21 اردیبهشت 1392

مبارزه با استرس و بهبود سلامت روانی

مبارزه با استرس و بهبود سلامت روانی

دنیایی که ما در آن زندگی می کنیم سرشار از استرس است. در حالیکه استرس اجتناب ناپذیر است ،کارهای بسیاری وجود دارند که شما می توانید حداقل با انجام دادن آن سطح استرس را کاهش دهید و اجازه ندهید استرس روی سلامتی شما به شیوه ای منفی تاثیر بگذارد. استرس می تواند کنترل شود ،و چه باور کنید یا نه ،حتی این کار می تواند به شیوه هایی غیر معمول انجام شود.


دنیایی که ما در آن زندگی می کنیم سرشار از استرس است.صرف نظر از اینکه شما چه کسی هستید و چکار می کنید ، به طور ساده راهی نیست که بتوانید از فشارها و استرس های زندگی دوری کنید. خواه شما در محل کار خود باشید ، یا در خانه یا در مدرسه چیزهایی هست که کنترل شما را از دست تان خارج می کند ، فشار خون تان را بالا می برد و تپش قلب تان را افزایش می بخشد.استرس اجتناب ناپذیر است ،پس حتی اگر شما احساس کنید که اکنون حال بسیار خوبی دارید ، شاید چند لحظه بعد احساس کاملا متفاوتی داشته باشید. اما حتی اگر این اتفاق افتاد به این معنی نیست که باید توسط استرس بوجود آمده از پا در آیید و به آن اجازه دهید که سلامتی تان را از شما بگیرد.در مطالعاتی که اخیرا صورت گرفته ،دانشمندان کشف کردند که مشکل ریشه ای بسیاری از بیماری های مزمن که زنان و مردان زیادی را از بین می برد استرس است. نکته خوب این مسئله اینجاست که در حالیکه استرس اجتناب ناپذیر است ،کارهای بسیاریوجود دارند که شما می توانید حداقل با انجام دادن آن سطح استرس را کاهش دهید و اجازه ندهید استرس روی سلامتی شما به شیوه ای منفی تاثیر بگذارد. استرس می تواند کنترل شود ،و چه باور کنید یا نه ،حتی این کار می تواند به شیوه هایی غیر معمول انجام شود.
یکی از مهمترین مسائلی که می تواند ایجاد کننده استرس باشد بد خوابیدن است.
دقت کنید که هر زمان احساس بدخلقی و بدخویی می کنید نیاز به یک خواب خوب شبانه را در خود تشخیص می دهید. این به خاطر آن است که خواب به بدن این شانس را می دهد تا خود را بازسازی کند. اگر شما فقط چهار ساعت در شبانه روز بخوابید ، شانس ها وجود دارند اما ارگان های بدن شما نمی تواند به حداکثر میزان بهبود سلامت خود برسد ، مغز شما مه آلود و تیره می شود ، قدرت تمرکز تان را از دست می دهید و براحتی تسلیم استرس می شوید. به طور آشکار ، بهترین راه حل برای این مشکل این است که زود به رختخواب بروید. طبق تحقیقات انجام گرفته ، مدت زمان بین 10 شب تا 6 صبح زمانی است که بدن می تواند براحتی اجزاء و سلول های آسیب دیده خود را بازسازی کند. بنابراین ،رفتن به رختخواب را قبل از ساعت 10 یا زودتر را در عادات زندگی خود قرار دهید تا زمانیکه برای استراحت و خواب خوب شبانه لازم دارید در اختیار داشته باشید.


دیگر عاملی که باعث می شود شما با استرس سر و کار داشته باشید رژیم غذایی شماست
. برای اطلاع شما ، باید بگوییم که انواع مشخصی از غذاها هستند که به شما کمک می کنند استرس خود را کاهش دهید. خوردن املت برای صبحانه ، برای مثال ، می تواند به شما کمک کند تا مغز و ذهنی شفاف و قدرت تمرکز خوبی داشته باشید .این بخاطر تخم مرغ موجود در املت است که وقتی در کنار شیر ، پنیر ،و مغزهایی مانند بادام و گردو قرار بگیرد  سطح تیروزین بدن شما را بالا می برد. تیروزین نوعی آمینو اسید است که به به قدرت تمرکز و بالا قردن سطح هوشیاری کمک می کند.فقط این نیست ،تیورزین می تواند توانایی شما را برای انجام فعالیت های چندگانه در یک لحظه زمانی افزایش دهد. از دیگر انواع غذاهایی که می تواند به شما در مبارزه با استرس کمک کند دانه های کنجد هستند. در طول یک روز سخت کاری ،سعی کنید که مشتی دانه سنجد بخورید. دانه های سنجد می تواند به شما کمک کند تا استرس کمتری داشته باشید چرا که دارای نوعی آمینو اسید هستند که L-آرژینین نامیده می شود. این نوع آمینو اسید به رگ های خونی کمک می کند تا ریلکس شوند، پس اگر در محل کار خود یک روز بدی داشته اید ،کمی دانه سنجد امتحان کنید این به خوبی مغزهای جویدنی مانند سویا و بادام زمینی است که آنها هم دارای L-آرژینین هستند


