1 اردیبهشت 1392

آیا رژلب شما سلامتیتان را به خطر می اندازد؟

آیا رژلب شما سلامتیتان را به خطر می اندازد؟

خانمها علاقه دارند که هر روز زیبا به نظر برسند و از سوی دیگران مورد تعریف و تمجید قرار بگیرند. به غیر از جواهرات خانمها بدون آرایش نیز نمی توانند زندگی کنند. خانم ها اغلب هنگام بیرون رفتن از خانه آرایش می کنند ، برخی از خانمها ترجیح می دهند که آرایش کامل داشته باشند و بعضی دیگر فقط به ریمل ، رژگونه یا سایه اکتفا می کنند . ولی علاقه استفاده از رژلب در همه بانوان وجود دارد ، وجود رژلب در کیف هر خانمی امری ضروری است.

یک آرایش ایده آل بدون استفاده از رژلب کامل نمی شود . خانمها علاقه دارند لب های بر آمدشان را با رنگ های متنوع زیباتر کنند ، رژلب هایی که با رنگ لباس آنها هماهنگی داشته باشد.
از آنجایی که ما به سلامت بانوان اهمیت می دهیم ، تحقیقی انجام دادیم در خصوص اینکه آیا استفاده از این رژلب ها سلامت بانوان را به خطر می اندازد یا خیر. بسیاری از محققان بر این عقیده هستند که رژلبهایی با رنگ براق حاوی مواد شیمیایی می باشد که ممکن است برای سلامت افراد خطر داشته باشد.
مشکلات سلامتی که مواد آرایشی به وجود می آورند شامل گرفتگی ماهیچه های صورت ، اختلالات هورمونی ، مسمومیت پوستی که یک نوع آلرژی پوستی به مواد آرایشی است و آرتروز صورت می باشد.  از مواد شیمیای متعدد مضری که در یک رژلب استفاده می شود می توان به پارابن (parabens)  ، متاکریلیت (methacrylate) ، سرب و کادمیم   (cadmium)اشاره کرد.


سلامتی و زیبایی : مواد تشکیل دهنده رژلب
درکنار این مواد شیمیایی یک رژلب حاوی مواد تریکلوزان نیز می باشد که یک ماده نگهدارنده در رژلب می باشد. محققان بر این عقیده هستند که تریکلوزان باعث بروز مشکلات قلبی و ماهیچه ای می شود. این ماده شیمیایی باعث مقاوم شدن باکتریها در برابر آنتی بیوتیک ها شده و در نهایت باکتریهای مقاوم شده تبدیل به میکروب می شوند.


طبق تحقیقات ماده شیمیای مـتیلپارابن یک مواد نگهدارنده در بسیاری از محصولات زیبایی است . این ماده باعث بروز بیماری سرطان و هم چنین مختل کردن سیستم غدد درون ریز می شود . و حتی می تواند در مواردی نیز بسیار سمی باشد.
اگر شخصی صاحب پوستی حساس باشد ماده شیمیایی پراپیل پارابن موجود در مواد آرایشی ممکن است باعث بروز ناراحتی های پوستی و چشمی شود . و به علاوه ترشح غدد درون ریز را مختل خواهد کرد . و یا بروز سرطان پوست و مسمویت پوستی ایجاد کند.
ماده شیمیایی رتینل پالمیتیت یک نوع ویتامین A است که برای بانوان باردار سمی است. طبق فرمول ترکیبی محصولات آرایشی این ماده مشکلات سلامتی از قبیل سرطان پوست را ایجاد می کند .


توکوپریل استات: که همه آن را نوعی از ویتامین E می شناسند و خیلی از محصولات آرایشی شامل رژلب حاوی این ماده است. مضرات این ماده شیمیای کمتر از سایر ترکیبات شیمیایی است و باعث خارش پوست ، سوزش ، پوسته پوسته شدن و تاول زدن پوست می شود.
پارافین نیز یکی دیگر از مواد ترکیبی رژلب است که به مقدار بسیار کم در استفاده می شود . اما همین ماده به مینای دندان آسیب وارد کرده و در نهایت باعث پوسیدگی دندان می شود.


به منظور جلوگیری از عوارض ناشی از مصرف مواد آرایشی خانم ها باید از مواد آرایش مرغوب استفاده کنند و باید توجه داشت که استفاده مکرر این محصولات آسیبهای جدی برای سلامت پوست دارد و بهتر است سعی شود مصرف مواد  آرایشی را به حداقل رساند.
< <
آخرین های : اخبار و تازه های پزشکی
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

خواه شما برای بارداری اقدام می کنید یا باردار هستید ، راه حل های گیاهی به علت قدمت شان مورد احترام و ایمن هستند. چندین گیاه دارویی به طور گسترده بوسیله ماماها توصیه می شود و برای استفاده در طول دوران بارداری ایمن و سالم تشخیص داده می شود. برخی دیگر بحث برانگیز هستند و هنوز در مورد استفاده از آنها شک و تردید وجود دارد. چهار گیاه زیر بهترین گیاهان دارویی در طول دوران بارداری به شمار می روند. بهتراست به میزان استاندارد از آنها استفاده کنید البته بستگی به وزن و قد و قامت خودتان دارد.

5 قاعده کلی برای داشتن پوستی شفاف

5 قاعده کلی برای داشتن پوستی شفاف

بدون شک داشتن پوستی‌ سالم و شفاف از آرزوهای هر خانومیست.. این مقاله که بر اساس آخرین مقالات مجله پر طرفداره پوست و زیباییی Allure تهیه شده , ۵ قاعده اصلی‌ برای شفاف سازیِ پوست و درمان آکنه را به شما یاد میدهد....

5 استفاده عجیب از سیر که تاکنون نمی دانستید!

5 استفاده عجیب از سیر که تاکنون نمی دانستید!

ترکیبات فعال در سیر با اسید آراشیدونیک تعامل داشته یک اسید چرب امگا در گوست وابسته با پسوریازیس ایجاد می کند. روغن سیر می تواند مستقیما روی نواحی با دوبار استفاده در روز تاثیر بگذارد.

پوستی زیبا با ماسک خیار

پوستی زیبا با ماسک خیار

پوست، علاوه بر زیبایی از ورود هرگونه آسیبی به اعضای داخلی و خارجی بدن محافظت می کند. حدود ۹۰درصد از وزن خیار را آب تشکیل می دهد و به این خاطر به عنوان یک خنک کننده به کار می رود.

چگونه بدون ورزش کالری بسوزانیم..

چگونه بدون ورزش کالری بسوزانیم..

اگرچه ورزش یکی‌ از راه‌های بسیار خوب برای سوزاندنِ کالری و تناسب اندام شما می‌باشد با این وجود راه‌های دیگری نیز برای سوزاندنِ چربی‌ اضافه بدن شما وجود دارد به عنوان مثال برخی‌ از مواد غذایی میتوانند تا حد زیادی با افزایش متابولیسم و سوخت و ساز بدن شما به این پروسه کمک کنند ..