17 فروردین 1392

مصرف صحیح میوه

مصرف صحیح میوه

میوه کامل ترین غذای انسان است. هضم آن کمتر از هر نوع غذای دیگر به بدن انرژی می دهد. تنها ماده ی غذایی که مورد استفاده مغز قرار می گیرد گلوکز است که به راحتی از قند میوه تامین می شود. میوه ها علاوه بر قند 90 تا 95 درصد آب دارند یعنی در عین تامین مواد لازم بافت ها را نیز شستشو می دهند.

میوه را باید در مواقعی خورده که معده از غذا خالی باشد. علتش این است که هضم میوه را در معده نیست بلکه در روده کوچک انجام می شود. میوه ظرف چند دقیقه از معده به روده کوچک می رود و در آنجا قند خود را آزاد می سازد. اما اگر گوشت، سیب زمینی و مواد نشاسته ای در معده باشند میوه نیز بهمراه آنها در معده میماند و شروع به گندیدن می کند.
خوردن میوه به عنوان دسر بعد از یک وعده غذای سنگین موجب سکسکه بدمزه شدن دهان و ناراحتی معده می شود، علتش بد خوردن میوه است. چنانچه گفتیم میوه را باید موقعی خورد که شکم خالی باشد. بهترین نوع میوه، میوه تازه و یا آب میوه ای است که تازه گرفته باشند.
آب میوه هایی که در قوطی ها و شیشه های بسته بندی شده بفروش می رسند مفید نیستند. زیرا اغلب اوقات ضمن بسته بندی حرارت می بینند و ترشیده می شوند.


اگر می خواهید ارزشمند ترین خرید خود را در زندگی انجام دهید یک دستگاه آب میوه گیری بخرید. حتی اگر لازم است اتومبیل خود را بفروشید و بجای آن یک دستگاه آب میوه گیری خریداری کنید.
هم اکنون تصمیم به خرید آن بگیرید. آب میوه را نیز مانند خود میوه با شکم خالی مصرف کنید. آب میوه بقدری به سرعت هضم می شود که 10 تا 15 دقیقه بعد از آن می توانید یک وعده غذایی صرف کنید.
دکتر ویلیام کاستیلو رئیس مرکز معروف مطالعات قلب می گوید که میوه احتمالا بهترین غذای انسان است که می تواند شخص را در برابر بیماری های قلبی محافظت نماید.
وی می گوید میوه حاوی موادی است که از غلیظ شدن خون و انسداد رگها جلوگیری می کند در ضمن موجب استحکام دیواره ی مویرگها می شود و در نتیجه مانع بسیاری از خونریزی های داخلی و حمله های قلبی می گردد.< <
آخرین های : تغذیه و تناسب اندام
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

خواه شما برای بارداری اقدام می کنید یا باردار هستید ، راه حل های گیاهی به علت قدمت شان مورد احترام و ایمن هستند. چندین گیاه دارویی به طور گسترده بوسیله ماماها توصیه می شود و برای استفاده در طول دوران بارداری ایمن و سالم تشخیص داده می شود. برخی دیگر بحث برانگیز هستند و هنوز در مورد استفاده از آنها شک و تردید وجود دارد. چهار گیاه زیر بهترین گیاهان دارویی در طول دوران بارداری به شمار می روند. بهتراست به میزان استاندارد از آنها استفاده کنید البته بستگی به وزن و قد و قامت خودتان دارد.

درمان گیاهی بیماری های اعصاب و روان

درمان گیاهی بیماری های اعصاب و روان

درمان تحریک پذیری اعمال عصبی، افسردگی یا دپرسیون عصبی و اضطراب توسط گیاهان دارویی...

راههای طلایی برای داشتن شکمی صاف و زیبا

راههای طلایی برای داشتن شکمی صاف و زیبا

اگر نگران این هستید که چرا تمرینات ورزشی روی اندامتان اثری ندارد ؟ شاید نکته ای را جا انداختید .در ابن مقاله چند راه ساده برای اثر بخشی بهتر برای شما تهیه کردیم...

رژیم غذایی آدریانا لیما چگونه است؟

رژیم غذایی آدریانا لیما چگونه است؟

رژیم غذایی آدریانا لیما دیوانه کننده است. آیا رژیم غذایی آدریانا لیما به شما کمک می کند که در طول دو هفته ده پوند وزن کم کنید؟آیا رژیم غذایی آدریانا لیما به شما کمک می کند که در طول سه روز ده پوند وزن کم کنید/.و آیا رژیم غذایی آدریانا لیما به شما کمک می کند که در طول یک ماه 20 پوند وزن کم کنید؟

ده غذای پرکالری که هیچ وقت نباید قبل از خواب بخورید

ده غذای پرکالری که هیچ وقت نباید قبل از خواب بخورید

همه ما می دانیم که نباید با شکم پر بخوابیم. بدن ما بعد از یک روز سخت در محل کار یا دانشگاه، نیاز به استراحت از فعالیت هایی دارد که بدن در طول روز انجام می دهد، و سیستم گوارشی نیز از این قاعده مستثنی نیست. همچنین خوردن وعده های چرب قبل از خواب می تواند سبب سوزش معده شود. با این حال اگر واقعا می خواهید قبل از خواب چیزی بخورید پس بهترین کار را کرده و وعده ای سبک بخورید، و حداقل دو تا سه ساعت قبل از رفتن به رختخواب غذا بخورید.