تیتر های مرتبط ...
20 اردیبهشت 1392

آیا شما آلرژی دارید؟

آیا شما آلرژی دارید؟

آلرژی یکی از سخت ترین مسائلی است که انسان با آن مواجهه است. اغلب مردم نوعی آلرژی دارند .اگر شما به ماده به خصوصی آلرژی داشته باشید یعنی اینکه بدن شما نمی تواند آن را تحمل کندو به آن حساسیت نشان می دهد و نتیجه آن واکنش وحشتناکی است که اغلب آن هم فیزیکی است. پس اگر از آن دسته افرادی هستید که به میگو آلرژی دارید احتمالا دچار مشکل تنفسی هستید و از اختلالات شکمی نیز رنج می برید و دارای مقادیری علایم دیگر هستید که سلامت شما را تحت تاثیر قرار می دهد. البته موارد مختلفی وجود دارند و هر بیمار آلرژییکی در محدوده زمانی مشخصی با آن مواجهه است.

" ? Do you have an Allergy "

 

اغلب افراد از زمان جوانی و کودکی می فهمند که به چه چیزی آلرژی دارندو در حقیقت ، اغلب معلمان در مورد شرایط آلرژیکی دانش آموزانشان اطلاع دارند تا در موقع لزوم بتوانند با آن کنار بیایند. اگر شما از نوعی آلرژی حاد رنج می برید که بخاطر نوع خاصی از غذا یا ماده غذایی عود م یکند پس همیشه داروهای تان را به همراه داشته باشید. به دوستان و اعضای خانواده تان بگویید که داروهایتان کجا هستند تا بتوانند در مواقع ضروری به کمک شما بشتابند بخاطر اینکه تاخیر های زیاد اغلب باعث ایجاد مشکل های بزرگتری می شود و حتی پیش می آید که شما را در بیمارستان بستری کنند. پس نیازی به ریسک کردن ندارید و اگر داروهایتان را با خود به همراه داشته باشید دچار این مشکل نمی شوید.

 

زمانیکه می دانید که به چه چیزی آلرژی دارید پس در تمامی شرایط از آن بر حذر باشید. این مخصوصا در مورد افرادیکه به بعضی غذاهای خاص آلرژی دارند صدق میکند. از خوردن آن نوع غذاها اجتناب کنید.معمولا لاکتوز بیش از حد موجود در شیر می تواند بعضی افراد را نسبت به مواد لبنی دچار حساسیت کند پس بدانید که غذایی که مصرف می کنید دارای چه ماده غذایی ای است. هیچ چیزی بهتر از آن نیست که همیشه سالم غذا بخورید. اگر شما در اطرافتان بیمار آلرژیکی دارید مراقب غذایی که درست می کنید و به آن بیمار می دهید باشید چرا که آنها اغلب نمی دانند که چه چیزی دارند میل می کنند. بیماران آلرژیکی همیشه نیاز دارند که احتیاط کنند و بدانند که چه غذایی سالم است و از چه موادی درست شده است.

< <
آخرین های : دانش
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
10  چیزی که آرزو داریم روزی اختراع شود

10 چیزی که آرزو داریم روزی اختراع شود

چیزهایی زیادی در این دنیا هست که ما دوست داریم صاحبش باشیم. داشتن تعدادی از آنها امکان پذیر است و برخی هم از آنها هم اختراع شده اند. اختراعات همیشه نیازمند ایده هستند. ایده هایی که فراتر از درک و تفکر همه انسان هاست. هیچکس داشتن WiFi را بر روی موبایلش پیش بینی نکرده بود درسته؟ اما اختراعاتی هستند که می توانند به طور کل زندگی تمام جهانیان را عوض کنند. در لیست ده تایی زیر مثال هایی زده ایم از چیزهایی که آرزو داریم اختراع شوند. اختراع بعضی از آنها امکان پذیر و برخی از آنها فقط یک رویا است.

10 حیوانی که ناخواسته به ما یاری می رسانند

10 حیوانی که ناخواسته به ما یاری می رسانند

خداوند هیچ چیز را بدون استفاده خلق نکرد. ما چیزهای زیادی در زندگی مان می بینیم که فکر می کنیم بی فایده هستند اما در واقع اینگونه نیست. در این مقاله می خواهم در مورد حیواناتی صحبت کنم که ناخواست به انسان کمک می کنند. ده حیوانی که وجودشان برای ما حیاتی است. طبیعتا ما فکر می کنیم این حیوانات بی فایده و مضر هستند. اما در حقیقت اینها برای بشر خیلی خیلی حیاتی اند.

تفاوت مغز حیوانات با انسان ها در چیست؟

تفاوت مغز حیوانات با انسان ها در چیست؟

دانشمندان بر این عقیده اتفاق نظر دارند که انسان ها با هوش ترین موجودات خلق شده روی کره خاکی هستند. در جامعه ما "هرچه بزرگتر بهتر است" ، انسان ها دارای مغزهای بزرگتری نسبت به دیگرا حیوانات هستند شاید به همین خاطر است که ما باهوش ترین موجودات هستیم.اما در حالیکه دقیقا اینطور نیست...!

آیا می دانید مغز انسان چه رنگی است؟

آیا می دانید مغز انسان چه رنگی است؟

آیا تا بحال به این فکر کرده اید که مغز چه رنگی دارد؟شاید هم این فکر را نکرده اید ، مگر اینکه در زمینه پزشکی کار یا تحصیل می کنید. ما همه رنگ های رنگین کمان را در بدن مان داریم در شکل های مختلف و رنگ های مختلف خون ،بافت های بدن ، استخوان ها و دیگر اجزاء بدن. اما ممکن است مغزا را دیده باشید که در ظرفی شیشه ای در ازمایشگاه در مقابل صفحه نمایش قرار داده اند؛در واقع، مغز زنده که درون جمجمه شما قرار دارد راکد و بی حرکت و به رنگ خاکستری نیست ، مغز به رنگ سفید ، سیاه و قرمز است.

12 عکس باورنکردنی از حیوانات

12 عکس باورنکردنی از حیوانات

این عکس ها فوتوشاپی نیستند!