14 اردیبهشت 1392

رتبه اول گوگل شوید

رتبه اول گوگل شوید

بهینه سازی راهنمای جستجوگرها چیزیست که تازگیها همه به دنبال آن هستند و زمان زیادی را برای پیدا کردن این موضوع صرف می کنند. بنابر این در این مطلب من به ده نکته برای بهینه سازی راهنما اشاره می کنم تا شک های شما برطرف شود. بدست آوردن توجهات هدفمند آرزوی هر وبلاگ نویس تازه کار است که اصلاً کار راحتی نیست.

 SEO

 آیا تا به حال خواسته اید که در گوگل رتبه اول باشید؟ من یکبار اینکار را انجام داده ام.

کار سختی نیست ، فقط کافیست که مهارتهای لازم را یاد بگیرید . بکارگیری چند استراتژی و ترفند شانس بالا رفتن  بازدید مقاله ها در سایتتان را ا فزایش می دهد. اخیراً شاهد این هستم که وبلاگ نویسان تازه کار بر این عقیده هستند که نوشتن مطالب کاربر پسند بسیار نتیجه بخش است. آنها از دیگران شنیده اند که یک وبلاگ نویس باید برای مردم بنویسد و نه برای سایتهای جستجو گر. این ایده خوبی است ولی باید یک کمی هم به فکر این سایتها باشید.
اگر می خواهید خوانندگان وبلاگتان برای شما سود دهی داشته باشد ، باید توجه زیادی را به سمت آن سوق دهید. بهبود مقاله ها برای رتبه بندی SERP روش خوبی است و خوانندگان را اذیت نمی کند.
من این مراحل را روی بسیاری از مقاله هایم انجام دادم و نتیجه شگفت انگیزی را دیدم.
بنابراین به ده نکته جهت بهینه سازی جستجوگرها (SEO) اشاره می کنم که به شما کمک می کند تا در گوگل رتبه اول را کسب کنید.

 v


1-    یک کلمه کلیدی را هدف قرار دهید

باید مطالب را برای سایتهای جستجو گر و کاربران صمیمانه تر کنید و یک لغت کلیدی را هدف مقاله قرار دهید. مثلاً اسم یکی از مقاله هایم را که در گوگل رتبه اول شد از SEO Tips  به SEO Tips 2012  تغییر دادم . رقابت در انتخاب لغات کلیدی طولانی ، بسیار کم است و باعث کسب رتبه بهتر برای شما می شود.

با استفاده از لغات کلیدی طولانی توجه بسیاری جذب می کنید و رقابت این لغات کم است.

 


2-    بکار گیری کلمات کلیدی بطور کامل

باید به سایتهای جستجوگر اجازه دهیدکه در مورد لغت کلیدی شما بدانند . لغات کلیدی شما باید طبق راهنمایی های زیر باشد:
عنوان : عنوان صفحه مهم ترین بخش در SEO  است . اگر عنوان در برگیرنده لغات مهم و کلیدی متن باشد باعث جذب خواننده و بالارفتن رتبه می شود.

توضیحات متا (Meta)  : این قسمت شامل متن اصلی مقاله می شود و باید پر از لغات کلیدی و مهم باشد و باعث بالا رفتن رتبه شما می شود.

SEO-friendly URL : باید لغات کلیدی را در آدرس اینترنتی ذکر کنید مثلاً :guideandnews.com/2012/10/06/seo-optimization-tips .

اینکار کمک می کند که جستجوگرها با وجود لغات کلیدی راحت تر لینک شما را پیدا کنند.

 

 

3-    متن های با کیفیت و منحصر بفرد بنویسید

قدم بعدی نوشتن لغات کلیدی و منحصر بفرد است . بیش از استفاده از لغات کلیدی باید مقاله های منحصربفرد و طولانی ، با کیفیت بالا استفاده کرد. اگر شما قصد  فروش محصولی را دارید که دیگران نیز دارند ، لازم است که تیتر برجسته ای تهیه کنید.
گوگل و دیگر سایتهای جستجوگر بیشتر علاقه به متن های منحصر بفرد دارند تا به کاربران به نحو شایسته کمک کنند.