آیا می دانستید که خوردن یک دانه سیب در روز به چه کمک قابل توجهی به شما در مبارزه با استرس می کند؟ شاید شنیده باشید که سیب بهترین گزینه برای بالا بردن سوخت و ساز بدن است اما در واقع این به خاطر این تواناتیی سیب است که با استرس می جنگد و باعث می شود سوخت و ساز زیادی صورت پذیرد. سیب ها سرشار از آنتی اکسیدان هستند که بدن شما را هر زمان که احساس خستگی ناشی از استرس داشتید برای جهش بزرگ به منظورشروع کاری می کنند.مواد موجود در سیب به شما کمک می کنند که هر چیزی را که مربوط به استرس است از خود دور کرده و آن را فراموش کنید.


جدا از اینکه شما نیاز دارید که به مقدار معینی بخوابید و غذاهای ضد استرس میل کنید شاید یکی از بهترین روش ها برای مبارزه با استرس ورزش کردن باشد. ورزش ، مهم نیست که چقدر ساده یا روتین باشد ، شاید کاری نباشد که مورد دلخواه تان باشد. به هر حال ، شما باید این را بدانید که ورزش کردن علاوه بر سوزاندن چربی و ساختن ماهیچه های قوی مزایای دیگری نیز دارد. برای اطلاع شما باید یگوییم ، ورزش کردن بهترین وسریع ترین راه برای بالا بردن و بهبود خلق شما است و استرس را از شما دور می کند. هر زمان که شما بازوهایتان را می کشید و باسن خود را دچار نوسان می کنید ، مغز شما نوعی ماده شیمیایی به نام آندروفین آزاد می کند. همچنین این مواد شیمیایی که با نام احساس خوب هستند ، آندروفین این توانایی را دارد که خلق شما را بهبود بخشد و شما از دنیای سخت و شلوغ خود فاصله گرفته و احساس خوبی داشته باشید. به استرس اجازه ندهید که شما را شکست دهد ، در عوض با این روش های موثر با آن مبارزه کرده و بر آن پیروز شوید.


< <
آخرین های : اخبار و تازه های پزشکی
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

خواه شما برای بارداری اقدام می کنید یا باردار هستید ، راه حل های گیاهی به علت قدمت شان مورد احترام و ایمن هستند. چندین گیاه دارویی به طور گسترده بوسیله ماماها توصیه می شود و برای استفاده در طول دوران بارداری ایمن و سالم تشخیص داده می شود. برخی دیگر بحث برانگیز هستند و هنوز در مورد استفاده از آنها شک و تردید وجود دارد. چهار گیاه زیر بهترین گیاهان دارویی در طول دوران بارداری به شمار می روند. بهتراست به میزان استاندارد از آنها استفاده کنید البته بستگی به وزن و قد و قامت خودتان دارد.

5 استفاده عجیب از سیر که تاکنون نمی دانستید!

5 استفاده عجیب از سیر که تاکنون نمی دانستید!

ترکیبات فعال در سیر با اسید آراشیدونیک تعامل داشته یک اسید چرب امگا در گوست وابسته با پسوریازیس ایجاد می کند. روغن سیر می تواند مستقیما روی نواحی با دوبار استفاده در روز تاثیر بگذارد.

5 قاعده کلی برای داشتن پوستی شفاف

5 قاعده کلی برای داشتن پوستی شفاف

بدون شک داشتن پوستی‌ سالم و شفاف از آرزوهای هر خانومیست.. این مقاله که بر اساس آخرین مقالات مجله پر طرفداره پوست و زیباییی Allure تهیه شده , ۵ قاعده اصلی‌ برای شفاف سازیِ پوست و درمان آکنه را به شما یاد میدهد....

پوستی زیبا با ماسک خیار

پوستی زیبا با ماسک خیار

پوست، علاوه بر زیبایی از ورود هرگونه آسیبی به اعضای داخلی و خارجی بدن محافظت می کند. حدود ۹۰درصد از وزن خیار را آب تشکیل می دهد و به این خاطر به عنوان یک خنک کننده به کار می رود.

چگونه بدون ورزش کالری بسوزانیم..

چگونه بدون ورزش کالری بسوزانیم..

اگرچه ورزش یکی‌ از راه‌های بسیار خوب برای سوزاندنِ کالری و تناسب اندام شما می‌باشد با این وجود راه‌های دیگری نیز برای سوزاندنِ چربی‌ اضافه بدن شما وجود دارد به عنوان مثال برخی‌ از مواد غذایی میتوانند تا حد زیادی با افزایش متابولیسم و سوخت و ساز بدن شما به این پروسه کمک کنند ..