31 فروردین 1392

توصیه های مراقبتی چشم ، برای جوانتر شدن

توصیه های مراقبتی چشم  ، برای جوانتر شدن

از قدیم گفته اند که چشم دریچه ای به درون روح است . اما چشمان شما سن حقیقی شما را فاش خواهند کرد.چشم هر انسانی به ما می گوید که او استرس دارد، یا بی قرار است و هر احساس دیگری که در دل او است را برای سایرین منعکس می کند. بنابراین اگر می خواهید از سن واقعیتان جوانتر به نظر برسید باید به چشمانتان جوانی دوباره بدهید. اگر واقعاً می خواهید با شخص خاصی ارتباط بر قرار کنید ، و یا شخصی را در مورد موضوعی متقاعد کنید ، نگاهی عمیق به چشمان او بیندازید .

چشم ها عضو بسیار مهمی در بدن هستند . نه بخاطر اینکه ابزاری برای برقراری ارتباط هستند بلکه به دلیل اینکه  نشانی از جوانی اند .
جوانسازی پوست ظریف اطراف چشم کار بسیار حساسی است . اول باید مشکل را تشخیص داد و سپس راه مناسبی برای درمان پیدا کرد و گاهی نیز می توان چند درمان را با هم انجام داد. بیماری های پوستی اطراف چشم از چند مشکل بیشتر تجاوز نمی کند . بیماری هایی مثل : چین و چروک اطراف چشم ، گودی چشم ، تیرگی اطراف چشم ، نازک تر شدن پوست اطراف چشم  و یا پف زیر چشم .

دکتر ژامونا پای متخصص زیبایی عقیده دارد : جوان سازی اطراف چشم یکی از مهم ترین مراحل جوان سازی صورت است .چشم مهمترین وسیله ارتباطی بین دو نفر است .که 80 درصد از روابط  بین افراد از طریق چشم صورت می گیرد .محیط اطراف چشم اطلاعاتی در مورد سلامتی کلی بدن و یا خستگی و ناراحتی و حتی شادی و احساسات را بیان می کند .

در اینجا به چند روش مقابله با بیماری های اطراف چشم اشاره می کنیم.

چین و چروک اطراف چشم

در اکثر افراد چین و چروک های اطراف چشم به دلیل اشعه های خورشید است که سیگار به تعداد این چروک ها می افزاید و شدت می بخشد. خنده بیش از حد و لوچی چشم یکی دیگر از عوامل بوجود آمدن چین و چروک است . انجام بوتاکس یک امر عادی برای از بین بردن چین و چروک های اطراف چشم است . بیمارانی که بوتاکس انجام می دهند بعد از عمل احساس می کنند که چشمانشان باز تر شده است و بوتاکس آسایش و عصبانیت کمتری نیز به دنبال دارد .
دکتر رَشمی شـتی متخصص پوست می گوید : بین سه تا پنج هفته طول می کشد که تاثیر تزریق بوتاکس مشخص شود . و این مدت زمانی به این دلیل است که تزریق سم غیر فعال شده باعث ریلکس شدن ماهیچه های اطراف چشم می شود. درمان این چین و چروک ها بطور متوسط بین چهار تا شش هفته طول می کشد . بعد از تکرار تزریق بوتاکس ممکن است مشاهده نتیجه،  بیشتر از قبل نیز طول بکشد.

گودی چشم

گودی زیر چشم باعث پریشانی خیلی از افراد می شود اگرچه تعداد افراد جوانی که از پف زیر چشم نیز رنج می برند به نسبت زیاد است. گودی زیر چشم ممکن است افراد را مریض و یا خسته نشان دهد در حالیکه آنها در سلامت کامل بسر می برند . این حالت ممکن است در روابط شخصی افراد، فرصت های شغلی و یا اعتماد بنفسشان تاثیر بسزایی بگذارد.
دکتر رخا سـت متخصص پوست و لوازم آرایشی و بهداشتی بیان دارد : برای ترمیم گودی زیر چشم از مواد پر کننده زیر پوستی استفاده می شود ،  انجام این کار به شما احساس رضایت می دهد . در واقع این مواد از ماده طبیعی درون بدن استفاده می شود و پوست زیر چشم را تحریک می کند که کلاژن بیشتری تولید کند . نتیجه این درمان بسیار شگفت انگیز است.

