4 اردیبهشت 1392

انتخاب شامپوی مناسب برای موها

انتخاب شامپوی مناسب برای موها

برای موهای فر ، انتخاب شما باید شامپوی مرطوب کننده و نرم کننده باشد چرا که موهای فر تمایل به زخمت و خشک شدن دارد. این به خاطر آن است که روغن موهای شما قادر نیست مو را به راحتی موهای صاف بیندازد. همچنین روزهایی که موها را شامپو نمی زنید موهای فر حالت بهتری نسبت به موهای صاف دارند. معمول ترین مرطوب کننده ها برای شامپوی مخصوص موهای فر باید شامل موم ،روغن شی ، یا روغن بادام باشد. متخصصان برای موهای فر نرم کننده را نیز توصیه می کنند.

 

در این قسمت فقط متن قرار دهید. این متن در وسط صفحه قرار می گیرد

اگر موهای شما رنگ شده است ، از شامگوهای محافظت کننده از مو استفاده کنید. مواد موجود در این نوع از شامپوها باید تمیزکننده های ملایم مانند سرامیدهایی باشد که رشته موهای رنگ شده را از بین نبرند. بعضی شامپوها دارای خاصیت محافظت از رنگ هستند را فرمولهایی در آن بکار رفته که موهای رنگ شده را برای تغذیه کردن سالم نگاه می دارد و از آسیب های خارجی جلوگیری می کند. متخصصان عقیده دارند که موهای رنگ شده نیز احتیاج به مرطوب کننده دارند. همچنانکه برخی پیشنهاد می کنند که ماهی یکبار از ماسک مو استفاده شود تا موها مرطوب شوند و بهتر از قبل شوند.

برای موهای نازک و خشک ، شامپوهای کرم مانند می تواند گزینه مناسبی باشد. آنها مخصوصا دارای موادی هستند که به نرمی و لطافت موهای شما کمک می کنند .متخصصان پوست و مو پیشنهاد می کنند که برای موهای نازک و آشفته از شامپوهای مخصوص استفاده شود.

اگر شما موهای صاف و حالت داری دارید که قسمت اعظمی از موها فرو ریخته است گزینه های بسیاری برای انتخاب شامپو دارید که از آسیب یا فرو ریختن آنها جلوگیری کند. متخصصان پیشنهاد می کنند که افرادی که دارای این نوع مو هستند باید به جای شستن آنها با آب گرم از آب سرد استفاده کنند ، چرا که گرما باعث می شود موها باز شده و باعث ترد و شکننده شدن بیشتر موهای فرو ریخته شما شوند.

 

 

- اگر سر شما دارای شوره است ، انتخاب اول شما برای شامپو باید شامپوی ضد شوره باشد. شوره نشانه آن است که پوست سر شما دچار التهاب و حساسیت شده که با پوسته های ریز سفید این حساسیت را نشان می دهد. به دنبال شامپوهایی باشد که زمینه تمیز کننده دارند که معمولا از روغن نارگیل تشکیل شده اند و پوست سر شما را از آسیب محافظت کرده و تعادل را برقرار می سازند.

- برای موهای معمولی و نرمال شامپوهای دوبل فرمول بهترین گزینه است. شامپوها و نرم کننده ها باید به صورت ترکیبی استفاده شوند. در میان انتخاب های پیش روی شما ، بهترین آنها هستند که موی شما را در برابر عوامل محیطی محافظت کرده و به همان خوبی سیستمی برای برقراری سطح PH در شما هستند.

زمانیکه شما بدانید که بهترین شامپو برای موهای شما کدام است احتمالا سلامت بیشتری را در موهای خود احساس کرده و براحتی می توانید با موهای خود کنار بیایید و آنها را حالت دهید دیگر مهم نیست چه نوع مویی دارید. همچنین شما لازم نیست به دنبال آخرین محصول شامپوها باشید کافیست بدانید کدام یک از آنها برای موهای شما مناسب است!این کار به شما کمک می کند تا در طولانی مدت صرفه جویی کنید. البته ، این به معنی آن نیست که با موهای خودبدرفتاری کنید بلکه شما مستحق بهترین راه برای رفتار کردن با خود و موهای خود هستید و ماهی یک بار باید روش ویژه ای برای مراقبت از آنها انجام دهید تا مو و پوست سر شما سالم باقی بمانند!

 

< <
آخرین های : کاشانه
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
چگونه گل و گیاه در داخل خانه پرورش دهیم؟

چگونه گل و گیاه در داخل خانه پرورش دهیم؟

پرورش دادن گل و گیاه در داخل خانه می توانند ابعاد تازه ای به آشپزی شما داده و فرصتی برای صرفه جویی در هزینه های خانگی شما داشته باشد. برخی افراد فکر می کنند که پرورش گیاه در داخل خانه تنها برای افرادی میسر است که دارای فضای زیاد در خانه باشند اما این درست نیست. حتی اگر شما در آپارتمانی زندگی می کنید که هیچ فضای بیرونی ندارد هم می توانید گل و گیاه خود را پرورش دهید.

7 چیزی که مردان آرزو می کنند زنها بدانند!

7 چیزی که مردان آرزو می کنند زنها بدانند!

کمدین معروف دین کوک فقط بامزه و جذاب نیست. او به قدری زیباست که در قلب ها نفوذ می کند و زمانیکه در یک رابطه قرار می گیرد بسرعت اغوا می شود. ما از او خواهش کردیم که به ما بگوید در ذهن مردها چه می گذرد.

5 استفاده عجیب از سیر که تاکنون نمی دانستید!

5 استفاده عجیب از سیر که تاکنون نمی دانستید!

ترکیبات فعال در سیر با اسید آراشیدونیک تعامل داشته یک اسید چرب امگا در گوست وابسته با پسوریازیس ایجاد می کند. روغن سیر می تواند مستقیما روی نواحی با دوبار استفاده در روز تاثیر بگذارد.

5 مدل طراحی جالب برای گل و  گیاه منزلتان

5 مدل طراحی جالب برای گل و گیاه منزلتان

طرح هایی که می بینید چیزی بیش از گلدان های معمولی است که در منزلتان می گذارید. آنها هوشمندانه، با اهداف چندگانه و واقعا غیرعادی هستند. این وسایل به منظور رشد گیاهان و حفاظت از آنها طراحی شده اند یا یک طرح غیر معمول و جذاب دارند که فورا توجه ما را به خود جلب می کند.

طریقه  رنگ کردن تخم مرغ های نوروز با پوست پیاز

طریقه رنگ کردن تخم مرغ های نوروز با پوست پیاز

می خواهیم یک روش رنگ کردن تخم مرغ با پوست پیاز را برای شب عید آموزش دهیم که برای تزئین هم از برگ های سبزیجات مثل ریحان استفاده خواهیم کرد...