 


4-    بک لینک بسازید (BACKLinks)

بک لینک دستورات روزانه  تکنولوژی SEO است  وهر تلاشی باید صورت گیرد که بک لینک از سایت های معروف جستجو شود.
آگاه باشید که کیفیت برای بک لینک جهت گرفتن رتبه بهتر در سایت های جستجوگر مهم تر از کمیت است .
ارتباط با لینک ها بسیار مهم است و سایتهای جستجو گر در صورت وجود بک لینهای نامرتبط ، وبلاگتان را جریمه می کنند.
چند روش ساخت لینک های موثر:

 


Guest Blogging: این روش یکی از موثرترین ساخت لینک های موثر بعد از به روز رسانی بخش حیوانات در گوگل است ( پاندا و پنگوئن) . باید سعی کنید که مطالب موجود روی دیوار PR5 & PR7 را حدس بزنید ، حتماً مایلید بدانید که این بخش در دیگر وبلاگ ها چگونه به وبلاگ نویسان کمک می کند.

 

Defollow commenting:  اظهار نظر روی دیوار وبلاگ که باعث بالا رفتن رتبه در SEO می شود راه دیگری برای بالا رفتن رتبه در گوگل است.

 

Forums participating: شرکت در اجتماعات یکی از تاکتیک های کاربردی است اگر در PR با کیفیت بالا شرکت کنید حجم وسیعی از بازدیدکنندگان را خواهید داشت.

 

5-    استفاده از لغات کلیدی به عنوان پایه و اساس متن:

لغات کلیدی را به عنوان اساس متن قرار دهید . اینکار به سایت های جستجوگر کمک می کند تا متوجه شوند که مضمون مقاله شما چیست.

 

6-    در دنیای امروزه SEO بدون پیشرفت در رسانه های اجتماعی نباید انتظار داشت که وبلاگ شما بازدید بسیاری داشته باشد.

ترویج مقاله در رسانه های اجتماعی راه دیگری برای شناساندن وبلاگتان به مردم است . سایت هایی مثل فیسبوک ، توئیتر ، و گوگل بهترین سایت های جستجوگر برای رتبه بندی و معرفی هستند. Pinterest, Delicious and StumbleUpon اینها رسانه های اجتماعی ای هستند که همه علاقه دارند با این رسانه ها کار کنند و اولین قدم برای همکاری با این رسانه ها اجرای قانون اول است don't spam  .
عضوی فعال باشید و با دیگر وبلاگ نویسان و رسانه های اجتماعی روابط نزدیکتری
بر قرار کنید.
 "وبلاگ خودتان را طوری طراحی کنید که مانند دیگر سایت های اجتماعی جلوه کند"

 


7-    از تصاویری بهتر و مجذوب کننده استفاده کنید:

استفاده از تصویر برای وبلاگ ایده بسیار خوبی است ولی نباید تعداد تصاویر بیش از حد باشد.
اگر از تصویر برای مقاله های وبلاگتان استفاده کنید حجم انبوهی از بازدید ها را از گوگل خواهید داشت . این یک روش برای استفاده درست از تصاویر است.
ALT Text : این متن شامل متن هایی می شود که جستجوگرها برای درک تصاویر استفاده می کنند . اگر تصویر با عنوان مقاله مرتبط باشد شما می توانید از لغات کلیدی به عنوان ALT Text  استفاده کنید.
File name : قبل از اینکه تصویر را روی وبلاگتان قرار دهید یک اسم معنادار برای  آن انتخاب کنید ، زیرا برای گرفتن رتبه در جستجوگرها موثر است.
File size : اگر اندازه تصویر شما بزرگتر از معمول است آن را با نرم افزار فتوشاپ کوچک کنید . اگر بخواهید با موس طول و عرض عکس را کم کنید باعث اختلال در روند وبلاگ شما می شود.

 

8-    محتوای ویدیویی:

وجود محتوای ویدیویی در وبلاگ شما باعث می شود که جستجوگرها به دنبال این باشند که آیا ویدیو شما کارایی دارد ؟
ویدیوهایتان را به دیگر وبسایتها مثل Youtube, AOL, MSN  بفرستید .

 


9-    Use SEOPressor Plugin :

SEOPressor Plugin یک بخش ضروری در SEO  است .اگر شما در خصوص ایجاد وبلاگ و درامد زایی از  آن مطمئن هستید باید از Plugin استفاده کنید.
Plugin هرکاری را جهت بهبود وبلاگ شما که SEO انجام میدهد را انجام خواهد داد.تمام کارها مثل درست کردن عکس و لغات و کلیدی و غیره .