تیرگی اطراف چشم

حلقه تیره زیر چشم به دلیل کمبود اکسیژن در مویرگهای زیر چشم به وجود می آید . این کاملا واضح است که مویرگها دائماً در حال خون رسانی به قسمت های مختلف بدن هستند . اما دلیل اصلی تیرگی زیر چشم این است که پوست این ناحیه بسیار نازک و حساس است و مویرگها در این قسمت بسیار به سطح پوست نزدیک هستند .
درمان خانگی تیرگی زیر چشم به اندازه کرم های مخصوص سریع و موثر عمل نمی کنند. دکتر پای اظهار دارد که : کرمهای متعدد زیادی مخصوص تیرگی زیر چشم در بازار وجود دارد که حلقه زیر چشم را روشن می کند. این کرمها شامل عوامل سفید کننده مثل ویتامین ث ، کوجیک اسید ،آربوتین و آزلیک اسید است . شما می توانید از این کرمها شب ، هنگام خواب استفاده کنید و تیرگی را ترمیم کنید.

نازک تر شدن پوست زیر چشم

نازک تر شدن پوست زیر چشم سن شما را افزایش می دهد. تکنولوژی فرکانس رادیویی باعث تحریک پذیری لایه های غنی کلاژن زیر چشم می شود که سفت شده اند . و این کلاژن ها شل شده و خطوط دور چشم از بین می رود و در نتیجه بافت پوست زیر چشم نرم می شود .

پف زیر چشم

پف زیر چشم ناشی از تجمع چربی زیر لایه پوستی چشم است . به دلیل ضعیف شدن جداره کره چشم ، چربی های اطراف کره از طریق یک منفذ به درون کره چشم نفوذ می کنند و باعث می شوند که زیر چشم حالت پف کرده پیدا کند .
متاسفانه تنها راه درمان پف زیر چشم عمل جراحی ( عمل زیبایی چشم ) است که در این جراحی چربی های اضافه زیر پوست را خارج می کنند.

درمان خانگی جهت رفع تیرگی زیر چشم

-دو قطعه بریده شده خیار خنک شده را را به مدت 10 الی 15 دقیقه روی چشمانتان قرار دهید.
-دو قطعه سیب زمینی خام که قبلاً دریخچال خنک کرده اید را به مدت 10 الی 15 دقیقه روی چشمانتان قرار دهید.
- پارچه آغشته به گلاب را هر روز به مدت 10 الی 15 دقیقه روی چشمانتان قرار دهید.  
< <
آخرین های : اخبار و تازه های پزشکی
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

خواه شما برای بارداری اقدام می کنید یا باردار هستید ، راه حل های گیاهی به علت قدمت شان مورد احترام و ایمن هستند. چندین گیاه دارویی به طور گسترده بوسیله ماماها توصیه می شود و برای استفاده در طول دوران بارداری ایمن و سالم تشخیص داده می شود. برخی دیگر بحث برانگیز هستند و هنوز در مورد استفاده از آنها شک و تردید وجود دارد. چهار گیاه زیر بهترین گیاهان دارویی در طول دوران بارداری به شمار می روند. بهتراست به میزان استاندارد از آنها استفاده کنید البته بستگی به وزن و قد و قامت خودتان دارد.

5 استفاده عجیب از سیر که تاکنون نمی دانستید!

5 استفاده عجیب از سیر که تاکنون نمی دانستید!

ترکیبات فعال در سیر با اسید آراشیدونیک تعامل داشته یک اسید چرب امگا در گوست وابسته با پسوریازیس ایجاد می کند. روغن سیر می تواند مستقیما روی نواحی با دوبار استفاده در روز تاثیر بگذارد.

5 قاعده کلی برای داشتن پوستی شفاف

5 قاعده کلی برای داشتن پوستی شفاف

بدون شک داشتن پوستی‌ سالم و شفاف از آرزوهای هر خانومیست.. این مقاله که بر اساس آخرین مقالات مجله پر طرفداره پوست و زیباییی Allure تهیه شده , ۵ قاعده اصلی‌ برای شفاف سازیِ پوست و درمان آکنه را به شما یاد میدهد....

پوستی زیبا با ماسک خیار

پوستی زیبا با ماسک خیار

پوست، علاوه بر زیبایی از ورود هرگونه آسیبی به اعضای داخلی و خارجی بدن محافظت می کند. حدود ۹۰درصد از وزن خیار را آب تشکیل می دهد و به این خاطر به عنوان یک خنک کننده به کار می رود.

چگونه بدون ورزش کالری بسوزانیم..

چگونه بدون ورزش کالری بسوزانیم..

اگرچه ورزش یکی‌ از راه‌های بسیار خوب برای سوزاندنِ کالری و تناسب اندام شما می‌باشد با این وجود راه‌های دیگری نیز برای سوزاندنِ چربی‌ اضافه بدن شما وجود دارد به عنوان مثال برخی‌ از مواد غذایی میتوانند تا حد زیادی با افزایش متابولیسم و سوخت و ساز بدن شما به این پروسه کمک کنند ..