7 فروردین 1392

نکات سلامتی در بهار

نکات سلامتی در بهار

برخی آلرژی ها مربوط به برخی غذاهای خاص می باشند با پرهیز از این غذا ها حتی حساسیت های ناشی از آلرژی به گرده گیاهان هم قابل پیشگیری هستند. بادمجان،گوجه فرنگی و ادویه جات از این دسته اند. همچنین پاکسازی کبد و روده تاثیر بسیار زیادی در جلوگیری از آلرژی دارد.

آمادگی برای فصل آلرژی ها

اگر دوست ندارید این فصل را با خوردن آنتی هیستامین ها آغاز کنید و مجبور به استفاده از آنها در طول بهار نباشید چند درمان طبیعی را جایگزین کنید. برای مثال، برخی آلرژی ها مربوط به برخی غذاهای خاص می باشند با پرهیز از این غذا ها حتی حساسیت های ناشی از آلرژی به گرده گیاهان هم قابل پیشگیری هستند.بادمجان،گوجه فرنگی و ادویه جات از ایم دسته اند. همچنین پاکسازی کبد و روده تاثیر بسیار زیادی در جلوگیری از آلرژی دارد.

صبح ها زور بیدار شوید

مطالعات نشان داده اند کسانی که شب زود تر می خوابند و صبح نیز زود تر برمی خیزند نسبت به افرادی که روشنایی و نور صبح گاهی را از دست می دهند بدن سالم تری دارند.مخصوصا بعد از یک زیمستان کم نور و طولانی که در آن از ویتامین D نور خورشید بی بهره بوده ایم. ویتامین D تاثیر بسزایی برای جلوگیری از سرطان، مخصوصا سرطان کولون دارد.

از تمیزی خود داری کنید!

این جمله معنی های مختلفی دارد، مسلما منظورم این نیست که مثل بچه های کوچک که گل بازی می کنند به باغچه ها بروید. اما لازم است بدانید که تعداد بسیار زیادی از باکتری ها و میکروب هایی که با آنها برخورد می کنیم برای بدنتان مفید هستند، فقط حساسیت بیش از حد را کنار بگذارید.

spring fruits

غذاهای فصل بخورید.

ازحبوبات و سبزیجات تازه استفاده نمایید. برای وعده ناهار میتوانید از سبزیجاتی مانند ریحان، کرفس، کاهو، کدو، مارچوبه، اسفناج، بامیه، کلم استفاده نمایید. همچنین از میوه های فصلی مانند انواع توت، زرد آلو، انجیر، انگور و آلو استفاده نمایید. سبزی های بهار برای سلامت استخوان و دستگاه گوارش عالی هستند ، شیره های گوارشی و آنزیم ها در کبد، پانکراس و معده را افزایش می دهند. خوردن آنها قبل از شام خود برای بهبود سلامت کلی شما بسیار مفید است.

< <
آخرین های : اخبار و تازه های پزشکی
از سایر بخش ها...
پر بیننده ترین ها...
بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

بررسی گیاهان داروئی برای بارداری

خواه شما برای بارداری اقدام می کنید یا باردار هستید ، راه حل های گیاهی به علت قدمت شان مورد احترام و ایمن هستند. چندین گیاه دارویی به طور گسترده بوسیله ماماها توصیه می شود و برای استفاده در طول دوران بارداری ایمن و سالم تشخیص داده می شود. برخی دیگر بحث برانگیز هستند و هنوز در مورد استفاده از آنها شک و تردید وجود دارد. چهار گیاه زیر بهترین گیاهان دارویی در طول دوران بارداری به شمار می روند. بهتراست به میزان استاندارد از آنها استفاده کنید البته بستگی به وزن و قد و قامت خودتان دارد.

5 استفاده عجیب از سیر که تاکنون نمی دانستید!

5 استفاده عجیب از سیر که تاکنون نمی دانستید!

ترکیبات فعال در سیر با اسید آراشیدونیک تعامل داشته یک اسید چرب امگا در گوست وابسته با پسوریازیس ایجاد می کند. روغن سیر می تواند مستقیما روی نواحی با دوبار استفاده در روز تاثیر بگذارد.

5 قاعده کلی برای داشتن پوستی شفاف

5 قاعده کلی برای داشتن پوستی شفاف

بدون شک داشتن پوستی‌ سالم و شفاف از آرزوهای هر خانومیست.. این مقاله که بر اساس آخرین مقالات مجله پر طرفداره پوست و زیباییی Allure تهیه شده , ۵ قاعده اصلی‌ برای شفاف سازیِ پوست و درمان آکنه را به شما یاد میدهد....

پوستی زیبا با ماسک خیار

پوستی زیبا با ماسک خیار

پوست، علاوه بر زیبایی از ورود هرگونه آسیبی به اعضای داخلی و خارجی بدن محافظت می کند. حدود ۹۰درصد از وزن خیار را آب تشکیل می دهد و به این خاطر به عنوان یک خنک کننده به کار می رود.

چگونه بدون ورزش کالری بسوزانیم..

چگونه بدون ورزش کالری بسوزانیم..

اگرچه ورزش یکی‌ از راه‌های بسیار خوب برای سوزاندنِ کالری و تناسب اندام شما می‌باشد با این وجود راه‌های دیگری نیز برای سوزاندنِ چربی‌ اضافه بدن شما وجود دارد به عنوان مثال برخی‌ از مواد غذایی میتوانند تا حد زیادی با افزایش متابولیسم و سوخت و ساز بدن شما به این پروسه کمک کنند ..