 

10-    صبور باشید :

صبور بودن از واجبات است زیرا SEO به یکباره جواب نمی دهد  وچند ماه طول می کشد تا نتیجه فعالیت هایتان را ببینید . باید قدرت تصور این را داشته باشید که به رقبای خود فائق شده اید.
< <
آخرین های : معرفی و آموزش
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
5 نکته برای خرید هارد اکسترنال(External Hard)

5 نکته برای خرید هارد اکسترنال(External Hard)

پس شما در نهایت تصمیم گرفتید که یک دیسک سخت خارجی (External Hard Drive) بخرید! چه به عنوان یک گزینه پشتیبان (Backup Version) برای کامپیوترتان و یا اضافه نمودن فضا یا قابل حمل نمودن داده هایتان، این یک انتخاب عالی و تصمیمی درست و عاقلانه است. از این پس دیگر محدود به این چند گیگابات که در کامپیوتر شما قرار داده شده نیستید و می توانید تا مقیاس چندین ترا بایت (terabytes) اطلاعات، فیلم، موزیک و فایل های مربوط به کارتان را ذخیره کنید.

چگونه تماسهای اسکایپ (skype)  را ضبط  کنیم

چگونه تماسهای اسکایپ (skype) را ضبط کنیم

سیستم اسکایپ برای کسانی که هنوز محو توانایی آن هستند رایگان است ، و این امکان را به کاربرانش می دهد که به صورت رایگان با هرجای دنیا که می خواهند ، البته فقط با کسانی که نرم افزار اسکایپ را دارند ، از طریق اینترنت تماس بگیرند. این نرم افزار را بر روی رایانه اتان نصب کنید و به محض اینکه مخاطبتان نیز این نرم افزار را نصب کرد با وارد کردن کد کاربری طرف مقابل با او ارتباط بر قرار کرده بدون پرداخت یک ریال تا هر زمانی که میخواهید با هم صحبت کنید .

20 روش ساده برای افزایش رتبه بندی الکسا

20 روش ساده برای افزایش رتبه بندی الکسا

این سیستم رتبه بندی به شما کمک خواهد کرد که از تعداد بازدید صفحه وبسایتتان در هر لحظه مطلع شوید. فقط کافیست که نوار ابزار اَلِکسا را در وبسایتتان نصب کنید. اطلاعات بیشتر در مورد این برنامه را بعد از نصب خواهید دید. این نوار ابزار اطلاعات سه ماهه را جمع آوری کرده و هر روز تعداد استفاده و بازدید از هر صفحه را محاسبه می کند. این محاسبات روی تعداد استفاده از یک سایت خاص و تعداد بازدید از صفحه ای در همان سایت تاثیر دارد. سپس با محاسبات ساده ریاضی ، سایت رتبه بندی می شود.

آشنایی با هولوگرام

آشنایی با هولوگرام

هولوگرامها وسیله ای هستند تا مصرف کننده بتواند از اصالت محصول خریداری شده و تقلبی نبودن آن مطمئن شود.ساخت یک هولوگرام چندان کار سختی نیست و به ابزار پیچیده ای نیز نیاز نیست. شما میتوانید به راحتی یک هولوگرام بسازید. شاید ساخت هولوگرام با تصاویر جذاب برای دوستانتان به عنوان هدیه عید، تولد و یا یادگاری ایده جالبی باشد

آشنایی با هارد اکسترنال

آشنایی با هارد اکسترنال

هارد اکسترنال وسیله ذخیره کننده اطلاعات دیجیتالی است که می توان اطلاعات را بر روی آن ذخیره کرده و یا بازخوانی کرد. این کار توسط یک دیسک چرخان که توسط ماده ای مغناطیسی پوشانده شده انجام می شود. از جمله ویژگی های یک هارد اکسترنال می توان به توانایی آن در نگه داری اطلاعات حتی زمانی که هارد خاموش است اشاره کرد. اطلاعات ذخیره شده بر روی دیسک می تواند به صورت تصادفی و محلی مورد بازخوانی قرار گیرد یعنی نیازی به بازخوانی تمام اطلاعات ذخیره شده قبل از آن نیست. به عبارت دیگر یک هارد اکسترنال از مجموعه ای از دیسک های پوشیده شده از ماده مغناطیسی تشکیل شده که یک هد مغناطیسی می تواند اطلاعات را بر روی آن ذخیره کرده و یا بازخوانی کند.