27 فروردین 1392

دلایلی که برخی از بچه ها دیر راه می افتند!

دلایلی که برخی از بچه ها دیر راه می افتند!

زمانیکه بچه برای اولین بار قدم های خود را بر می دارد و شروع به راه رفتن می کند مادر سرشار از شادی می شود... اگر هر گونه تاخیری در این زمینه رخ دهد ، به جای آن احساس ترس و پریشانی می کند مخصوصا اگر بچه دیگری در همان سن در اطراف شما وجود داشته باشد که شروع به راه رفتن کرده است و اینجاست که شما شگفت زده می مانید ....سن راه رفتن بچه
سن مناسب بچه برای اینکه راه رفتن را آغاز کند بین 12 تا 14 ماهگی است اگر هر گونه تاخیری رخ بدهد نیاز به مشورت با پزشک و متخصص کودکان وجود دارد. اکثریت قریب به اتفاق تاخیر در راه افتادن فرزندان شما می تواند نرمی استخوان باشد (نرمی استخوان ناشی از استخوان های نرمی است که ناشی از کمبود مواد معدنی در استخوان هاست) این دلیل مهمترین دلیل تاخیر در راه افتادن بچه است.


 میتواند دلیل آن این باشد که شیر مادر و همه لبنیات شیر حیوانات به عنوان جانشین غذا مورد استفاده قرار می گرفته است. شاید این شیر مقدار کافی ویتامین D که بچه به آن نیاز دارد و نقش اصلی در سفتی و سختی استخوان های کودک است را تامین نمی کند ، پس لازم است که به بچه مقادیری ویتامین A از سومین ماه تولد داده شود حتی برای بیماری استخوان شکننده شاید تاثیر گذار نباشد که منجر به تاخیر در خروج دندان های شیری که از ماه ششم شروع به درآمدن می کند شود و منجر به تاخیرهای بعدی در ایستادن و توانایی نگه داشتن و تعادل و راه رفتن بچه نیز می شود.


نرمی استخوان باعث برخی تغییرات در استخوان کودک می شود (جمجمه ،قفسه سینه ،طرفین ،و حتی می تواند باعث ورم شکم و پشت نیز شود)که اگر به آن توجه کافی نشود و در زمان مقرر خود درمان نشود باعث ایجاد انحنا در پاها می شود.
اختلالات رشد استخوان ها در کودک که باعث ایجاد اثرات فیزیلوژییکی بعدی در کودک و خانواده اش نیز می شود مخصوصا اگر این کودک دختر باشد.
دلایلی برای تاخیر در راه افتادن کودکانی که از بیماری های ژنتیکی نظیر سندروم داون رنج می برد نیز وجود دارد.
یا بیماری سوخت ساز و دیگر بیماریهای نادر که منجر به رشد آرام سلول های مغزی و دیگر مشکلات نادر نیز می شود نیز می تواند از دلایلی تاخیر در راه افتادن کودکان باشد.

< <
آخرین های : بارداری و زناشویی
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
علائم زودهنگام و اولیه باداری چیست؟

علائم زودهنگام و اولیه باداری چیست؟

بسیاری از زوج هایی که امیدوارند بچه دار شوند با دیدن کوچکترین ناخوشی ای واکنش نشان داده امیدوارند که اینها از علائم اولیه بارداری همسرشان باشد. البته ، تعیین بارداری سریع به طور تخصصی مشکل است در حالیکه برخی از ناخوشی هایی که خانم احساس می کند ممکن است چیزی غیر از علائم اولیه بارداری باشد. علائم زیر وجود دارد اما ممکن است به طور خاص با بارداری رابطه خاصی نداشته باشد:

16 روش آماده سازی برای زایمان طبیعی موفق

16 روش آماده سازی برای زایمان طبیعی موفق

برای داشتن زایمان طبیعی موفق حتما باید برنامه ریزی داشته باشید. در اینجا 16 روش آماده سازی برای یک زایمان طبیعی موفق را معرفی می کنیم.

مراقبت های پس از عمل سزارین

مراقبت های پس از عمل سزارین

ممکن است از اینکه زایمان به پایان رسیده و خود و کودکتان سلامت هستید ، خوشحال و سپاسگزار باشید است. ممکن است از اینکه همه چیز مطابق برنامه پیش رفته به وجد آمده باشید. یا ممکن است از اینکه بر خلاف تصوراتتان ، زایمان را به شکل طبیعی انجام نداده اید ، ناراحت و نا امید باشید. اگر همه چیز به سرعت در طول وضع حملتان تغییر کرده و یک سزارین غیرمنتظره و اورژانسی داشتید ، ممکن است از آنچه بر شما گذشته یا حس کرده اید عمیقاً ناراحت باشید. دوباره فکر کردن به دلایلی که باعث شدند زایمان به شکل فوری انجام شود می تواند به بهتر شدن احساساتتان کمک کند.

10 چیزی که باید در مورد بچه های تازه به دنیا آمده بدانید

10 چیزی که باید در مورد بچه های تازه به دنیا آمده بدانید

در اینجا چند اصل را بهتان معرفی می کنیم که لازم است در مورد فرزند نورسیده تان بدانید.

دلایلی که برخی از بچه ها دیر راه می افتند!

دلایلی که برخی از بچه ها دیر راه می افتند!

زمانیکه بچه برای اولین بار قدم های خود را بر می دارد و شروع به راه رفتن می کند مادر سرشار از شادی می شود... اگر هر گونه تاخیری در این زمینه رخ دهد ، به جای آن احساس ترس و پریشانی می کند مخصوصا اگر بچه دیگری در همان سن در اطراف شما وجود داشته باشد که شروع به راه رفتن کرده است و اینجاست که شما شگفت زده می مانید ....