1 اردیبهشت 1392

ورزش هایی که در دوران بارداری باید از انجام دادنش خودداری کنید

ورزش هایی که در دوران بارداری باید از انجام دادنش خودداری کنید

وقتی که برای اولین بار متوجه می شوید باردارید، خیلی راحت وسواس و استرس می گیرید. و احساس می کنید هر حرکت کوچکی می تواند برای بچه در حال رشدتان ضرر داشته باشد. اما می توانید آرامش خود را حفظ کنید! شما می توانید فعالیت های خیلی زیادی را که قبلا انجام می دادید را هنوز داشته باشید فقط باید کمی مواظب باشید.

Exercises to Avoid During Pregnancy


تعدادی از ورزش ها را می توانید در دوران بارداری انجام دهید. وقتی که برای اولین بار متوجه می شوید باردارید، خیلی راحتوسواس و استرس می گیرید. و احساس می کنید هر حرکت کوچکی می تواند برای بچه در حال رشدتان ضرر داشته باشد. اما می توانید آرامش خود را حفظ کنید! شما می توانید فعالیت های خیلی زیادی را که قبلا انجام می دادید را هنوز داشته باشید فقط باید کمی مواظب باشید. Burr Leonard متخصص بدنسازی و بنیان گذار بار روش وزن کردن ورزش هایی که در دوران بارداری ممنوع هستند را نام برده است
ورزش کردن هم برای شما و هم برای بچه مفید است. ورزش کردن در بیرون از خانه به طور منظم وقتی که باردار هستید جریان خون را بهبود می بخشد، کمک می کند ارگان های داخلی تنظیم بشوند، ماهیچه هایتان برای حمل کردن وزن بیشتر قوی تر بشوند، مفصل ها استوار شده و روحیه تان نیز بالا برود. لئونارد می گوید لازم به گفتن نیست که وقتیکه باردار هستید نیاز به ورزش کردن دارید که هم امن باشد و برای آن مرحله از بارداری تان مناسب باشد. دکتر می گویند بیست هفتگی زمان خوبی برای شروع تغییر برنامه ورزش های روزمره است تا آماده سازی برای رشد بهتر شکم بهتر فراهم شود و سوخت و ساز بدن بالاتر رود.
لئونارد برای ورزش ایروبیک بیشتر از نیم ساعت هشدار می دهد، اما اگر ورزشکار حرفه ای هستید، ما توصیه می کنیم با دکتر خود مشورت کنید. هروقت نیاز بود نفس بگیرید، آب بنوشید و حواستان به بالا رفتن دمای بدنتان باشد. لئونارد همچنین می گوید که ورزش هایی با اثربخشی بالا مثل دو برای مثال می تواند باعث تغییر مکان بچه شود تا جایی که بچه در قسمت پایینی شکم قرار بگیرد و این باعث می شود در ماه های آخر بارداری راحت نباشید. اما اگر شما قبلا دونده بودید، با دکترتان چک کنید. هر وقت هم احساس درد کردید باید سرعت خود را کم کنید
رباط هایی که مفصل ها را محکم می کنند در زمان بارداری شل تر می شوندو کشش بیش از اندازه می تواند در آینده باعث بی ثباتی شان شود. بخصوص بیشتر از همه این اتفاق در شکم که بچه در آن قرار دارد می افتد.

وقتی که ورزش می کنید، ورزش های کششی دیگر را جایگزین حرکات زیر کنید:

1. حرکت چرخش کمر Spinal twists به جای حرکت چرخش کمر کف زمین بنشینید و پاهایتان را از دو طرف به خارج بکشید یا به صورت مستقیم به سمت بیرون بکشید یا اینکه پاهایتان رابه شکل الماس خم کنید.

2. حرکت های Split:
این نوع حرکت ها را در ماه های آخر بارداری انجام ندهید. شل کردن رباط ها این حرکت کششی را برای اتصالات لگن خاصره پرخطر می سازد. با پوزیشن کشش همسترینگ این را راحت تر کنید، روی یک زانو زانو بزنید با یک پای دیگر که روی زمین در جلوی خود کشیده شده است، سپس به سمت ران هایتان جمعش کنید.

3. حرکت های Cobra:
با یک کشش گربه ای جایگزینش کنید، با پوزیشن خزیدن روی دست ها و زانوهای خود قرار بگیرید، سپس کمر خود را گرد کرده و دوباره به حالت اول برگردانید (در این حرکت به خودتان قوس ندهید).


< <
آخرین های : تغذیه و تناسب اندام
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

خواه شما برای بارداری اقدام می کنید یا باردار هستید ، راه حل های گیاهی به علت قدمت شان مورد احترام و ایمن هستند. چندین گیاه دارویی به طور گسترده بوسیله ماماها توصیه می شود و برای استفاده در طول دوران بارداری ایمن و سالم تشخیص داده می شود. برخی دیگر بحث برانگیز هستند و هنوز در مورد استفاده از آنها شک و تردید وجود دارد. چهار گیاه زیر بهترین گیاهان دارویی در طول دوران بارداری به شمار می روند. بهتراست به میزان استاندارد از آنها استفاده کنید البته بستگی به وزن و قد و قامت خودتان دارد.

درمان گیاهی بیماری های اعصاب و روان

درمان گیاهی بیماری های اعصاب و روان

درمان تحریک پذیری اعمال عصبی، افسردگی یا دپرسیون عصبی و اضطراب توسط گیاهان دارویی...

راههای طلایی برای داشتن شکمی صاف و زیبا

راههای طلایی برای داشتن شکمی صاف و زیبا

اگر نگران این هستید که چرا تمرینات ورزشی روی اندامتان اثری ندارد ؟ شاید نکته ای را جا انداختید .در ابن مقاله چند راه ساده برای اثر بخشی بهتر برای شما تهیه کردیم...

رژیم غذایی آدریانا لیما چگونه است؟

رژیم غذایی آدریانا لیما چگونه است؟

رژیم غذایی آدریانا لیما دیوانه کننده است. آیا رژیم غذایی آدریانا لیما به شما کمک می کند که در طول دو هفته ده پوند وزن کم کنید؟آیا رژیم غذایی آدریانا لیما به شما کمک می کند که در طول سه روز ده پوند وزن کم کنید/.و آیا رژیم غذایی آدریانا لیما به شما کمک می کند که در طول یک ماه 20 پوند وزن کم کنید؟

ده غذای پرکالری که هیچ وقت نباید قبل از خواب بخورید

ده غذای پرکالری که هیچ وقت نباید قبل از خواب بخورید

همه ما می دانیم که نباید با شکم پر بخوابیم. بدن ما بعد از یک روز سخت در محل کار یا دانشگاه، نیاز به استراحت از فعالیت هایی دارد که بدن در طول روز انجام می دهد، و سیستم گوارشی نیز از این قاعده مستثنی نیست. همچنین خوردن وعده های چرب قبل از خواب می تواند سبب سوزش معده شود. با این حال اگر واقعا می خواهید قبل از خواب چیزی بخورید پس بهترین کار را کرده و وعده ای سبک بخورید، و حداقل دو تا سه ساعت قبل از رفتن به رختخواب غذا بخورید.