19 اردیبهشت 1392

غذاهایی برای داشتن موهایی درخشان و زیبا

غذاهایی برای داشتن موهایی درخشان و زیبا

زیبایی از درون پرتو می افکند. به همین دلیل برای حفظ کردن زیبایی موهایتان باید غذاهایی را انتخاب کنید که از نظر ویتامین های خاص و مواد معدنی غنی باشند. پس یاد بگیرید برای داشتن موهای درخشان و زیبا چه باید بخورید. اگر می خواهید موهایی زیبا داشته باشید باید آن را با مواد مغذی مناسب تغذیه کنید. پس ابتدا مطئن شوید که رژیم غذایی سالم و متعادلی دارید که از غلات کامل، میوه ها، سبزیجات و دیگر غذاهای سرشار از پروتئین و اسیدهای چرب امگا 3 تشکیل شده باشد. متن زیر را بخوانید تا لیست کامل غذاهای حیاتی برای موهای جذاب را داشته باشید.

Foods for Gorgeous Hair

هویج
 
هویج سرشار از ویتامین A است که برای سلامت پوست سر و بالطبع برای داشتن موهای درخشان ضروری شده است. علاوه بر این هویج به بهتر شدن دید چشم کمک می کند.

ماهی سالمون یا ماهی آزاد
 
ماهی سالمون  سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 هست که سبب سلامت پوست سر و درخشانی موها می شود. علاوه براین ماهی سالمون منبع خوبی از ویتامین هایی نظیر سینوکوبالامین یا ویتامین B12 و آهن می باشد.

 

تخم مرغ
 
اهمیتی ندارد که تخم مرغ را به صورت آب پز، نیمرو یا املت بخورید، تخم مرغ بهترین منبع پروتئینی است که می توانید پیدا کنید. علاوه بر این حاوی ویتامین B12 و بیوتین است که اگر صحبت از موی زیبا و سلامت پوست سر درمیان باشد بسیار مفید است.

سبزیجات پربرگ
 
سبزیجات برگ دار سبز مثل اسفناج، کاهو، کلم پیچ، کاسنی مقدار مناسب آهنی که بدن برای داشتن موهای سالم و ظاهر زیبا لازم دارد را فراهم  می کند.

دانه ها
 
آجیل را در برنامه غذایی محافظ موی خود بگنجانید. به عنوان مثال گردو، بلارد و بادام  غنی از زینک و نیز اسیدهای چرب امگا3  هستند که برای موها لازمند.

علاوه بر اینها، لبنیات کم چرب، مرغ، حبوبات و گوشت گاو دیگر غذاهایی هستند که برای داشتن موهای زیبا در رژیم غذایی تان بگنجانید.

 

< <
آخرین های : تغذیه و تناسب اندام
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

خواه شما برای بارداری اقدام می کنید یا باردار هستید ، راه حل های گیاهی به علت قدمت شان مورد احترام و ایمن هستند. چندین گیاه دارویی به طور گسترده بوسیله ماماها توصیه می شود و برای استفاده در طول دوران بارداری ایمن و سالم تشخیص داده می شود. برخی دیگر بحث برانگیز هستند و هنوز در مورد استفاده از آنها شک و تردید وجود دارد. چهار گیاه زیر بهترین گیاهان دارویی در طول دوران بارداری به شمار می روند. بهتراست به میزان استاندارد از آنها استفاده کنید البته بستگی به وزن و قد و قامت خودتان دارد.

درمان گیاهی بیماری های اعصاب و روان

درمان گیاهی بیماری های اعصاب و روان

درمان تحریک پذیری اعمال عصبی، افسردگی یا دپرسیون عصبی و اضطراب توسط گیاهان دارویی...

راههای طلایی برای داشتن شکمی صاف و زیبا

راههای طلایی برای داشتن شکمی صاف و زیبا

اگر نگران این هستید که چرا تمرینات ورزشی روی اندامتان اثری ندارد ؟ شاید نکته ای را جا انداختید .در ابن مقاله چند راه ساده برای اثر بخشی بهتر برای شما تهیه کردیم...

رژیم غذایی آدریانا لیما چگونه است؟

رژیم غذایی آدریانا لیما چگونه است؟

رژیم غذایی آدریانا لیما دیوانه کننده است. آیا رژیم غذایی آدریانا لیما به شما کمک می کند که در طول دو هفته ده پوند وزن کم کنید؟آیا رژیم غذایی آدریانا لیما به شما کمک می کند که در طول سه روز ده پوند وزن کم کنید/.و آیا رژیم غذایی آدریانا لیما به شما کمک می کند که در طول یک ماه 20 پوند وزن کم کنید؟

ده غذای پرکالری که هیچ وقت نباید قبل از خواب بخورید

ده غذای پرکالری که هیچ وقت نباید قبل از خواب بخورید

همه ما می دانیم که نباید با شکم پر بخوابیم. بدن ما بعد از یک روز سخت در محل کار یا دانشگاه، نیاز به استراحت از فعالیت هایی دارد که بدن در طول روز انجام می دهد، و سیستم گوارشی نیز از این قاعده مستثنی نیست. همچنین خوردن وعده های چرب قبل از خواب می تواند سبب سوزش معده شود. با این حال اگر واقعا می خواهید قبل از خواب چیزی بخورید پس بهترین کار را کرده و وعده ای سبک بخورید، و حداقل دو تا سه ساعت قبل از رفتن به رختخواب غذا بخورید.