13 فروردین 1392

انواع چای و خواص آنها

انواع چای و خواص آنها

از چای سبز گرفته تا چای سیاه و چای بابونه همه دارای موادی برای جلوگیری از بیماری ها و مخصوصا سرطان می باشند. بدون توجه به شرق که در آن همیشه چای را مظهر سلامتی و شادابی میدانند، چای توجه محققان غربی را نیر به خود جلب کرده که آنها نیز فواید مربوط به سلامتی را در آن یافته اند. در ادامه مقاله طرز تهیه چند نوع چای را برایتان آورده ایم...

Types of Teas and Their Health Benefits

از چای سبز گرفته تا چای سیاه و چای بابونه همه دارای موادی برای جلوگیری از بیماری ها و مخصوصا سرطان می باشند. بدون توجه به شرق که در آن همیشه چای را مظهر سلامتی و شادابی میدانند، چای توجه محققان غربی را نیر به خود جلب کرده که آنها نیز فواید مربوط به سلامتی را در آن یافته اند. در ادامه مقاله طرز تهیه چند نوع چای را برایتان آورده ایم...  • چای آویشن
۱ قاشق سوپ‌خوری آویشن را همراه با ۲ لیوان آب سرد و کمی نبات در قوری بریزید. بعد از مخلوط کردن مواد روی حرارت، زمانی که جوش آمد، آن را روی کتری قرار دهید و بگذارید حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه دم بکشد. هر چه چای بیشتر دم بکشد، بهتر است.
از مهمترین خواص چای آویشن می توانیم به بالا بردن فشار خون، تقویت اعصاب، شست‌وشو دهنده کلیه، ضد صفرا، ضد زکام، اشتهاآور و ضد غلظت خون اشاره کنیم.
  • چای بابونه
۱ قاشق سوپ‌خوری بابونه به همراه کمی نبات و دو لیوان آب سرد در قوری بریزید. این چای آرام‌بخش اعصاب، معده و روده و تقویت آنها، ضد یبوست، مقوی اعصاب، اشتهاآور و ضد بلغم و صفرا است که استفاده از آن به صورت روزانه در دو وعده به افراد لاغر توصیه می شود.


  • چای پونه
۱ قاشق غذاخوری پونه را به همراه مقداری نبات در یک قوری به همراه 2 لیوان آب سرد آب سرد بریزید. سپس روی حرارت گرم کنید تا کمی دم بکشد.
از خواص این چای می توان به طبیعت معتدل و اندکی گرم، ضد اسهال و استفراغ، ضد نفخ معده، مقوی معده، خوشبوکننده دهان، آرام‌کننده روده‌ها، رفع ناراحتی ریوی و آسم، تنگی تنفس و ضد سرفه اشاره کرد.
       • چای زنجبیل
۱ قاشق چای‌خوری زنجبیل کوبیده را همراه با دو لیوان آب سرد و کمی نبات در قوری بریزید. سپس حرارت داده تا بجوشد و کمی (حدود 15 دقیقه) مهلت دهید تا دم بکشد.
 از خواص این چای می توانیم به بالا برنده فوری فشار خون، ضد ضعف اعصاب، تقویت حافظه، ضد بلغم و صفرا، خون‌ساز و ضددرد مفاصل اشاره کنیم و باید این نکته را نیز بدانید که چای زنجبیل می تواند شما را کاملا سرحال کند.
   

  
  • چای دارچین
چند تکه دارچین آسیاب نشده را به همراه مقداری نبات در یک قوری (۲ لیوان) آب سرد بریزید.
 این چای که البته از دیگر نوشیدنی های این لیست معروف تر است خواصی مانند طبع گرم و خشک، محرک اعصاب، شست‌وشو دهنده کلیه، پا دردهای رطوبتی، اشتهاآور، ضد دلهره، ضد بوی دهان و تقویت کبد و معده دارد.< <
آخرین های : تغذیه و تناسب اندام
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

خواه شما برای بارداری اقدام می کنید یا باردار هستید ، راه حل های گیاهی به علت قدمت شان مورد احترام و ایمن هستند. چندین گیاه دارویی به طور گسترده بوسیله ماماها توصیه می شود و برای استفاده در طول دوران بارداری ایمن و سالم تشخیص داده می شود. برخی دیگر بحث برانگیز هستند و هنوز در مورد استفاده از آنها شک و تردید وجود دارد. چهار گیاه زیر بهترین گیاهان دارویی در طول دوران بارداری به شمار می روند. بهتراست به میزان استاندارد از آنها استفاده کنید البته بستگی به وزن و قد و قامت خودتان دارد.

درمان گیاهی بیماری های اعصاب و روان

درمان گیاهی بیماری های اعصاب و روان

درمان تحریک پذیری اعمال عصبی، افسردگی یا دپرسیون عصبی و اضطراب توسط گیاهان دارویی...

راههای طلایی برای داشتن شکمی صاف و زیبا

راههای طلایی برای داشتن شکمی صاف و زیبا

اگر نگران این هستید که چرا تمرینات ورزشی روی اندامتان اثری ندارد ؟ شاید نکته ای را جا انداختید .در ابن مقاله چند راه ساده برای اثر بخشی بهتر برای شما تهیه کردیم...

رژیم غذایی آدریانا لیما چگونه است؟

رژیم غذایی آدریانا لیما چگونه است؟

رژیم غذایی آدریانا لیما دیوانه کننده است. آیا رژیم غذایی آدریانا لیما به شما کمک می کند که در طول دو هفته ده پوند وزن کم کنید؟آیا رژیم غذایی آدریانا لیما به شما کمک می کند که در طول سه روز ده پوند وزن کم کنید/.و آیا رژیم غذایی آدریانا لیما به شما کمک می کند که در طول یک ماه 20 پوند وزن کم کنید؟

ده غذای پرکالری که هیچ وقت نباید قبل از خواب بخورید

ده غذای پرکالری که هیچ وقت نباید قبل از خواب بخورید

همه ما می دانیم که نباید با شکم پر بخوابیم. بدن ما بعد از یک روز سخت در محل کار یا دانشگاه، نیاز به استراحت از فعالیت هایی دارد که بدن در طول روز انجام می دهد، و سیستم گوارشی نیز از این قاعده مستثنی نیست. همچنین خوردن وعده های چرب قبل از خواب می تواند سبب سوزش معده شود. با این حال اگر واقعا می خواهید قبل از خواب چیزی بخورید پس بهترین کار را کرده و وعده ای سبک بخورید، و حداقل دو تا سه ساعت قبل از رفتن به رختخواب غذا بخورید.