئول بسیاری از اختراعاتی هستند که به تاریخ کمک کرده است که قابلیت اجراء و راحتی کاربرد آنها را به نمایش بگذارد. بدون پیشرفت ایجاد شده توسط چینی های باستان ،تکنولوژی و فرهنگ در طول قرن های زیادی برای رسیدن به جایگاه کنونی اش بی نتیجه بوده است. بنابراین ، بیایید بیشتر در مورد اکتشافات تاثیر گذار"ساخته شده در چین" بدانیم.

مدل جدید تلویزیون هوشمند سامسونگ رونمایی شد

مدل جدید تلویزیون هوشمند سامسونگ رونمایی شد

شرکت الکترونیکی سامسونگ کره جنوبی در اقدامی برای محکم کردن جایگاه و پیشتازی خود در بازار تلویزیون های هوشمند و وسایل الکترونیکی، سه شنبه اقدام به رونمایی از طیف وسیعی از مدلهای جدید و پیشرفته تلویزیون های مجهز به اینترنت نمود تا در شرایط رکود اقتصاد جهانی همچنان پیشتاز در این عرصه باشد.

مرسدس بنز 2014

مرسدس بنز 2014

جدیدترین مدل مرسدس بنز SLS AMG سری Black در اتوشوی LA رونمایی خواهد شد. این مدل که اخیرا به سری Black پیوسته است، تاثیرگذارترین و خوش ساخت ترین عضو مجموعه است و در راستای ارتقای عملکرد و کاهش وزن اتومبیل های آن طراحی شده است. در زیر کاپوت آن یک موتور ارتقا یافته 6/2 لیتری 8 سیلندرv شکل نهفته است. نیروی تولیدی آن 39 اسب بخار افزایش یافته و به 622 اسب بخار رسیده است. محدوده دور موتور از 7200 دور در دقیقه به 8000 دور در دقیقه افزایش یافته است.

فیبر نوری

فیبر نوری

مخابرات نوری روشی است که در آن اطلاعات توسط پالس های نوری توسط فیبر نوری از یک نقطه به نقطه دیگر انتقال می یابند. در این روش امواج نوری که در واقع امواج الکترومغناطیسی با فرکانس بالا هستند توسط اطلاعاتی که می خواهیم منتقل شوند، تغییر کرده و یا به عبارت دقیق تر مدوله می شود. برای آشنایی بیشتر با مخابرات نوری و شکل گیری فیبر نوری آشنایی با تاریخچه این تکنولوژی جالب توجه خواهد بود.