27 فروردین 1392

روش استفاده از کرم ها (برای سه نوع پوست متفاوت)

روش استفاده از کرم ها (برای سه نوع پوست متفاوت)

پوست افراد بر اساس رطوبت آن به سه نوع خشک، چرب و معمولی تقسیم می شود که برای دستیابی به بهترین نتیجه در هر مورد نیاز به روش استفاده متفاوتی است.

پوست خشک

برای پوست خشک و بدون آب بهتر است قبل از تنظیم کرم پوشاننده با پودر، آن را روی پوست بمالیم و 10 دقیقه صبر کنیم. بعد از این مدت از پودر بی رنگ استفاده می کنیم و به سرعت مقدار اصافی آن را پاک می کنیم تا ناحیه مورد نظر حالت پوسته پیدا نکند.
(پاک کردن پودر اضافی با برس های نرم مخصوصی انجام می شود.)پوست چرب
ابتدا کرم را استفاده می کنیم، پودر می زنیم و 10 دقیقه صبر می کنیم تا پودر تالک روغن های موجود در کرم را جذب کند. سپس پودر اضافی را از روی پوست پاک می کنیم.

 پوست معمولی

ابتدا کرم و سپس پودر می زنیم و بلافاصله پودر اضافی را پاک می کنیم تا حالت طبیعی به خود بگیرد


بازسازی نقایص پوست

در موارد خاصی برای رسیدن به طبیعی ترین نتیجه آرایشی لازم است اشکالات پوست از نظر ظاهری بازسازی شود (یعنی کاری کنیم که پوست حالت بی نقص نداشته باشد و یک سری اشکالات روی آن به چشم بخورد.) چین و چروک پوست، ته ریش و سیاهرگ های پاره شده را می توان با استفاده از اسفنج آرایشی و مخلوطی از کرم های آرایشی به خوبی بازسازی کرد. برای این که بفهمیم چه مقدار فشار اسفنج برای بازسازی ناهنجاری پوست کافی است، بهتر است قبل از استفاده از کرم روی صورت آن را روی پوست پشت دست امتحان کنیم. بعد از کرم، با استفاده از اسفنج های مثلثی مخصوص آرایش، پودر را برای تنظیم و ضد آب کردن آن استفاده می کنیم.
برای بازسازی مویرگ های پاره شده کرم پوشاننده قرمز، برای بازسازی کک و مک از کرم قهوه ای مایل به طلایی و برای بازسازی ته ریش بر اساس رنگ ریش فرد از کرم قهوه ای، خاکستری یا مشکی می توان استفاده کرد.


< <
آخرین های : پوست و زیبایی
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
هشت ماده غذایی که باعث براق شدن پوست شما می شوند

هشت ماده غذایی که باعث براق شدن پوست شما می شوند

کرم های گران قیمت خود را برای مدتی کنار گذاشته و بطور طبیعی از پوستتان محافظت کنید. خانم وانا جیمز متخصص تغذیه بهترین خوراکی ها را که برای پوست مفید است به شما معرفی می کند.

4 ترفند برای کشیدن خط چشم که هر خانمی باید آن را بداند!

4 ترفند برای کشیدن خط چشم که هر خانمی باید آن را بداند!

اگر می خواهید خط چشم تان اثر ماندگارتری روی چشمان تان داشته باشد با یک مداد چشم اول زیر چشم تان را خط بکشید اجازه دهید رنگ آن تا خط مژگان تان پیش برود و سپس روی آن کمی سایه پودری به همان رنگ بزنید تا خط چشم تاثیرگذارتری داشته باشید.

روش صحیح آرایش برای انواع مختلف چشم

روش صحیح آرایش برای انواع مختلف چشم

وقتی که قرار است آرایش کنیم همه ما یک هدف داریم؛ اینکه چشمانمان را درشت تر و درخشان تر درست کنیم. پس Mia Silverio هنرمند آرایشگر بهمان یاد می دهد با توجه به فرم چشم چگونه سایه بزنیم و خط چشم بکشیم.

 فواید گوجه فرنگی برای پوست

فواید گوجه فرنگی برای پوست

مصرف گوجه فرنگی بدلیل منبع غنی لیکوپین که اثری آنتی اکسیدان دارد و همانند کرم ضد آفتاب در پوست عمل می کند ، به همه توصیه می شود. لیکوپین با سلول های آسیب دیده مبارزه کرده و اثرات قرمزی پوست را از بین می برد و خاصیت ضد پیری دارد.توصیه می شود که هر نفر روزانه حدود 16 میلی گرم لیکوپین مصرف کند زیرا اینکار باعث می شود رادیکالهای آزاد درون بدن کاهش یافته و در نتیجه باعث حفظ رطوبت بدن شود. و نیازی نیست تا پولی که به سختی بدست می آورید را صرف هزینه های گزاف پاکسازی پوست انجام دهید.

بهترین مدل برای موهای شما چیست؟

بهترین مدل برای موهای شما چیست؟

حالت دادن موهای فر بلند مانند صاف کردن یک پیراهن آهن زده است . شما نیاز به سیستم حرارتی کمی مرطوب کنندهه و کمی کرم ثابت کننده دارید. ابتدا از مرطوب کننده آغاز کنید که بتوانید موهایتان را نرم کنید ، یک شامپو و نرم کننده نیز می تواند کمک ساز باشد.